Sedmnáctka zatápěla favoritům

přidáno: 4. 2. 2014 14:28, autor: Basket Benešov
Benešovští kadeti odehráli další dvojkola, když se představili na palubovkách favoritů z Poděbrad a Nymburku. Předešlé výsledky, kdy kadeti v listopadu podlehli o 30 respektivě 40 bodů budili respekt. Hosté se však nezalekli a ukázali, že rostou zápas od zápasu.

V prvním utkání nastoupili benešovští kadeti na palubovce silných Poděbrad. Tento tým se opírá především o 2 výrazné individuality, které vládnou pod košem. Domácí tým vstoupil do zápasu velmi aktivně a snažil se vyvíjet na hosty tlak především na útočné polovině. Hosté se od úvodu nedokázali vyrovnat s nastaveným metrem utkání a především v obraně hráli velmi naivně, když vyprodukovali za první poločas neuvěřitelné množství faulů a domácí tým zaznamenával lehké body z trestných hodů. Hosté vyprodukovali za první poločas hned 22 faulů, z nichž domácí tým měl možnost střílet 36 trestných hodů. Domácí byli velmi úspěšní a první poločas i díky mentálnímu selhání kadetu vyhráli 47:25. Do druhého poločasu nastoupili aktivněji hosté a najednou to byli domácí, kdo zaznamenával spoustu faulů a posílal hosty k trestným hodům. K tomu hosté přidali velmi dobrou obranu a rázem bylo opět o co hrát. Po 30 minutách bylo vedení domácích 57:41. V závěrečné čtvrtině se hosté několikrát dostali na dostřel až 8 bodů, ale bohužel nikdy nedokázali manko smazat. Domácí díky 2 trojkám v závěru ještě navýšili výhru na 70:50.

Basket Poděbrady – BC Benešov 70:50

V neděli odcestovali kadeti do Nymburka ve velmi okleštěné sestavě jen s 8 hráči. Pokud však někdo očekával, že domácí Nymburk provede s úzkou rotací hostů rychlý proces, musel být překvapen. Hosté podali velmi statečný výkon a celých 40 minut se drželi na dostřel a dokonce bojovali o vítězství. Domácí tým Nymburka se nedokázal za celý zápas vypořádat s nátlakovou obranou hostů a měl velké problémy v útočné fázi. Z velmi dobré obrany hosté těžili a mohli vyrážet do rychlých brejků, bohužel až velmi často kadeti zahodili jednoduché šance na koš a dávali míč zpět do rukou Nymburka. I přes prohru však hosté zanechali velmi dobrý dojem a je vidět, že výkony jak týmové tak individuální jdou zápas od zápasu nahoru.

BCM Nymburk B- BC Benešov 67:56

Do obou zápasů jsme nastupovali s obavami, protože doma jsme dostali velké výprasky a na venkovní palubovce jsme vždy o něco slabší než doma. Kluci nám však předvedli, že už se vypořádali s nervozitou ze začátku sezony a předvedli velmi dobré výkony. Především v neděli, kdy jsme čelili obrovské přesile nejenom herní, ale také fyzické jsme předvedli skvělý výkon. Je vidět, že kluci chtějí pracovat na tréninku a potom se to také odráží na hřišti. Jsme schopni hrát vyrovnaně s týmy, které mají starší a fyzicky vyspělejší kluky a naši mladí hráči, kteří patří ještě i do u15 předvádějí opravdu velmi dobré výkony. A pokud vydrží v tréninkové morálce nadále určitě se máme nač těšit.

Autor: T. Masár