AKTUÁLNĚ‎ > ‎

Ženy A dovršily obrat finále a slaví vítězství v druhé lize!!!

přidáno: 2. 5. 2013 12:35, autor: Jakub Malý
Ve středu 1. května hrály benešovské ženy rozhodující páté finále na horké půdě v liberecké sokolovně. Od úvodních minut byl k vidění nejkvalitnější a nejhezčí zápas celé série. Domácí hráčky se prosazovaly především střelbou zpoza clon ze střední a dlouhé vzdálenosti. Benešovské basketbalistky však držely krok, především díky kombinační hře a útočnému doskoku.

Zápas vygradoval ve čtvrté čtvrtině, kdy benešovská zóna zastavila útok domácích a tři minuty před koncem byl stav vyrovnaný. V následujících minutách zcela kralovaly benešovské basketbalistky, které se opíraly o skvělou střelbu Martiny Mazurové a Petry Koubové. A když už náhodou hostující hráčky minuly, podržel je útočný doskok, který bránil domácím myslet na obrat. Po bravurně zvládnuté koncovce mohly benešovské hráčky a početný fanklub slavit vítězství v druhé lize.

TJ Lokomotiva Liberec - BC Benešov 61:70 (konečný stav série 3:2 pro BC Benešov)
Body: Mazurová 25, Koubová 15, Kratochvílová 10, Karmazínová 7, Strnadová 5, Němcová 4, Bryndová 2, Hřebíková 2