AKTUÁLNĚ‎ > ‎

Playoff ligy žen: BC Benešov - BK Strakonice B 2 - 2

přidáno: 25. 3. 2013 13:15, autor: Basket Benešov
V sobotu i v neděli se benešovské áčko postavilo opět proti družstvu ze Strakonic. Začátek sobotního utkání začal z pohledu Benešova spíše rozpačitě a týmu se příliš nedařilo především v útoku. I mnoho ztrát zapříčinilo prohru o 6 bodů na konci 1. čtvrtiny. Ve druhé části družstvo nezachytilo nástup domácích hráček, které si vytvořily hladký náskok. Ten se však holkám z Benešova podařil díky trestným hodům postupně umazávat. Do 3. čtvrtiny naše áčko nastoupilo s daleko větším odhodláním a chutí zvítězit. Díky zlepšené obraně a bojovnosti se skóre poprvé otočilo ve prospěch benešaček. Poslední čtvrtina byla již čistě v benešovské režii. Tým se vyvaroval zbytečných ztrát, zpřesnil střelbu a i díky dobré úspěšnosti trestných hodů si áčko vytvořil náskok, který již udržel do konce utkání.

BK Strakonice B - BC Benešov 54:64
Body: Bryndová 16, Mazurová 15, Hřebíková 10, Koubová 9, Němcová 7 …

Nedělní zápas byl od sobotního v mnoha faktorech odlišný. Ačkoli náš tým začal zápas již tradičně prohraným rozskokem, dostal se brzy do vedení i díky několika přesným a rychlým střelám Martiny Mazurové. Neustálé dotahování soupeřek dalo tušit, že duel bude od začátku velice dramatický. Strakonické ženy přesnou střelbou za tři body přivedly fanoušky do varu a ukázaly, že se nezdají tak lacino a budou chtít stav série otočit na svou stranu. Ve 2. čtvrtině "Straky" potrestaly naše chyby v obraně opět skvělou střelbou za 3 body a benešovské hráčky šly do poločasové pauzy s pěti bodovým mankem. Týmový duch a benešovské odhodlání opět navrátili naše hráčky do hry a srovnal skóre. Konec 4. čtvrtiny byl napínavý a do posledních vteřin nebyl jasný vítěz. Nakonec však za rovného stavu po šťastném výhozu z autu strakonických hráček benešovský tým fauloval. Tým ze Strakonic měl k dispozici dva trestné hody, které bez váhání proměnil. Benešačky již v posledních 6 vteřinách zápasu nedokázaly odpovědět. I tak je však nutné benešovský tým za jeho odhodlání pochválit.

Celé družstvo benešovských žen A by chtělo poděkovat svým věrným fanouškům, kteří neváhali, a jeli do Strakonic náš tým podpořit. Přijďte i vy podpořit ženy A na 5. zápas play-off!!! Hraje se již ve středu 27.3. v 20:00!!!!

BK Strakonice B – BC Benešov 63:61
Body: Mazurová 22, Bryndová 13, Hřebíková 8 …

Autorka: Dobrovolník s pomocí cabin crew