Junioři nezvládli dvojičku s Kutnou Horou

přidáno: 18. 11. 2013 4:43, autor: Basket Benešov   [ aktualizováno 18. 11. 2013 4:43 ]
Benešovská U19 nezvládla víkendové zápasy s Kutnou Horou a připsali si 2 porážky.

I když Junioři odehráli oba zápasy z různých důvodů v nekompletní sestavě, měli v obou případech vítězství ve svých rukách. Bohužel individuální chyby a laxnost v posledních trénincích se podepsali i v zápasech a Junioři odešli dvakrát poražení.

Sobotní utkání byla z pohledu obou týmů přetahovaná a spíše nepohledná hra. Domácí tým využívala své malé tělocvičny a úzké rotace hostů k celoplošnému presinku. Benešáci si s ním však dokázali v mnoha případech velmi dobře poradit a v poločase drželi těsný rozdíl 21:19. Třetí čtvrtina vycházela hostům na výbornou. Zlepšená obrana a také bodový přísun všech hráčů znamenali odskočení až na 36:26. Když se zdálo, že hosté zasadí domácímu týmu poslední úder, přišel nepochopitelný kolaps. Hosté ztratili v poslední minutě několik míčů a doslova darovali domácím návrat do zápasu na 34:36. Domácí tým povzbuzen touto minisérii přejel hosty i v poslední čtvrtina, když využil nepozornosti v hostující obraně. Jednoduché koše se špatnou střelbou měli za následek poslední čtvrtinu v poměru 21:11. Domácí tým si tedy nakonec připsal výhru 55:47.

Sokol Kutná Hora – BC Benešov 55:47

Body: Hoang 11, Český 10, Růzha 9, Procházka 8, Proskovec 3, Dinh Huu 2, Strejc 4

Nedělní odveta se konala tentokrát na palubovce Benešova. Bohužel obraz hry se vůbec nezměnil. Kutnohorští v nedělním utkání překvapili zónovou obranou, která dělala domácímu týmu velké problémy. Špatné procento střelby, nulový obranný doskok měly za následek, že hostující tým si udržoval po celý zápas vedení. Je až zarážející, že junioři drželi po celý zápas naději na vítězství, protože žalostná obrana s katastrofálním útokem měli za následek potupnou domácí prohru 37:42.

BC Benešov- Sokol Kutná Hora 37:42

Body: Červený 13, Burian 8, Hoang 5, Strejc 5, Růzha 4, Český 2