AKTUÁLNĚ‎ > ‎

Ženy favorita potrápily, ale v playoff končí

přidáno: 13. 4. 2015 2:51, autor: Basket Benešov
V sobotu 11.4. pokračovaly boje v playoff druhé ligy žen. Benešovské basketbalistky čelily vítězi základní části, týmu BK Strakonice B.

Do sobotního zápasu vstoupily domácí skvěle. Díky ostrostřelbě Jany Strnadové se rychle ujaly vedení 16:2. Hostující hráčky však ukázaly svoji zkušenost a postupně bod po bodu náskok domácích stahovaly. Do poslední čtvrtiny šly domácí s již jen dvoubodovým náskokem. Poslední minuta přinesla velké drama, kdy se třikrát měnilo vedení. Deset sekund před koncem srovnala Petra Koubová na 47:47. Poslední útok patřil hostujícím basketbalistkám. Krejčová svou dobrou pozici neproměnila, a tak se šlo do prodloužení. V něm měly pevnější nervy benešovské hráčky a vynutily si tak rozhodující třetí zápas na strakonické palubovce.

BC Benešov - BK Strakonice B 55:53 pp
Body: Strnadová 21, Kratochvílová 12, Hřebíková 10, Koubová 6, Hájková, Němcová a Remešová 2

Nedělní rozhodující zápas přinesl opět obranou bitvu, ve které skóre narůstalo velmi pomalu. Domácí tým dobře rotoval a častým zdvojováním přiváděl benešovské hráčky do úzkých. V poločase tak svítilo na tabuli na straně hostujícího týmu žalostných 13 bodů. Do druhého poločasu vstoupily domácí třemi trojkami v řadě a odskočily až na 20 bodů. Poté se však role otočily a místo pohodlné domácí výhry se zápas začínal dramatizovat. V poslední čtvrtině nedovolily benešovské basketbalistky domácím po 8 minut ani bod a dokázaly srovnat na 38:38. V koncovce však domácí udržely pevné nervy a zvítězily 46:42.

Pro benešovské basketbalistky tak skončila sezóna 2014/2015. Konečné čtvrté místo v druhé lize žen je pěkný výsledek, který odpovídá možnostem týmu.

BK Strakonice B - BC Benešov 46:42
Body: Kratochvílová 16, Koubová 12, Hřebíková 7, Strnadová 3, Hájková a Němcová 2