Junioři nezvládli důležitý zápas v neděli jen splnili povinnost

přidáno: 20. 11. 2012 6:57, autor: Basket Benešov   [ aktualizováno 20. 11. 2012 6:57 ]
Benešovští junioři se představili po delší době na domácí palubovce. Bohužel v sobotu nezvládli důležitý zápas o čelo tabulky a podlehli Kralupům v neděli potom splnili povinnost když porazili poslední Mělník.

V sobotním utkání  junioři Benešova hostili své vrstevníky z Kralup. Zápas byl přímým soubojem o čelo tabulky. Bohužel pro domácí nezvládli tento duel především díky slabému druhému poločasu a nezvládnuté koncovce.

Úvod utkání však patřil domácímu týmu, který vstoupil do zápasu velmi koncentrovaně a získal vedení 11:3. Hosté však nesložili zbraně a díky velmi dobré střelbě z dálky snížili po první části na přijatelných 14:11. Také v druhé části pokračovali domácí v dobré hře,ale horší  úspěšnost střelby a laciné ztráty neumožňovali navýšit vedení a tak se i v poločase drželi hosté na dostřel a to v poměru 29:23. Třetí dějství přineslo větší nasazení od hostujícího týmu a ten začal získávat větší herní pohodu a také více ze hry. Domácí se snažili,ale neproměňování jasných šancí a nedůsledná obrana je srážela do kolen. Toho hosté dokonale využili a po 30-ti minutách se dostali do těsného vedení 40:42. Úvod závěrečné čtvrtiny patřil domácím když minisérii 7:1 překlopili misky vah na svoji stranu. Bohužel nedokázali udržet toto vedení příliš dlouho a zápas se změnil v přetahovanou. V té měli domácí stále mírnou převahu,ale 2 minuty před koncem se hosté dostali do těsného vedení a už si je nenechali vzít. I když domácí měli hned několik šancí na zvrat tak nekoncentrovanost v závěru a obavy z odpovědnosti nesli svůj díl viny, že domácí tým již neotočil vývoj a tak se musel sklonit před soupeřem v poměru 57:61. Mrzet můžou domácí opět slabé trestné hody.

BC Benešov- BK Kaučuk Kralupy n. Vltavou 57:61 (14:11,29:23,40:42)

Body: Škoda 11, Marek 10,Říha 10, Hoang 10, Kurtovič 6, Hrdý 6, Burian 2, Červený 2

Fauly:  26:15

Trestné hody: 19/7

V nedělním utkání přicestoval od Benešova tým z Mělník. Domácí dali tentokrát příležitost širšímu kádru a mladší hráči se chopili své šance velmi dobře a zvítězili v tomto utkání. Domácí tým vstoupil velmi dobře do zápasu a hned v úvodu dal jasně najevo, že touží odčinit sobotní porážku. Dobrá hra na útočné polovině měla za následek vedení 28:7 po první desetiminutovce. Ani druhá čtvrtina nepřinesla vybočení ze zajetých kolejí a tak stav utěšeně narůstal až na poločasových 50:13. Třetí čtvrtina byla až ,,klasická“ pro juniory, kteří opět polevili a předvedli svoji laxnost. Špatná obrana, množství ztrát a nesoustředěnost v zakončení na straně domácích vedli k nejvyrovnanější čtvrtině a jen mírnému navýšení vedení na 66:25. Poslední dějství už odehráli domácí hráči opět dobře a tak si v tréninkovém tempu poradili s Mělníkem v poměru 88:31.

BC Benešov- Raj EBC Mělník 88:31(28:7,50:13,66:25)

Body: Kurtovič 25, Procházka M. 13, Hrdý 10, Červený 10, Burian 8, Strejc 6, Růzha 6, Škoda 4, Český 2,  Hoang 2, Dinh Huu 2,

Fauly: 16-13