Vstup do sezóny 2016/2017 juniorům nevyšel

přidáno: 12. 10. 2016 0:35, autor: Basket Benešov   [ aktualizováno 12. 10. 2016 0:35 ]

Královští sokoli - Bc Benešov 109:33

Body: Ifebe 8 (2 trojky), Fučík 8 (1 trojka), Bareš 6 (1 trojka), Hála 5, Suchý 2, Bořil 2, Papírník 2, Loužecký

První letošní zápas benešovští U19 absolvovali v sobotu 8. 10. od 19:00 na horké půdě sokolů z Hradce Králové. Pro mladý tým Bc Benešov hrající ligu U19 to byla velice ostrá zkouška hned na úvod sezony. Tým Hradce Králové, který ještě minulý rok bojoval v extralize, od začátku dominoval na obou stranách hřiště. Tento tým tak ukázal, že v letošní sezoně bude patřit k favoritům celé soutěže a z jejich palubovky se body vozit jen tak nebudou.

Velice smutný poznatek, který vyplynul ze zápasu, byl poraženecký přístup většiny týmu ihned po první čtvrtině, která skončila rozdílem 30 bodů a následovalo smíření s výsledkem zápasu a prakticky nezájem otočit nebo zápas ve prospěch Benešova.

Pozitivní zprávou je, že se poprvé v ostrém zápasu v benešovském dresu představil talentovaný Tomáš Loužecký.

Fauly: (11:13), TH: 6/4

Sokol Josefov - Bc Benešov 77:46

Body: Bareš 18 (2 trojky), Fučík 9 (1 trojka), Ifebe 7 (1 trojka) Papírník 6, Loužecký 4, Suchý 2

V nedělních dopoledních hodinách tým U19 hodlal změřit s týmem Sokol Josefov z Jaroměře. Od prvních minut bylo zřejmé, že tyto dva týmy budou spolu rvát o každý bod v tabulce a výsledek tohoto zápasu bude velice důležitý v konečném součtu. Úvodní desetiminutovka nabídla řadu povedených akcí ale také nepřesností. Po první čtvrtině byli díky úspěšnému trojkovému pokusu v závěru čtvrtiny o 3 body napřed domácí. Ve druhé čtvrtině se oba týmy střídali ve vedení. Opět však díky úspěšné trojce v závěru čtvrtiny hosté odskočili na přijatelných 36:30.

Bohužel po změně stran se z týmu Benešova vytratila lehkost v útoku a dřina v obraně. Úsek 14:6 prakticky rozhodl o vítězi tohoto utkání. Hráči Benešova nepochopitelně ztratili koncentraci, všude byli o dva kroky později, v útoku si nebyli schopni přihrát. Rozdíl 14 hráčům Bc Benešov už zřejmě přišel natolik markantní, že si nechali až do konce zápasu dávat jednoduché koše a jejich soupeřům nechali střílet z otevřených pozic, protože pro ně zápas v tu chvíli skončil.

I přes vyrovnaný první poločas je konečný výsledek bohužel zcela zasloužený. Tento zápas nabídl souboj dvou vyrovnaných týmů po basketbalové, fyzické a kondiční stránce. Psychická síla a odhodlání byly však na straně mužstva Sokola Josefov.

Pozitivum lze shledat v úspěšnosti trestných hody. Z 12 pokusu se hráči mýlili pouze ve dvou případech.

Sezona je teprve na začátku a hráči si musí uvědomit, co vše je potřeba udělat pro to, aby herní projev i výsledky začaly hovořit ve prospěch Bc Benešov.

Fauly: (10:20) TH: 12/10

Autor: David Kratochvíl