Kadeti U17‎ > ‎

Kadeti U17 - výpis článků

ČLÁNKY - SOUPISKA - TABULKA - FOTOGALERIE

Sledujte novinky z týmu na facebooku

přidáno: 18. 3. 2016 15:01, autor: Tomas Masar   [ aktualizováno 18. 3. 2016 15:02 ]

Kadeti vybojovali ligu pro sezonu 2015/2016

Benešovští kadeti sehráli svoji kvalifikační skupinu na Kladně a přes prvotní obavy z čtyřčlenné skupiny a nevyzpytatelných soupeřů nakonec obsadili první místo s bilancí 3 výher 0 porážek při skóre 226:130.

Úvodní zápas s Mariánskými Lázněmi se ukázal jako nejtěžší, neboť právě tento tým nakonec obsadil druhé místo hned za námi. V utkání jsme mohli sledovat vyrovnanou partii, kterou pro sebe hráči Benešova utrhli až v závěrečné pětiminutovce především díky skvělé produkci trojkové střelby. Konečný výsledek 61:46 neodpovídá vyrovnanosti utkání a hráči obou týmů si zaslouží kredit za celý průběh utkání.
V utkání byl hybnou silou benešovského útoku Honza Zídek, který s 22 body vedl BC Benešov za vítězstvím.

V druhém utkání jsme nastoupili proti Teplicím. Tento tým se v sezoně rozhodl nastupoval v kategorii U15 s hráči ročníku 1999, kteří oficiálně patří do kategorie U17. Tímto utrpěla jakákoliv možná připravenost na těžké kvalifikační zápasy. Benešov nenechal nikoho na pochybách a spláchl Teplice hned na začátku 0:23, aby udělal přítrž jakémukoliv odporu. Na konečném stavu 38:84 se podílela celá dvanáctka hráčů, kterým vévodil Matěj Bareš s 25 body.

V posledním utkání s domácím Kladnem šlo o hodně. Domácí potřebovali vyhrát, aby si udrželi naději na druhé místo a případnou baráž, hostující Benešov chtěl vyhrát a nespoléhat na výsledek posledního zápasu Mariánských Lázní.
Domácí Kladno vedené reprezentačním křídlem Ikongou-Djohn-Ngatse a hnáno více jak padesátkou fanoušků se chtělo poprat o výsledek, ale kromě úvodních 5 minut nemělo nárok. Hosté si šli zodpovědně pro výhru a když trojice ( Bareš,Budil,Látal) zcela vymazala Ngatseho nemělo Kladno jedinou zbraň jak bojovat o výsledek.
V utkání se opět projevila šíře kádru Benešova, kde nastupovala celá dvanácti členná rotace zatímco Kladno muselo ,,utavit" svých 6 nejlepších hráčů. Konečný stav 46:81 znamenal přímý postup do ligy U17 pro rok 2015/2016

Výkon se podřizoval soupeři

přidáno: 29. 10. 2014 12:02, autor: Jakub Malý

Kadeti vycestovali na svoje první venkovní zápasy do Mladé Boleslavi a Varnsdorfu. Obě utkání nabídla zcela odlišné výkony, výsledky, ale také pohled na benešovské hráče. V sobotu se kadeti protrápili k výhře nad poslední Boleslaví, v neděli potom v okleštěné sestavě a proti prvnímu týmu tabulky se vyšponovali k ohromnému výkonu, kde padli po velmi dobrém výkonu až v prodloužení.

V sobotním utkání nastupovali kadeti, proti týmu Mladé Boleslavi, který okupuje chvost tabulky. Hostující hráči se snad před zápasem nastavili hlavy, že se zápas vyhraje sám a úvod utkání laxně darovali domácím. Po důrazném time-outu se vrátili hráči jako vyměnění. Agresivní obrana, rychlý přechod do útoku a velké množství zakončení dostávalo kadety znovu do hry. Velmi rychle smazali úvodní manko a z 9:2 se vyšplhali k vedení 9:11. Bohužel velmi nízké procento střelby sráželo hosty a nedovolilo odskočit do vedení. Druhá a třetí čtvrtina nabídla reálný obraz poměru sil. Hosté velmi dobře bránili, což jim umožňovalo vyrážet do rychlých protiútoků, kde však až velmi často žalostně selhávali. I přes velké kvantum neproměněných střel si po 30- ti minutách vybudovali benešáci náskok 24:43. Závěrečnou desetiminutovku však kadeti absolutně nezvládli. Pod dojmem vedení si nepřipouštěli kolaps a doslova odchodili závěr utkání. Domácí začali stahovat bod po bodu náskok kadetů a ještě se mohlo odehrávat drama. To však hosté odmítli, zlepšili v závěru obranu a ubráni svůj náskok v poměru 45:54.

