AKTUÁLNĚ‎ > ‎

Zhodnocení sezóny starších minižáků U13

přidáno: 12. 4. 2016 23:45, autor: Jakub Malý

V sezóně 2015/2016 se starší minižáci BC Benešov v krajském přeboru umístili na 5. místě s bilancí 8 výher a 20 porážek. Hlavně v druhé polovině sezóny se hra týmu začala podobat kolektivnímu basketbalu.

Tabulka skupiny o 4.- 6. místo:


Z pohledu trenéra: Sezónu hodnotím pozitivně. U kluků, kteří chodí na tréninky a chtějí se na nich něco naučit je znát velký posun v basketbalových dovednostech. V průběhu roku se nám stále častěji dařilo hrát kolektivně, kdy si kluci zvládali vytvořit střelecké pozice pomocí přihrávek. V obraně se kluci zlepšují jak v bránění 1na1, tak ve vzájemné výpomoci. Další pozitivní věcí je radost z basketbalu a nadšení pro hru, které kluci mají. Skvělé bylo i zapojení hráčů z týmu U12, kteří nás výrazně podpořili a v zápasech se rozhodně neztratili.

I přes spokojenost se sezónou je třeba připomenout, že kluci jsou teprve na začátku své basketbalové cesty a musí se zlepšovat prakticky ve všech basketbalových dovednostech. Věřím, že přes léto zapracujeme na fyzické kondici a v srpnu se připravíme na další sezónu, tentokrát již v kategorii žáků.

Závěrem bych rád poděkoval rodičům za podporu a spolupráci. Jsem rád, že klukům fandíte a povzbuzujete je i v zápasech ve kterých se moc nedaří.


Pěkné léto a basketbalu zdar. Jakub Malý

Comments