AKTUÁLNĚ‎ > ‎

Žákyně U15 přímý postup nevybojovaly

přidáno: 27. 5. 2015 8:53, autor: Jakub Malý

Sotva co skončila sezóna 2014/2015 se už opět začalo bojovat o místa v národních soutěžích pro sezónu 2015/2016. Starší žákyně byly přiděleny do kvalifikační skupiny B, ve které jsme se utkaly s týmem ze Strakonic a z Karlových Varů. Podle výsledků z loňské ligy mladších žákyň se očekávaly vyrovnané boje. První sobotní zápas tento předpoklad nepotvrdil, protože Strakonice si hravě poradili s Karlovými Vary 81:25. Poté už přišel na řadu náš zápas se soupeřkami z lázeňského města.

BK Lokomotiva Karlovy Vary – BC Benešov                      58:67   (24:21, 36:34, 43:52)

Úvod zápasu patřil našemu celku. Soupeř možná ještě opařen z předchozí drtivé porážky rychle prohrával 8:0, hlavně díky přesné ruce Míkové (6 bodů za tři minuty). Ještě vedení 10:2 nenasvědčovalo tomu, že by nám soupeř měl dělat větší problémy. Pak ovšem přišlo polevení benešovských hráček a nabídka Varům se vrátit zpět do zápasu.  Ty toho bezezbytku využily a naší děravou obranou procházely jako nůž máslem. Výsledkem naší nekoncentrace v obraně bylo 24 obdržených bodů za 1. čtvrtinu (v prvním zápase daly Vary za celý zápas 25 bodů!!!). Naštěstí útok fungoval celkem dobře a hlavně díky němu jsme se soupeřem drželi krok do poločasu. První poločas byl jeden z nejhorších odehraných poločasů tohoto týmu. Bez bojovnosti, nasazení v obraně a rychlosti se nedá hrát proti žádnému soupeři.  Po poločasové bouřce se zlepšilo především nasazení, ve kterém byl náš soupeř mnohem lepší.  Spolu s vylepšenou obranou bylo právě nasazení hlavním důvodem, proč se nám ve 3. čtvrtině zápas podařilo otočit a do poslední čtvrtiny jsme šli s 9-ti bodovým vedením, které jsme si po zbytek zápasu už pohlídali a mohli se tak radovat z vítězství. Ovšem náš výkon, hlavně v 1. poločase byl více než k zamyšlení. Tým, který má založenou hru na obraně, si nemůže dovolit odfláknout obranné povinnosti a myslet si, že se to uhraje útokem, ten nám v tomto zápase naštěstí šel.

Body: Hálová 26 (8/2), Míková 12, Budilová 10, Mádlová 6, Svobodová 6 (4/2), Fučíková M. 5 (1x3), Bartoňová T. 2 (2/0), Kotoučová, Švecová, Hunalová, Bartoňová L., Fučíková E., Říhová,

TH: 14/4 (28,5%)

BK Strakonice – BC Benešov                                                          46:37   (15:7, 26:9, 32:24)

Před druhým zápasem, vzhledem k našemu špatnému výkonu proti Varům, panovaly obavy, aby zápas neskončil debaklem. Hráčky se ovšem rozhodly, že přeci jen ukáží, že umí bránit a favorita zápasu potrápí. Strakonice, tažené výbornou rozehrávačkou Vadlejchovou se prezentovaly týmovou obranou a rychlým přechodem do útoku. První poločas byl ukázkou benešovského trápení na útočné polovině, 9 vstřelených bodů za poločas mluví za vše a rozdíl 17-ti bodů o poločase pro nás byl až moc krutý vzhledem k výrazně zlepšenému výkonu. Ve 4. minutě 3. čtvrtiny byl stav 30:11 a vypadalo to, že Strakonice mají zápas pod kontrolou.  Jenže přišlo velké vzepření našich hráček, které ještě více přitvrdily na obranné polovině, zlepšily pohyb v útoku, zbývajících 6 minut vyhrály 13:2 a rázem bylo opět o co hrát.  I nástup do poslední čtvrtiny nám vyšel a od soupeře nás dělily už jen 4 body. Strakonice značně znervózněly a začaly se bát o výsledek. V bouřlivé atmosféře, kterou nám vytvořili naši výborní fanoušci, jsme bohužel v závěru udělali více chyb než domácí a obrat nedokonali. Tentokrát o zápasu nerozhodla obrana, která byla u obou týmů na velice slušné úrovni, ale náš útok, kdy jsme se hlavně v 1. poločase nedokázali vůbec prosadit. Za tento zápas je nutno celý tým pochválit, že zápas nezabalil a bojoval až do konce.

Body: Hálová 24 (10/8), Budilová 6 (2/0), Svobodová 4 (4/2), Fučíková 2, Říhová 1, Míková 0 (2/0), Kotoučová, Švecová, Hunalová, Mádlová, Bartoňová T., Bartoňová L., Fučíková E.

TH: 20/11 (55%)

Sobotní klání rozhodla o tom, že přímo do ligy starších žákyň pro příští sezónu postupují Strakonice. My se za 14 dní utkáme s týmem Jablonce o jedno postupové místo. Ve Strakonicích jsme předvedli dvě tváře našeho týmu, a pokud tu lepší ukážeme v duelech s Jabloncem, tak věřím, že si postup do ligy vybojujeme.  Závěrem bych chtěla poděkovat divákům, kteří vážili cestu do Strakonic a v zápasech nám vytvořili domácí kulisu. Věřím, že za 14 dní budeme společně slavit postup.