O KLUBU

Basket Club Benešov, z.s. v tomto jarním období zakončuje již svoji 37. sezónu 2016-2017, kde bylo zapojeno do sportovní činnosti celkem 14 družstev, z nichž 10 soutěžilo v mistrovských soutěžích řízených Českou basketbalovou federací (ČBF) nebo ČBF – Oblastí Střední Čechy.

Kategorie mužů:

·         Muži „A“ - 2. liga

·         Muži „B“ – Krajský přebor I.

·         Junioři U19 – Liga

·         Žáci U15 – Nadregionální soutěž

·         Žáci U13 - KP

·         Přípravka chlapců (nar. 2007-2008)

·         Přípravka chlapců (nar. 2009-2010)

Kategorie žen:

·         Ženy „A“ – 2. liga

·         Ženy „B“ – Krajský přebor

·         Juniorky U19 – Liga

·         Žákyně U13 – Krajský přebor

·         Ml.minižákyně U11 – Krajský přebor

·         Přípravka dívek „HOLKI“ (nar.2007-2008) - Šmoulinka cup

·         Přípravka dívek (nar. 2009-2010)

Z výše uvedeného výčtu družstev je patrné, že kromě 4 družstev dospělých (dvě druholigová družstva mužů a žen a jejich dva „B“ týmy), se náš klub zaměřuje především na výchovu mladých basketbalistů od přípravek až po žákovské a juniorské kategorie, kde je aktivně zapojeno 146 dětí.

BC Benešov úzce spolupracuje s Českou basketbalovou federací (ČBF), která se v posledních letech zaměřila na ještě vyšší stupeň podpory mládežnických kategorií. Právě díky dotacím z ČBF se našemu klubu podařilo nainstalovat stahovací koše určené pro minibasket do všech základních škol v Benešově, v letošním roce se bude stejné zařízení instalovat do tělocvičny Gymnázia Benešov.

O výchovu a další výkonnostní růst hráčů se v BC Benešov stará cca 30 kvalifikovaných trenérů, asistentů a organizačních pracovníků, kteří svoji práci vykonávají ve svém volném čase  a za minimální odměnu. Jejich role je proto ve srovnání s jinými profesionálními či poloprofesionálními  kluby zcela výjimečná a svým způsobem nezastupitelná. Klub podporuje vzdělávání a další prohlubování odborné kvalifikace trenérů. Šéftrenér mládeže Mgr. Radim Klein a Mgr Jitka Kukurová vlastní nejvyšší stupeň trenérské licence A, ostatní trenéři mají kvalifikaci B nebo C. Klub rovněž podporuje zájem o získání licence rozhodčích, kteří se také rekrutují z řad našich mladých odchovanců.

BC Benešov je řízen 7 členným výkonným výborem v tomto složení:

Ing. Ladislav Klavrza – prezident

Mgr. Zdeněk Zahradníček – viceprezident

Tomáš Vaněk – sekretář, organizační pracovník

Ing. Aleš Bychl – pokladník

Ing. Milan Woitsch – člen VV

Ing. Pavel Remeš – člen VV

Mgr. Jakub Malý – člen VV

Hlavní trenér mládeže: Mgr. Radim Klein, tel. 739 827 212, email: radim.klein@centrum.cz

Basket Club Benešov hraje své mistrovské zápasy v Hale ZŠ Dukelská, kde probíhá také většina tréninků.  Kromě této haly využívá BC Benešov také tělocvičnu ZŠ a MŠ na Karlově, tělocvičnu Gymnázia Benešov a Sokolovnu.

Město Benešov podporuje činnost našeho klubu formou úhrady nákladů za pronájmy tělocvičen, náklady jednotlivých družstev jsou financovány zejména členskými příspěvky, dále pak sponzorskými dary a příjmy z pronájmu reklamních ploch. V rámci grantů Města Benešov je možno rovněž žádat o další pomoc s financováním činností mládežnických družstev jako např. materiální vybavení, cestovné, náhrady rozhodčím, náklady spojené s letním soustředěním, ceny na pořádání turnajů apod..

BC Benešov vždy umožňoval a nadále umožňuje svým odchovancům hostovat do jiných klubů, kde mají možnost hrát vyšší soutěž než za domácí klub. Nejvýraznějších úspěchů dosáhli tito naši odchovanci:

David Marek – hrál v několika klubech v nejvyšší soutěži v ČR, reprezentant ČR, hrál v USA (NCAA), ve Španělsku, na Slovensku, v současné době působí jako trenér v USA

Martin Marek - hrál v několika klubech v nejvyšší soutěži v ČR, hrál v USA (NCAA), ve Španělsku a Maďarsku, v současné době působí jako generální manažer BK Pardubice

Štěpán Reinberger - hrál v několika klubech v nejvyšší soutěži v ČR

Milena Prokešová (Steffanová)  - hrála v několika klubech v nejvyšší soutěži v ČR, v r. 2013 absolvovala, jako 9.hráčka v historii, 400 zápasů v nejvyšší ženské basketbalové lize v ČR, v současné době hraje za ženy družstva KARA Trutnov

Ondřej Kukura - juniorská reprezentace ČR

Eliška Hálová - extraliga Slovanka Praha, reprezentace kadetek ČR U17

Natálie Budilová - extraliga Slovanka Praha, reprezentace kadetek ČR U17

Monika Fučíková - extraliga Slovanka Praha

Mezi poslední kolektivní úspěchy BC Benešov je možno jednoznačně zařadit 5. místo ligového mužstva mužů „A“ v kategorii kolektivů dospělých při vyhlášení Nejúspěšnějších sportovců okresu Benešov za rok 2016.

Ing. Ladislav Klavrza, prezident BC Benešov