Devatenáctka se z výsledkové krize nezvedla

přidáno: 4. 2. 2014 14:25, autor: Basket Benešov   [ aktualizováno 4. 2. 2014 14:25 ]
Junioři Benešova absolvovali další dva zápasy Krajského přeboru. Nejdříve padli na palubovce BS Sparta a následně nedokázali vyzrát na tým Kladna.

Oba zápasy vykazovaly společné rysy. Junioři se nedokázali vyvarovat velkého množství ztrát, které je vždy stáli dobrý výsledek.

V prvním utkání v Praze se hosté trápili od úvodu utkání, v obranné fázi byli konkurenceschopní, ale útok byl z jejich strany opravdu žalostný. Hosté z Benešova se až příliš nadřeli na každý koš. Pokud se jim vždy podařilo ubránit útok hostů tak se sami svoji nedisciplinovaností vždy připravili o možnost jednoduchého zakončení, nebo se až příliš často dostávali do těžkých střeleckých pozic. Bohužel s přibývajícím časem začala chybět v hostujícím výkonu také bojovnost a hlad po vítězství čehož domácí Sparta bohatě využila a v třetí čtvrtině odskočila až na 20 bodový rozdíl. Závěrečnou čtvrtinu již oba týmy dohrály a domácí si připsali další výhru v soutěži.

BSS Sparta-BC Benešov 64:41

V dalším utkání odcestovali junioři na palubovku Kladna, kde toužili prolomit velmi nepříjemnou sérii proher. Hosté dorazili ve velmi zúžené sestavě pouze s 8 hráči, ale ambice zůstávaly stejné. Úvodní čtvrtina se nesla v ofenzivním duchu, kdy se oba týmy střídaly ve vedení. Přítomní diváci museli být spokojeni s ofenzivním pojetím basketbalu, ale už méně trenéři. Kladno nakonec vedlo po první části 19:16. Ve druhé čtvrtině začínalo mít pomalu navrch domácí Kladno, které díky široké rotaci hráčů drželi vysoké tempo utkání. Hosté se sice snažili, ale síly v tomto tempo basketbalu rychle ubývali a tak v poločase byl rozdíl již 38:28.

Do druhého poločasu nastoupili domácí jako uragán a během několika minut odskočili již na rozdíl 50:30. Tato série rozhodla o osudu utkání. Hosté si sice několikrát snažili vrátit do utkání, ale domácí hráli velmi zodpovědně a výhru si s přehledem pohlídali. V závěrečných minutách, kdy hosté odešli nejenom fyzicky, ale také herně nakonec domácí navýšili výsledek až na 75:47.

BK Kladno-BC Benešov 75:47

Je velmi nepříjemné v jaké herní a výsledkové krizi se aktuálně nacházíme. Sezonu jsme začali skvělou bilancí 5:1 a teď to máme již 6:10. Bohužel ve většině prohraných zápasů jsme udělali jednu fatální čtvrtinu a z těchto problémů jsme se již nedokázali zvedat. Určitě nehrajeme špatný basket, ale v zápasech děláme až mnoho základních chyb. Teď nás čekají 2 zápasy na domácí palubovce, kde se budeme chtít určitě zvednout nejen herně, ale také výsledkově takže následujícím zápasům podřídíme úplně vše a snad i kluci přistoupí k zápasům s plným nasazením, které nám v některých zápasech také scházelo.

Autor: T. Masár