Sedmnáctka se zalekla výhry.

přidáno: 4. 11. 2013 4:54, autor: Jakub Malý
Kadeti cestovali na palubovku dosud neporažených Peček. Po třicet minut sahali po výhře. Bohužel v posledním dějství se doslova výhry zalekli a odešli poraženi vysokým rozdílem.

Úvod zápasu vyšel hostům dokonale a zaskočili domácí Pečky. Aktivní obrana slavila úspěch a hosté vyráželi do rychlých protiútoků. Bohužel si však nedokázali vypracovat výraznější vedení, a tak po 10-ti minutách vedli jen 6:13. Hostům činila velký problém především statická zónová obrana domácího týmu. Od druhé čtvrtiny se k tomu přidaly i problémy na obrané polovině. Hostům způsoboval problémy v obranné fázi pohyb domácího celku a přesná střelba z dlouhé vzdálenosti. Hosté se však drželi a v poločase prohrávali nejtěsnějším rozdílem 29:28. Třetí čtvrtina vyšla opět hostům a ti se dokázali odtrhnout na rozdíl 38:44. Bohužel vedení hosté neudrželi a po 30-ti minutách byl stav 43:45. Závěrečná čtvrtina bylo pro benešovské kadety jako špatný sen. Mladí hráči se doslova zalekli výhry a odevzdali domácímu celku závěrečnou desetiminutovku v poměru 27:5 a zápas celkově 70:50.

Na hráčích však opět bylo vidět zlepšení, když se tři čtvrtiny zápasu drželi s favoritem. A za 14 dní snad již zlepšené výkony potvrdí a přetaví v domácím prostředí ve výhru.

Basketbal Pečky- BC Benešov 70:50 ( 6:13,29:28,43:45)

Body: Bareš 24, Fučík 13, Budil 5, Suchý 4, Burian 2 Strachota 2