AŠ Mladá Boleslav- BC Benešov 45:54 ( 11:11, 16:26, 24:43)

Body: Fučík 19, Bareš 13, Budil 11, Strachota 10

V neděli se role otočili a kadeti cestovali jako outsider na daleký sever do Varnsdorfu. Hostující tým vinou prázdnin a nemocí odjížděl pouze v 7 hráčích s touhou odevzdat co nejlepší výkon a poprat se o dobrý výsledek.

Úvod utkání vůbec nenasvědčoval, že Benešov je outsider. Pohyblivá sestava kadetů s vysokou úspěšností střelby dělala domácím velké problémy. Varnsdorf byl evidentně zaskočen a první čtvrtinu prohrál 11:14. Druhou čtvrtinu zahájili domácí velkým náporem a několika šťastnými střelami se dostali do euforie. Benešáci vůbec nedokázali v druhé desetiminutovce konkurovat domácím a jen přihlíželi, jak narůstá jejich ztráta. V poločase vedli domácí 40:26 a zdálo se rozhodnuto. Ještě v 5 minutě třetího dějství nikdo nepochyboval o osudu utkání, protože domácí Pasovský zvyšoval na 50:30. V tu chvíli však benešáci zapnuli na vyšší obrátky. V okleštěné sestavě limitované fauly začali bránit celoplošně s velkým počtem zisků, obětavost, nasazení a především zlepšená střelba. Najednou bylo benešáků plné hřiště a domácím se rozpadala hra. Vše vrcholilo ve čtvrtém dějství, kdy hosté dotahovali ztrátu až do momentu 72:70 a 3s do konce. V tento moment byl faulován hostující benjamínek Dominik Papírník a dostal možnost dvou trestných hodů. V bouřlivé atmosféře proměňuje chladnokrevně obě šestky a poslal zápas do prodloužení. Zde si hosté dlouho drželi mírný náskok, po vyfaulování dvou klíčových pivotů a nemožnosti střídat si domácí vynutili několik šestek, které proměnili a vyrovnali. Necelou minutu před koncem potom rozhodčí otočil jasný out v neprospěch Benešova a domácí si po dalším získaném fauly již závěr pohlídali díky trestným hodům.

TJ Slovan Varnsdorf- BC Benešov 81:77 pp. ( 11:14, 40:26, 57:48, 72:72)

Body: Hála 23, Bareš 19, Fučík 15, Strachota 11, Papírník 6, Řejha 2, Suchý 1

Odehráli jsme dvě naprosto odlišná utkání s různou kvalitou soupeřů. Bohužel náš výkon je pořád závislý na kvalitě soupeře. Čím lepší soupeř tím roste i náš výkon. Daleko více jsem spokojen s nedělním utkáním, kde zápas snesl velmi přísné měřítko a nás jen může mrzet, že jsme zápas nedovedli k výhře. Můžeme opět hledat problém u sebe nechat si domácí utéct až na 20 bodů je moc a opět stará známá písnička jsou trestné hody. V takovém zápase mít šestky 32/13 je katastrofa a mentální selhání všech kluků. Ale abych kluky jen nekritizoval, musím smeknout a uznat jejich kredit za famozní návrat do utkání!!

Tomáš Masár

První zápas, první výhra a hned ,,kilo"

přidáno: 3. 10. 2014 2:58, autor: Basket Benešov

Kadeti rázně vykročili do nové sezony. V prvním utkání KP U17 zvítězili naši hráči vysoko nad svými soupeři z Berouna. Co však všechny přítomné muselo těšit více než výsledek je hra, kterou se domácí výběr prezentoval. Agresivní celoplošná obrana, velmi dobrý obraný doskok a rychlá hra směrem dopředu znamenali atraktivní podívanou pro přítomného diváka.
I když je ve výkonu ještě spousta chyb, hráči nám ukázali, že je na čem stavět! Nejpozitivnějším faktorem zápasu potom byl, že všech 9 domácích hráčů odehrálo zápas ve velkém tempu a hráči z lavička podali stejně dobrý výkon jako hráči v zahajovací sestavě.

