AKTUÁLNĚ‎ > ‎

Velký úspěch basketbalového týmu dívek BC Benešov U11 na 5. ročníku mezinárodního basketbalového turnaje Easter Cup 2017

přidáno: 20. 4. 2017 11:46, autor: Basket Benešov   [ aktualizováno 20. 4. 2017 11:58 ]

Během velikonočního víkendu se tým dívek BC Benešov U11 ( r. 2006 a mladší ) zúčastnil jednoho z největších basketbalových turnajů, který patří mezi tři turnaje v České republice zařazené na listinu mezinárodních mládežnických basketbalových turnajů podporovaných mezinárodní basketbalovou federací FIBA Europe.

Turnaj byl vypsán pro kategorie U15, U14, U12 a U11 vždy v rozdělení do skupin na chlapce a dívky. Kvalitně obsazeného a výborně zorganizovaného turnaje v Klatovech se zúčastnilo celkem 78 týmu z Česka, Slovenska, Německa, Maďarska, Francie a dokonce dalekého Lotyšska.

Kategorie dívek U11 hrála ve dvou pětičlenných skupinách. Týmy na 1. a 2. místě postupovaly do semifinále a týmy na třetích až pátých místech se utkaly
v celkovém umístění o 5. až 10. místo.

Benešovský tým dívek U11 byl pro kvalifikační utkání nalosován do skupiny B společně s týmy BC Kolín, BK Lokomotiva Karlovy Vary "A", OSK OLOMOUC a německého TSV 1880 Wasserburg Basketball.

Do turnaje děvčata vstoupila v pátek 14. 4. 2017 utkáním s týmem BC Kolín. I přes skoro dvouhodinovou cestu na turnaj do Klatov, začaly hráčky toto utkání velmi svižně a po vyrovnané první čtvrtině v dalších částech hry postupně navyšovaly skóre na konečných 43:8 ve prospěch Benešova. Stejně jako v dalších utkáních se benešovský tým prezentoval velmi dobrou hrou v obraně s rychlým přechodem do útoku se snahou o častou střelbu.

Ve druhém pátečním utkání se naše hráčky utkaly s německým týmem TSV 1880 Wasserburg Basketball. Německý soupeř disponoval pouze devítičlenným týmem, ale ve svém středu měl velmi šikovnou hráčku s číslem 15, která v podstatě odehrála celé toto utkání a nakonec byla vyhlášena i nejlepší hráčkou kategorie dívek U11 celého turnaje.  Benešovský tým prostřídával pravidelně dvě pětky hráček a do hry se tak dostávaly i střídající hráčky. V zajímavém
a na kategorii U11 velmi dobrém utkání měly benešovské dívky po celou dobu mírně navrch a zaslouženě zvítězily. Mírnou výškovou převahu německých hráček benešovská děvčata vynahrazovala důrazem i dobrým pohybem se snahou o kombinační hru.

Výsledkově vydařený páteční turnajový den zakončila benešovská děvčata v doprovodu realizačního týmu a několika rodičů na slavnostním zahájení celého turnaje na zimním stadionu v Klatovech.

V sobotu 15. 4. 2017 benešovské hráčky nastoupily do třetího utkání ve skupině již v 8 hodin ráno proti týmu BK Lokomotiva Karlovy Vary „A“. Po vyrovnané první čtvrtině hry se celý tým benešovských hráček postupně rozehrál k výbornému výkonu a v tomto utkání zvítězil vyšším rozdílem 27:6. Zajímavostí tohoto utkání bylo, že ve třetí a čtvrté čtvrtině nedovolil benešovský tým svoji velmi dobrou hrou v obraně soupeřkám z Karlových Varů vůbec bodovat. Tímto vítězstvím si benešovská děvčata zajistila postup do semifinále a v boji o první místo ve skupině B je čekal tým OSK Olomouc.

V posledním zápase skupiny se benešovský tým v rámci Klatov přesunul poprvé do jiné sportovní haly. Ve velmi dobrém, a v prvních dvou čtvrtinách hry vyrovnaném, utkání byl vidět především boj o každý míč. Ve třetí a čtvrté čtvrtině hry se opět projevila dobrá fyzická kondice, pohyb, nasazení a důrazná,
ale férová hra bez zbytečných faulů benešovských hráček. Utkání tedy skončilo zaslouženým vítězstvím Benešova 44:12. Děvčata oslavují postup z prvního místa a jejich trenéři jsou především spokojeni s předvedenou hrou ve všech kvalifikačních zápasech této skupiny.

Dle výsledků ze skupiny A čekal v semifinále hráčky Benešova „ známý“ tým z města automobilů TJ Auto Škoda Mladá Boleslav, se kterým se pravidelně
po celou tuto sezónu utkávaly v krajském přeboru kategorie U11.

Možná další brzký ranní zápas od 8 hodin nebo dobrý pocit z několika výher nad tímto soupeřem poznamenal první dvě části semifinálového utkání. Benešovským hráčkám se herně příliš nedařilo a o výsledku utkání opět musela rozhodnout třetí a čtvrtá část hry. Utkání nakonec skončilo vítězstvím 26:5. Velký počet benešovských příznivců se společně s týmem radoval ze zaslouženého postupu do finále, kde nás čekal tým USK Praha.

Ve finále se tedy tým Benešova utkal s USK Praha a dle průběhu utkání bylo vidět, že se v tomto finále potkaly opravdu dva nejlepší týmy této kategorie. Tým USK Praha měl sice značnou výškovou převahu, ale do finále vstoupily hráčky Benešova výborně a především zásluhou Kláry Seidlové vedly po první čtvrtině 16:1, čímž pražského soupeře poněkud zaskočily. Možná vidina vítězství na tomto velkém mezinárodním turnaji, přítomnost velkého počtu rodičů
a fanoušků z Benešova nebo obyčejná nervozita začala v dalším průběhu hry benešovským děvčatům svazovat ruce a tým USK Praha postupně snižoval náskok benešovského týmu. Benešovská děvčata se i přes několik zbytečných individuálních přestupků dále prala o vítězství a podstupovala s velkým nasazením a odvahou nerovné souboje s vyššími hráčkami soupeře. V poslední minutě hry se podařilo týmu Benešova jednou bodovat z šestimetrového hodu a skóre tak bylo 23:18. Poslední minuta hry byla obrovským bojem o každý metr hřiště a i přesto, že se týmu USK podařilo v posledních sekundách hry snížit na 23:20, utkání skončilo za obrovské radosti benešovských hráček naším vítězstvím. Následně vypukla velká oslava hráček Benešova se všemi příznivci.

Na závěrečném vyhlášení byla do „ all star“ týmu kategorie U11 vybrána hráčka BC Benešov Marika Rýdlová a poté již hráčky Benešova převzaly medaile
a krásný pohár za 1. místo a znovu vypukly velké a zasloužené oslavy.

Basketbalový tým BC Benešova kategorie U11 a město Benešov v tomto turnaji výborně reprezentovaly tyto hráčky: Klára Seidlová, Natálie Machačová, Marika Rýdlová, Valerie Hocková, Anna Papírníková, Petra Žákovcová, Kateřina Zatloukalová, Veronika Brabcová, Barbora Zvolská, Nikola Purová, Karolína Rosolová, Viktorie Hejrová, Aneta Zahradníčková, Tereza Hajná a Kateřina Kleinová.

Velké poděkování samozřejmě patří také trenérům tohoto úspěšného týmu BC Benešov U11, Barboře Hockové a Milanu Rýdlovi, a také rodičovskému doprovodu, který se o tým pečlivě staral v celém průběhu tohoto turnaje.