Devatenáctka zdolala lídra z Vyšehradu

přidáno: 14. 1. 2013 1:24, autor: Basket Benešov   [ aktualizováno 14. 1. 2013 1:24 ]
Benešovští basketbaloví Junioři vstoupili na jedničku do další části sezony. Na domácí palubovce porazili silný Vyšehrad, který přicestoval s ligovými posilami. Domácí hráči se však nezalekli a bojovným výkon a především kolektivní hrou dokázali porazit lídra KP a dál tak okupují přední místa tabulky.

Úvod utkání vyzněl lépe pro domácí tým, ten se díky úspěšné střelbě z perimetru a kvalitní obraně ujal rychlého vedení 11:3. Bohužel zbytek první čtvrtiny ovládli jasně hostující hráči a průběžně vedli 13:14. Druhá čtvrtina odstartovala přetahovanou, kde spíše vládly obrany a také trocha nepřesností v útočném snažení. Domácí si stále udržovali mírný náskok, ale tým Vyšehradu vždy nástup zachytil. I přesto dokázal domácí tým hájit poločasové vedení 30:28. Třetí čtvrtina domácímu týmu hrubě nevyšla především z hlediska útočné fáze. Pouhých 9 bodů bylo opravdu špatnou vizitkou. Naštěstí domácí o to více pracovali v obraně a dokázali hosty udržet na pouhých 12-ti bodech. Tím také drželi svoje akcie na výhru v utkání, když po třech čtvrtinách prohrávali o jeden bod 39:40. Závěrečné dějství se odehrávalo jako na houpačce, domácí dokázali hned z kraje vyrovnat a odskočit Vyšehradu na 46:40. Hosté opět zachytili domácí nápor a v polovině čtvrté desetiminutovky to bylo 50:48. Dramatický závěr však vyšel lépe domácím, ti několikrát ubránili soupeře nebo ho donutili k těžké střele. Hosté byli následně nuceni faulovat a i když domácí, jak je jejich zvykem, opět zahodili spoustu trestných hodů, ty důležité trefili a připsali si velmi cennou výhru v poměru 55:52.

BC Benešov- Sokol Vyšehrad ,,B“ 55:52 ( 13:14,30:28,39:40)

Body: Hrdý 19, Kurtovič 12, Marek 7, Říha 7, Červený 5, Burian 3, Hoang 2

Trestné hody: 29/14

Fauly: 23:23

Autor: Tomáš Masár