Komentář trenéra: Na začátek sezony to nebyl špatný výkon. Víc než samotný výsledek mně těší předvedená hra. Prezentovali jsme se basketem, který se klukům s Kubou Vondráčkem a Jirkou Pavýzou snaží vštípit. To je agresivní celoplošná obrana, rychlý přechod do útoku a týmová hra. Výsledek nakonec vyplynul z naší dobré hry, ale ve výkonu ještě najdeme spoustu mezer. Máme tedy co zlepšovat, ale také máme na čem stavě.

BC Benešov U17- BK Beroun U17 106:42 ( 29:19, 49:28, 76:39)

Body: Bareš 24, Fučík 20, Strachota 19, Hamajda 18, Budil 16, Foubík 4, Suchý 4, Papírník 1, Hála 0

TH: 17/11

Autor: T. Masár

Slaný kadetům zhořkl

přidáno: 6. 3. 2014 3:36, autor: Basket Benešov

Benešovští kadeti nezvládli dohrávku odloženého utkání ve Slaném a po zpackané poslední čtvrtině si odvezli debakl 108:64.

Úvod utkání vyšel domácímu výběru skvěle, ve své malé tělocvičně dostal hosty z Benešova pod tlak a rychle si vytvořil náskok 23:9. Hosté však nesložili zbraně a zlepšenou obranou a pestrým útokem dokázali první dějství dovést až k výsledku 25:23. Druhá čtvrtina opět vyšla domácím, když zastavili rychlý přechod benešáků a naopak sami proměňovali lehké koše. V poločase tak Slaný vedl 45:33. Třetí čtvrtina byla ve znamení přetahované, kdy si domácí výběr stále udržoval své vedení kolem deseti bodů. Po 30 minutách svítil na tabuli stav 55:70.

Všichni přítomní diváci se již těšili na dramatickou koncovku. Bohužel to co se stalo v hlavách hostujících hráčů, roztrhalo všechna očekávání a ještě dlouho bude budit ze spaní trenéry Benešova. Hostující výběr absolutně odevzdal poslední desetiminutovku. Laxní obrana, laciné ztráty v útoku a nulová chuť poprat se o výsledek měli za následek drtivou poslední čtvrtinu 38:9, která dala razítko na konečný výsledek 108:64

ŠSK 3. ZŠ Slaný- BC Benešov 108:64

Sedmnáctka zatápěla favoritům

přidáno: 4. 2. 2014 14:28, autor: Basket Benešov

Benešovští kadeti odehráli další dvojkola, když se představili na palubovkách favoritů z Poděbrad a Nymburku. Předešlé výsledky, kdy kadeti v listopadu podlehli o 30 respektivě 40 bodů budili respekt. Hosté se však nezalekli a ukázali, že rostou zápas od zápasu.

V prvním utkání nastoupili benešovští kadeti na palubovce silných Poděbrad. Tento tým se opírá především o 2 výrazné individuality, které vládnou pod košem. Domácí tým vstoupil do zápasu velmi aktivně a snažil se vyvíjet na hosty tlak především na útočné polovině. Hosté se od úvodu nedokázali vyrovnat s nastaveným metrem utkání a především v obraně hráli velmi naivně, když vyprodukovali za první poločas neuvěřitelné množství faulů a domácí tým zaznamenával lehké body z trestných hodů. Hosté vyprodukovali za první poločas hned 22 faulů, z nichž domácí tým měl možnost střílet 36 trestných hodů. Domácí byli velmi úspěšní a první poločas i díky mentálnímu selhání kadetu vyhráli 47:25. Do druhého poločasu nastoupili aktivněji hosté a najednou to byli domácí, kdo zaznamenával spoustu faulů a posílal hosty k trestným hodům. K tomu hosté přidali velmi dobrou obranu a rázem bylo opět o co hrát. Po 30 minutách bylo vedení domácích 57:41. V závěrečné čtvrtině se hosté několikrát dostali na dostřel až 8 bodů, ale bohužel nikdy nedokázali manko smazat. Domácí díky 2 trojkám v závěru ještě navýšili výhru na 70:50.

