Junioři na domácí palubovce nezaváhali

přidáno: 4. 11. 2013 4:48, autor: Jakub Malý   [ Aktualizováno 4. 11. 2013 4:48 uživatelem Basket Benešov ]
Benešovští Junioři si připsali na domácí palubovce dva cenné skalpy a nadále tak vedou tabulku krajského přeboru.

V sobotním utkání nastoupili domácí proti soupeři z hlavního města, Spartě Praha. Úvod utkání vyšel domácím na výbornou, když v 5-té minutě svítil na tabuli stav 17:0. Domácí do této doby neminuli jedinou střelu a byli pevně na koni. Bohužel od této chvíle přišla doslova střelecká Sahara, domácí tým se prosazoval jen velmi ztěžka a v polovině druhé čtvrtiny tak byl stav už jen 21:20. Domácí však nesklopili hlavy a do poločasu si opět vypracovali mírné vedení 29:26. Do třetí čtvrtiny vstoupili hosté s velkým odhodláním, ale když Martin Červený trefil tři trojky ve velmi krátkém sledu, zdálo se již být rozhodnuto. Domácí vedli 48:34. Hosté však nesložili zbraně a po 30-ti minutách snižovali na 51:42. Závěrečná čtvrtina se nesla v duchu přetahované, kde si domácí hráči stále udržovali svoje mírné vedení, a když se dvě minuty do konce vyšplhalo již na 61:51, bylo jasné, že domácí palubovka zůstane neporažena. Hosté již stačili jen s klaksonem trefit trojku přes půl hřiště a upravit na 61:54.

BC Benešov- BS Sparta 61:54 ( 21:11,29:26,51:42)

Body: Červený 17, Strejc 11, Fučík 10, Procházka 8, Burian 5, Strachota 4, Prchlík 2, Český 2,

V nedělním odpoledni přicestoval na palubovku Benešova tým Kladna. Domácí výběr nevstoupil do utkání vůbec dobře a po celou první čtvrtinu dotahoval vedení hostů. Aktivita domácích nesla úspěch a po první čtvrtině svítil na tabuli stav 10:10. Druhá čtvrtina příliš změn v obrazu hry nezměnila a mírně navrch stále měli hosté z Kladna. Benešáci však měli ve svém středu výraznou osobnost Martina Červeného, který za poločas zaznamenal takřka polovinu bodů domácích a držel jejich akcie nad vodou. Poločas skončil 24:26. Třetí čtvrtina přinesla pro přítomné diváky spíše ukázku množství nepřesností ve hře než pohlednou hru, ale i tak dokázali domácí dotáhnout mírnou ztrátu a po třech periodách byl stav 34:34. Závěrečná čtvrtina však vyšla domácímu týmu dokonale. Benešáci hráli velmi aktivně a především výkon Martina Červeného byl skvělý. V obraně sázel jeden blok za druhým a v útoku byl takřka nezastavitelný, když před koncem přidali několik rychlých bodů i ostatní hráči bylo jasno o výsledku i výhře domácích.

BC Benešov- BK Kladno 55:47 ( 10:10,24:26,34:34)

Body: Červený 27 ( 10 bloků!!!!!) , Strejc 9, Procházka 7, Český 4, Fučík 4, Burian 2, Růzha 2

Autor: T. Masár