AKTUÁLNĚ‎ > ‎

Muži A v Českém poháru končí

přidáno: 25. 9. 2016 12:36, autor: Basket Benešov

Tesla Pardubice – BC Benešov 78:75 (18:27, 40:50, 64:64)

Střelci: Kožant 23 (5), Valenta 18, Proskovec 17 (1), Malý 9, J. Vondráček 2, Fulín 2, Tomášek 2, Brynda 2

Basketbalisté Benešova vstoupili do nové sezony utkáním 2. kola Českého poháru na hřišti pardubické Tesly. Hostům se hned v první čtvrtině povedla 15bodová šňůra a zdálo se, že by s postupem neměli mít problém. „Pardubický fantom“ Petr Kožant opět ukázal, že je ve svém oblíbeném revíru a do poločasu stihl nastřílet 21 bodů. Jenže ve druhé půli stihl přidat už jen jediný koš a s lehčím zraněním kotníku odstoupil ze zápasu. Benešovská hra se rázem rozpadla a domácí během třetí čtvrtiny smazali desetibodové manko.

Utkání dospělo do vyrovnané koncovky, v níž nejdříve  Ondřej Proskovec posunul Benešov do dvoubodového vedení, ale domácí pěti body otočili na konečných 78:75.

Benešáci i s přípravnými zápasy a loňským finále play off prohráli už pošesté v řadě. Černou sérii budou chtít zastavit už o příštím víkendu, kdy začíná druhá liga. Středočeši se po třech letech představí ve skupině A. V sobotu do Benešova zavítají Karlovy Vary, v neděli Slaný.