Basket Poděbrady – BC Benešov 70:50

V neděli odcestovali kadeti do Nymburka ve velmi okleštěné sestavě jen s 8 hráči. Pokud však někdo očekával, že domácí Nymburk provede s úzkou rotací hostů rychlý proces, musel být překvapen. Hosté podali velmi statečný výkon a celých 40 minut se drželi na dostřel a dokonce bojovali o vítězství. Domácí tým Nymburka se nedokázal za celý zápas vypořádat s nátlakovou obranou hostů a měl velké problémy v útočné fázi. Z velmi dobré obrany hosté těžili a mohli vyrážet do rychlých brejků, bohužel až velmi často kadeti zahodili jednoduché šance na koš a dávali míč zpět do rukou Nymburka. I přes prohru však hosté zanechali velmi dobrý dojem a je vidět, že výkony jak týmové tak individuální jdou zápas od zápasu nahoru.

BCM Nymburk B- BC Benešov 67:56

Do obou zápasů jsme nastupovali s obavami, protože doma jsme dostali velké výprasky a na venkovní palubovce jsme vždy o něco slabší než doma. Kluci nám však předvedli, že už se vypořádali s nervozitou ze začátku sezony a předvedli velmi dobré výkony. Především v neděli, kdy jsme čelili obrovské přesile nejenom herní, ale také fyzické jsme předvedli skvělý výkon. Je vidět, že kluci chtějí pracovat na tréninku a potom se to také odráží na hřišti. Jsme schopni hrát vyrovnaně s týmy, které mají starší a fyzicky vyspělejší kluky a naši mladí hráči, kteří patří ještě i do u15 předvádějí opravdu velmi dobré výkony. A pokud vydrží v tréninkové morálce nadále určitě se máme nač těšit.

Kadeti dokázali využít domácí prostředí

přidáno: 18. 11. 2013 4:48, autor: Basket Benešov

Benešovská U17 nastoupila v domácím prostředí proti týmům Mladé Boleslavi a Varnsdorfu. V obou utkáních předvedla velmi slušný výkon a dokázala si připsat první dvě výhry v soutěži.

Sobotní utkání proti Mladé Boleslavi začalo pro domácí tým velmi dobře, když si dokázal hned v první čtvrtině vybudovat náskok. Ten udržovali po celou první desetiminutovku především díky agresivní obraně a přesně střelbě. Po 10-ti minutách tak vedli domácí 19:10. Druhá čtvrtina přinesla polevení v obraně, čehož hosté využívali pro jednoduché body a především ke snížení po prvním poločase na 35:30. Do druhého poločasu vstoupili domácí hráči s odhodláním opět odskočit soupeři. K tomu vedla cesta přes kvalitní obranu, která je zdobila v úvodu utkání. Když se k tomu přidalo několik pohledných útočných akcí, které byly zakončeny košem, vedli kadeti po třech čtvrtinách 10-ti bodovým rozdílem. V poslední čtvrtině prokázali domácí hráči velkou vůli a odhodlání k výhře, když nepovolili soupeřům jedinou šanci k návratu do utkání. Naopak sami navyšovali své vedení až na konečných 70:53.

BC Benešov- AŠ Mladá Boleslav 70:53

Body: Červený 25,Bareš 15, Burian 14, Hamajda 9,Budil 3,Foubík 2

V nedělním ranním utkání domácí Benešov přivítal soupeře ze severu a to Varnsdorf. Úvod utkání vůbec nenasvědčoval, že hosté mají za sebou dlouhou cestu a byli to právě hráči ze severu, kteří diktovali tempo hry. Hostující tým hýřil nadšením a především svou zonovou obranou dělal domácímu týmu velké problémy. Benešovští hráči se nedokázali vůbec soustředit a zaslouženě prohráli první čtvrtinu jasně 6:18. Druhá čtvrtina byla ze strany kadetů jako den a noc. Přesná střelba z dálky, pohyb v útoku a především chuť porvat se o výsledek stáli za postupným ukrajováním z vedení hostů. I když měli domácí stále okénka v obraně tak v poločase prohrávali už jen nejtěsnějším rozdílem 35:36. Třetí čtvrtina byla ze strany obou týmů přetahovaná o každý koš. Ani jeden tým neměl výrazně navrch, ale domácí výběr se po 30-ti minutách poprvé dostal do vedení, když odskočil na 51:50. Závěrečnou čtvrtinu zvládli domácí stejně kvalitně jako v sobotním utkání. Celoplošná obrana, která nedala hostům ani metr prostoru, spolu s několika jednoduchými koši znamenaly odskočení na 58:53. Domácí poté dokázali udržet své tempo na obranné polovině a dokázali ještě přidat 4 body a zvítězili o víkendu i podruhé tentokrát 62:54.