Kadeti dokázali využít domácí prostředí

přidáno: 18. 11. 2013 4:48, autor: Basket Benešov
Benešovská U17 nastoupila v domácím prostředí proti týmům Mladé Boleslavi a Varnsdorfu. V obou utkáních předvedla velmi slušný výkon a dokázala si připsat první dvě výhry v soutěži.

Sobotní utkání proti Mladé Boleslavi začalo pro domácí tým velmi dobře, když si dokázal hned v první čtvrtině vybudovat náskok. Ten udržovali po celou první desetiminutovku především díky agresivní obraně a přesně střelbě. Po 10-ti minutách tak vedli domácí 19:10. Druhá čtvrtina přinesla polevení v obraně, čehož hosté využívali pro jednoduché body a především ke snížení po prvním poločase na 35:30. Do druhého poločasu vstoupili domácí hráči s odhodláním opět odskočit soupeři. K tomu vedla cesta přes kvalitní obranu, která je zdobila v úvodu utkání. Když se k tomu přidalo několik pohledných útočných akcí, které byly zakončeny košem, vedli kadeti po třech čtvrtinách 10-ti bodovým rozdílem. V poslední čtvrtině prokázali domácí hráči velkou vůli a odhodlání k výhře, když nepovolili soupeřům jedinou šanci k návratu do utkání. Naopak sami navyšovali své vedení až na konečných 70:53.

BC Benešov- AŠ Mladá Boleslav 70:53

Body: Červený 25,Bareš 15, Burian 14, Hamajda 9,Budil 3,Foubík 2

V nedělním ranním utkání domácí Benešov přivítal soupeře ze severu a to Varnsdorf. Úvod utkání vůbec nenasvědčoval, že hosté mají za sebou dlouhou cestu a byli to právě hráči ze severu, kteří diktovali tempo hry. Hostující tým hýřil nadšením a především svou zonovou obranou dělal domácímu týmu velké problémy. Benešovští hráči se nedokázali vůbec soustředit a zaslouženě prohráli první čtvrtinu jasně 6:18. Druhá čtvrtina byla ze strany kadetů jako den a noc. Přesná střelba z dálky, pohyb v útoku a především chuť porvat se o výsledek stáli za postupným ukrajováním z vedení hostů. I když měli domácí stále okénka v obraně tak v poločase prohrávali už jen nejtěsnějším rozdílem 35:36. Třetí čtvrtina byla ze strany obou týmů přetahovaná o každý koš. Ani jeden tým neměl výrazně navrch, ale domácí výběr se po 30-ti minutách poprvé dostal do vedení, když odskočil na 51:50. Závěrečnou čtvrtinu zvládli domácí stejně kvalitně jako v sobotním utkání. Celoplošná obrana, která nedala hostům ani metr prostoru, spolu s několika jednoduchými koši znamenaly odskočení na 58:53. Domácí poté dokázali udržet své tempo na obranné polovině a dokázali ještě přidat 4 body a zvítězili o víkendu i podruhé tentokrát 62:54.