Junioři tvrdě narazili na palubovkách soupeřů

přidáno: 11. 3. 2013 11:15, autor: Basket Benešov   [ aktualizováno 11. 3. 2013 11:15 ]
Benešovská devatenáctka nezažila povedený víkend. Ani v jednom z víkendových zápasů se nedokázala soustředit na výkon po celých čtyřicet minut a tak si připsala dvě porážky. V sobotu v Příbrami hosté selhali ve třetí čtvrtině, v neděli v Kralupech potom nezvládli poslední desetiminutovku.

Sobotní podvečerní utkání zavedlo Benešovské hráče na palubovku Příbrami tento tým je velmi houževnatý a zvláště ve svém domácím prostředí se dokáže vyhecovat k výborným výkonům. Úvod utkání byl naprosto vyrovnanou partií, kde dominovali obrany na obou stranách a tak skóre rostlo jen velmi pomalu. Hosté však kupili přeci jenom více chyb a toho domácí dokázali před koncem první čtvrtiny využít k prvnímu trháku v poměru 17:11. Hosty sráželo mnoho nepřesností a jako tradičně i hrůzné trestné hody. Druhá čtvrtina začala náporem domácích, ti velmi rychle navýšili vedení na 23:11 a drželi pevně otěže utkání. Hosté se dlouho nemohli dostat do hry, naštěstí v těchto chvílích opadla i aktivita domácích a tak skóre opět stagnovalo. Závěr prvního poločasu přeci jen přinesl nový vítr do plachet hostům, ti zlepšili obranu a rychlým přechodem do útoku dělali domácím velké problémy a do poločasu snížili až na rozdíl 25:22. Úvod třetí čtvrtiny ještě patřil hostujícím hráčům, ti zaznamenali čtyři rychlé body a zdálo se, že přebírají otěže utkání, ovšem opak byl pravdou. Tyto body byli na dlouhou dobu poslední. Do sedla se pevně usadili domácí, kterým se začala velmi dařit střelba. U hostů se naopak začala projevovat zbrklost a neochota vzít na sebe v klíčových momentech zodpovědnost. Domácí tuto čtvrtinu vyhráli drtivě 26:7. Celkově získali vedení 51:29 a definitivně rozhodli o své výhře. Do poslední čtvrtiny vytáhli hosté poslední naději, když ze zápasu Tábora přicestoval Honza Proskovec. Ten oživil hru a táhnul většinu útoků. Bohužel ani jeho přítomnost již nedokázala zvrátit nepříznivý výsledek a tak si Benešovští hráči odvezli debakl v poměru 65:46. Hostující tým se nevyvaroval opět stejné laxnosti jako obvykle na čáře trestných hodů a úspěšností 32/12 si výhru ani lepší výsledek nezasloužil.

BK Příbram-BC Benešov 65:46 ( 17:11,25:22,51:29,)

Body: Proskovec 7, Červený 7, Kurtovič 7, Škoda 6, Říha 6, Strejc 2, Hoang 2, Marek 2

Trestné hody: 32/12

V nedělním utkání cestovali Benešáci na palubovku lídra z Kralup s touhou odčinit sobotní porážku. Od úvodu jsme mohli sledovat přetahovanou o každý bod. Mírně navrch však měl domácí tým, jelikož si pomohl úspěšnými střelami z perimetru a tak po první čtvrtině vedl 17:10. Druhá čtvrtina od začátku lépe vycházela domácím a ti vesele navyšovali svůj náskok. K tomu jim však hosté dopomáhali laxností v obraně a v útoku neproměňováním jasných šancí a především trestných hodů ( za první poločas 11/0). Tři minuty před koncem poločasu zvyšovali Kralupy poprvé na dvojciferný rozdíl ve skóre 26:16 a zdálo se, že hosté budou jen sparingem. S tím se hostující tým nechtěl jen tak smířit a agresivní obranou a především útočnou smrští v závěru poločasu vykřesal naději v podobě skóre 26:24. Od úvodu třetí čtvrtiny měli hosté evidentně více ze hry, bohužel často zahazovali jasné koše a tak se nedokázali dostat do vedení. Bylo to veliká škoda,protože Kralupy v této chvíli působili bezradně a frustrovaně o čemž svědčí i dvě technické chyby. Bohužel hostující tým nevyužil nabídnuté šance a tak si domácí stále drželi těsné vedení 41:39. Závěrečná čtvrtina nabízela vyrovnanou partii s dramatickým závěrem. To však domácí tým odmítl a v této čtvrtině smetl benešovské juniory v poměru 21:10. Hosté si tak připsali druhou víkendovou porážku tentokrát 62:49. Hostujícím hráčům se nedá upřít snaha, ale musí si uvědomit, že zápas se hraje 40 minut a nemůžeme si dovolit se rozhodnout, že jednu čtvrtinu zcela vypustíme!!

BK Kralupy- BC Benešov 62:49 ( 17:10,26:24,41:39)

Body: Kurtovič 15, Marek 10, Proskovec 8, Strejc 6, Hoang 5, Škoda 3, Říha 2

Autor: Tomáš Masár