Kadeti nestačili na favorita

přidáno: 29. 10. 2013 17:59, autor: Basket Benešov
Benešovští kadeti U17 cestovali k dalšímu utkání na palubovku vysoce favorizovaného Českého Brodu. Domácí tým nastupuje s hráči, kteří mají zkušenosti z ligových soutěží, a v zápase byli tyto rozdíly velmi znát. I přes vysoký rozdíl ve skóre je však nutné kluky pochválit, protože v určitých pasážích zápasu jsme byli domácímu výběru vyrovnaným soupeřem.

Domácí tým vstoupil do utkání velmi aktivně a velmi brzy vedl 7:0. Hostujícím hráčům z Benešova dělala problém především fyzičtější vyspělost a agresivita domácích. Když se hosté dokázali srovnat s hrou Českého Brodu, snížili vedení na 9:8. Poté však domácí znovu zapnuli na vyšší stupeň a první dějství ovládli jasně 32:14. Druhá čtvrtina kopírovala průběh té první. Domácí tým především díky chybám hostů vesele navyšoval vedení. Vždy když se hosté však koncentrovali tak byli domácím statným protivníkem. Ale na víc než na poločasový stav 50:22 to nestačilo. Třetí čtvrtina znamenala pro hosty z Benešova pohromu. Lehké ztráty nabízely domácím zcela jednoduché body, a tak domácí ovládli tuto desetiminutovku 41:9 a uvrhli hosty pod těžkou deku. Do poslední čtvrtiny však benešovští kadeti zmobilizovali síly a po 8 minut poslední čtvrtiny vedli 8:10. Bohužel v posledních dvou minutách přišel totální kolaps a možná také úbytek sil, protože hosty stálo mnoho úsilí čelit fyzičtějšímu soupeři. Tuto dvou minutovku prohráli hosté 0:18 a bohužel prohráli i tuto čtvrtinu jasně 25:10. I přes vysokou prohru je nutno najít na zápase pozitiva. Benešovští kadeti byli při plném nasazení schopni držet krok s daleko silnějším výběrem Českého Brodu. Bohužel se opět nevyvarovali mnoha chyb.které je stáli lepší výsledek, ale opět jsme mohli vidět záblesky, na kterých snad již půjde stavět základy naší hry.

TJ Slavoj Český Brod- BC Benešov 116:41

Body: Bareš 12, Fučík 6, Burian 5, Hamajda 4, Strachota 4, Hála 3, Foubík 2, Prchlík 2, Budil 2,Boťa 1

Autor: T. Masár