AKTUÁLNĚ‎ > ‎

Žákyně U15 ligu nevybojovaly

přidáno: 28. 5. 2014 1:48, autor: Basket Benešov

BK Baník Most – BC Benešov 75-58 (17-15, 15-16, 19-17, 24-10)

Zápasem s největším favoritem jsme vstoupili do bojů o ligu starších žákyň.  Mostecké žákyně loni bojovali v extralize U15 a v lize U 14, kdežto my jsme získávali zkušenosti pouze v krajském přeboru. Od začátku byla cítit jistá nervozita, bojácnost a přílišný respekt k soupeři. Tempo, agresivita a nasazení od začátku zápasu bylo nesrovnatelné s tím, na co jsme byli zvyklí, ale rychle jsme se tomu dokázali přizpůsobit.  Trošku překvapivě jsme s Mostem sehráli nejlepší zápas víkendu a favorita trápili po 32 minut zápasu. V zápase bylo zbytečně moc ztrát zapříčiněné agresivní obrana soupeře, které jsme ale dokázali odčinit nesmírnou bojovností v obraně a na doskoku. Soupeř, který několikrát během zápasu odskočil na rozdíl 6-8 bodů, musel po celý zápas hrát na 100%. Do poslední čtvrtiny se šlo za stavu 51-48 pro domácí.. V poslední části hry ovšem Most naplnil předzápasové prognózy a šňůrou 18-2  a výborným výkonem mosteckých opor Merhautové (32 bodů) a  Šeferové (18 bod) zlomil zápas ve svůj prospěch.

Holky zaslouží pochvalu, protože tato prohra byla se ctí. Jen pro srovnání další naši soupeři prohrály s Mostem drtivým rozdílem(74 bodů – Nusle,43 bodů – Prosek).

Body: Hálová 19 (4/3), Neprašová 10 (2/0). Vaníčková 9 (4/1), Plocová 7 (2/1), Bejblová 5 (6/3), Budilová 4 (4/2), Svobodová 2 (2/0), Fučíkov M. 1 (2/1), Říhová 1 (6/1), Bartoňová T., Bartoňová L., Kotoučová V., Fučíková E.

TH: 32/12

BC Benešov – BK Prosek 79-69 (17-11, 20-17, 18-31, 24-9)

Do odpolední zápasu proti Proseku jsme šli s cílem potvrdit náš dobrý zápas z rána a vybojovat důležitou výhru. Úvod utkání nám příliš nevyšel a první body jsme vstřelili až po třech minutách. Nakonec jsme ale skóre v první čtvrtině otočili a vypadalo to, že holky pochopily, že soupeř se sám neporazí. Mírné vedení jsme udržovali až do poločasu, ale výkon rozhodně nebyl optimální a to především v obraně. Po poločasové přestávce a důrazné domluvě jsme, my trenéři, čekali, že na soupeře vlítneme a zápas definitivně zlomíme v náš prospěch. Bohužel se stal pravý opak, po „pohodové“ poločasové rozcvičce a dojmu, že vše je hotovo jsme ve 3. čtvrtině inkasovali neuvěřitelných 31 bodů (více než za první poločas dohromady). V tu chvíli soupeř vycítil šanci a obrovskou bojovností se rval o vítězství. Naštěstí přišel z naší strany včas budíček v obraně, Proseku jsme za poslední část hry dovolili jen 9 bodů, a zápas jsme otočili. Ne každé družstvo se po tak špatné čtvrtině dokáže zvednou a zápas otočit,  za to holky zaslouží pochvalu. Bohužel jsme v tomto zápase vyhořeli v obraně a musíme se z toho poučit, protože v dalších zápasech by se nám to mohlo vymstít.

Body: Hálová 22 (7/4), Budilová 15 (4/3), Plocová 12 (4/2), Neprašová 8 (2/0), Vaníčková 7 (6/3), Fučíková M. 7 (4/3), Říhová 4 (2/0), Bejblová 3 (2/1), Kotoučová 1 (2/1), Svobodová 0 (2/0), Bartoňová T., Bartoňová L.

TH: 35/17

Sokol Nusle – BC Benešov 66-48 (19-21, 13-9, 20-8, 14-10)

V nedělním zápase jsme hráli proti pražským Nuslím, které dobře známe z krajského přeboru, kde jsme je třikrát ze čtyř zápasů porazili, a které po sobotních zápasech měly na kontě drtivou porážku od Mostu a porážku o 8 bodů s Prosekem. V zápase jsme si chtěly zajistit postup do další fáze kvalifikace o ligu. To se ale bohužel po tragickém výkonu v obraně, kdy jsme nebyli ochotný se vracet do obrany a zastavovat rychlé protiútoky Nuslí, nepovedlo. Neochotu bránit jsme řešili pomocí faulů, takže většina opor měla v poločase 3 nebo dokonce 4 fauly! První poločas byl ještě vyrovnaný, ale to co nastalo ve druhé polovině hry, překvapilo nejen nás trenéry, ale i všechny přihlížející. Již od 2. čtvrtiny jsme se neuvěřitelně trápili v útoku, postupem času už to byla z naší strany jenom křeč a koš jsme nevsítili ani z nejvyloženějších pozic. To by se ale dalo omluvit, každé družstvo už někdy zažilo v útoku „den blbec“. Ale místo toho abychom se snažili všechno vynahradit v obraně, tak soupeř nás doslova vyučoval v rychlém protiútoku (několikrát pivot pod vlastním košem doskočil a po 5-6 vteřinách zakončoval do našeho koše) a pohybu hráčky bez balonu, který jsme nebyli schopný ubránit. A když soupeř náhodou minul, tak si míč v klidu doskočil a zakončoval (někdy měl i 4 zakončení za útok). Týmu se nedá upřít bojovnost na útočné polovině, i když jsme tam také nebyli tak aktivní jak v předešlých dvou zápasech ve kterých jsme vždy stříleli přes 30 trestných hodů a nyní jen 14,  ale na obranné polovině jsme podali velice špatný výkon, jak v tomto zápase, tak proti Proseku.

Bylo důležité hrát až do konce zápasu, protože i případná porážka až o 14 bodů by nám zajistila postup do další fáze, ale ani v závěrečném tlaku jsme neuspěli a po porážce obsadily konečné nepostupové 4. místo.

Body: Budilová 12 (4/2), Hálová 12, Fučíková 6 (1x3, 4/1), Svobodová 6, Vaníčková 4, Plocová 4, Říhová 2 (6/2), Bejblová 2, Neprašová, Bartoňová L., Fučíková E., Bartoňová T., Kotoučová

TH: 14/5

Je obrovská škoda, že jsme nedokázali zopakovat výkon, který jsme podali proti Mostu.V žákovské lize bychom získali spoustu zkušeností, které by se daly uplatnit v dalších letech. I toto pro nás byla obrovská zkušenost a je nutno se z ní poučit. Bylo zde spoustu dobrých věcí - zlepšené procento střelby šestek, poměrně dobrá obrana hráčky s míčem, doskok v zápase s Mostem proti vyšším hráčkám, od druhého zápasu podpora z lavičky, pár pěkných rychlých protiútoků, obrat v zápase s Prosekem, ale příliš mnoho nedostatků na to abychom dále bojovali o účast v lize – špatná obrana hráček bez míče, nedůraz na doskoku proti Proseku a Nuslím, spousta zkažených přihrávek, příliš mnoho zbytečných faulů... Ale pokud si ze zápasů poučíme a chyby nebudeme opakovat tak i tento neúspěch může být k něčemu dobrý.