AKTUÁLNĚ‎ > ‎

Žákyně U15 - Hodnocení sezóny 2015/16

přidáno: 3. 5. 2016 23:26, autor: Basket Benešov
Skončila sezóna, ve které jsme se díky kvalifikaci "rozletěli" z kraje do žákovské ligy a nejen, že jsme si nenatloukli nos, ale naopak jsme v lize uspěli a drze jsme otevřeli dveře až do EXTRALIGY. 

Předem bylo jasné, že tam proti střediskům a dalším velkým klubům budeme mít těžkou práci. Ale měli jsme odhodlání porvat se, abychom trapně neskončili poslední v tabulce. PODAŘILO SE!

Desáté místo ze dvanácti má ještě navíc hořkou příchuť, protože Basket Ostrava nás nakonec přeskočila jenom díky darovaným bodům po skreči s družstvem HB Basket (navíc po skončení soutěže). Tedy úkol (spíš naděje) byl splněn.

To, že jsme se neztratili ani výkonem, dokládá reakce mimo náš klub. Už v průběhu soutěže se sešly nabídky pro čtyři hráčky do výběru a to pro Elišku Hálovou a Natálii Budilovou v kategorii U15 a pro Moniku Fučíkovou a Natálii Mádlovou do kategorie U14. Navíc Hálová a Budilová dostaly nabídku na hostování ve Slovance do družstva extraligy v U17, ve které si nejen zahrály, ale prezentovaly se velmi úspěšně!

Bravo! Ve výčtu dobrých výkonů nemůžeme pominout ani účast na velkém a kvalitním mezinárodní Velikonočním turnaji, ve kterém jsme čtyřikrát zvítězili a pouze jednou (v nešťastném čtvrtfinále) prohráli a skončili jsme celkově na 5. místě.

V souhrnu lze zhodnotit sezónu 2015-16 jako úspěšnou, ve které jsme svému klubu BC Benešov rozhodně neudělali ostudu. Ostatně pochvaly jsme se dočkali i při slavnostním vyhlášení nejlepších sportovců Benešovska, kde v kategorii ženských kolektivů jsme se dostali mezi tři nejlepší. I to je vizitka kvality.

INDIVIDUÁLNĚ K HRÁČKÁM 
Do "pokladničky" bodů si nejpilněji ukládaly Eliška Hálová a Natálie Budilová a dělaly to tak svědomitě, že si jich všimli i reprezentační trenéři.To nás na jednu stranu velmi těší, ale na druhé je jasné, že dravci ze špičkových klubů ty dvě nenechají dlouho v „domácím hnízdu“. To je prostě osud provinčních družstev. Ale přejme jim úspěšný rozlet!
Obě střední rozehrávačky - Monika Fučíková a Natálie Mádlová se musely pořádně točit, protože nejen že od nich chceme, aby řídily celé družstvo, ale vůbec jsme nebrali v úvahu, že jsou to naše "mlaďošky". Ale je nutné konstatovat, že se své úlohy zhostily se ctí. Dokladem toho je zařazení do výběru U14.
"Miki" - Veronika Míková je poctivý "dělníček", který zastane spoustu práce a taky patří k hráčkám, které pobývají nejdéle na hřišti při zápase.Má na to, aby dávala ještě víc bodů. Uznání zaslouží za poctivou účast i nasazení při tréninku, ačkoli je "přespolní".
Náš "Tryskáč" - Aneta Svobodová má specifickou úlohu v družstvu. Pravidelně brání nejlepší rozehrávačku soupeře, protože její práce nohama (rychlostí a technikou) je příkladná. Když přidáme "žíznivou čáru" směrem dopředu, musíme se těšit, až svoje příležitosti bude taky proměňovat. 
Eva Hunalová patří mezi tři nejvytíženější dlouhé, přičemž se uplatnila na postě pivota nebo křídla. Má mimořádné předpoklady rychlostní i technické a jakmile si zvýší sebevědomí, bude to bomba! 
Terka Bartoňová rozhodně patřila mezi osmičku základních hráček. Dobrá obrana byl hlavní trumf a taky proto nahrazovala obvykle Anetu při obraně nebezpečné soupeřky.V poslední době se probudila a začala se uplatňovat při rychlém protiútoku. Jen dál!

Kája Říhová, Lucka Bartoňová, Bára Švecové, Eliška Fučíková a Veronika Kotoučová jsou ve skupině, která do zápasů zasáhla méně, ale přesto má pro družstvo neocenitelný význam. Družstvo nemůže existovat jen v osmi hráčkách. Ani v tréninku, ani často v zápase. Proto je nutné ocenit jejich začlenění do týmu a když udrží poctivost v tréninku, budou součástí družstva nadále ke vzájemné spokojenosti. 
V závěru je potřeba ocenit kolektiv rodičů, nejenom za kontakt družstva a trenérů, ale i praktickou pomoc, která je neocenitelná a jak víme, každé družstvo ji nemá. Zajištění dopravy a sponzorské dary i podpora v sektoru diváků, to vše je pro družstvo mimořádně cenné a mají svůj díl na našem výsledku. 

Petr Pajkrt
Jakub Vondráček

Comments