AKTUÁLNĚ‎ > ‎

Benešovské ženy postupují do ligového finále!

přidáno: 29. 3. 2013 5:57, autor: Basket Benešov
Ve středu 27.3. se v benešovské hale uskutečnil rozhodující pátý zápas semifinále druhé ligy žen mezi týmy Benešova a Strakonic.

Utkání bylo, stejně jako celá série, velmi vyrovnané a bojovalo se o každý míč. Vstup do utkání vyšel lépe hostujícím hráčkám, které rychleji setřásly nervozitu a získaly lehký náskok. (10:16 po první čtvrtině)

V druhé čtvrtině však domácí hráčky předvedly jeden z nejlepších defenzivních výkonů sezóny a povolily soupeřkám pouhých 8 bodů. V útoku se jim již tak nedařilo, přesto byl v poločase stav vyrovnaný. (24:24)

V druhé polovině utkání pokračovaly domácí hráčky v postupném zlepšování, skvělým výkonem se prezentovala kapitánka Terka Hřebíková, naopak soupeřkám se přestávalo dařit. Výsledkem bylo odskočení domácích až na 17 bodů. I přes vyfaulování několika hráček si benešovské ženy vítězství pohlídaly a mohou tak slavit postup do dalšího kola, kde se utkají s vítězem skupiny B Lokomotivou Liberec. Domácí zápas se bude hrát 27.4. a v případě, že série nebude rozhodnuta, tak i 28.4.

BC Benešov – BK Strakonice B 64:53
Body: Hřebíková 19, Koubová 12, Bryndová 10, Kratochvílová 9, Mazurová 8, Němcová 4, Karmazínová 2

Pod dojmem svého skvělého výkonu (a taky proto, že na ní došla řada) se kapitánka domácího týmu odhodlala k první zápasové reportáži. Hodnocení zápasu z pera T.H. si můžete přečíst zde.