Vstup do ligy juniorům přinesl zkušenosti

přidáno: 17. 10. 2014 4:57, autor: Basket Benešov   [ aktualizováno 17. 10. 2014 4:57 ]

Junioři vstoupili do své historicky první ligové sezony proti jedněm z největších favoritů soutěže. Liberec obhajuje loňský primát a Děčín je bronzovým týmem loňského ročníku.

Sobotní zápas začal velkou školou pro domácí výběr, protože Liberec nám ukázal, jak se hraje basketbal v dorostenecké lize. Hostující Kondoři byli rychlejší, agresivnější a velmi dobře stříleli. Než se domácí vzpamatovali, prohrávali po 5 minutách 0:14. Domácí tým nedokázal najít protizbraň a první čtvrtinu prohrál vysoko 7:27.  Ve druhém kvartálu byli domácí junioři přeci jen důstojnějšími hostiteli. Ač se stále nedařilo v obraně tak útok začínal pracovat a nakonec tuto čtvrtku domácí prohráli jen 16:17. Bohužel zlepšený výkon vydržel jen deset minut. V druhém poločase byl na palubovce přeci jen jasně lepší Liberec, který zúročil dlouholeté ligové zkušenosti a připsal si vysoké vítězství 36:98.

BC Benešov-Kondoři Liberec  36:98  (7:27 23:44 30:73)

Body: Fučík 11, Strachota 6, Hamajda 4, Kukura 4, Vohradský 3, Strejc, Český,Procházka, Hrdý 2

Nedělní utkání s Děčínem bylo opět ve znamení katastrofálního úvodu domácího Benešova. Junioři velmi rychle prohrávali 0:13. Následně však domácí výběr zvedl hlavu, zlepšil obranu a především zrychlili hru a do konce první čtvrtiny zmírnili stav na 13:21. Druhá desetiminutovka byla znovu dlouho vyrovnaná, kdy si favorit z Děčína nevěděl rady s obětavou hrou domácích a v poločase svítil stav ,,pouze“ 22:33. Bohužel stejně jako v sobotu tak ani v neděli domácí tým nevydržel druhý poločas, kdy propadl především psychicky. Po několika laciných ztrátách sklopili hlavy a zbytek zápasu Děčínu darovali, když nakonec padli 45:80.

BC Benešov   -BK Horejsek Děčín  45:80  (13:21 22:33 32:60)

Body: Vohradským 11, Hrdý 10, Fučík 10, Strachota 6, Hamajda 4, Strejc, Procházka 2

Zápasy musím hodnotit ze dvou hledisek. Z hlediska výsledků nemůžeme být určitě spokojeni, protože jsme prohráli dvě domácí utkání a to dosti vysokým rozdílem. Z druhého pohledu hodnotím, že kluci potkali ve své historicky první ligové zkušenosti jedny z nejlepších dorosteneckých týmů v republice. Určitě jsme nabrali spoustu zkušenosti, kluci si zvykli na nové rychlejší tempo hry a věřím ,že již c nejbližších zápasech svoje nově nabité zkušenosti zúročíme a doufám, že již přetavíme v domácí výhru.

Autor:T. Masár