U17 vstoupila do sezony prohrou na domácí palubovce

přidáno: 7. 10. 2013 11:23, autor: Basket Benešov
Benešovští kadeti vstoupili do nové sezony zápasem na domácí palubovce proti družstvu ze Slaného. Na zápase se velmi podepsalo, že jde o úvod do nového ročníku a kadeti za sebou měli pouze tréninky a nepodařilo se sehrát žádné přátelské utkání.

Úvod utkání se nesl ve znamení velké nervozity na straně domácích hráčů. Ti kupili mnoho faulů, ztrát a nepřesných zakončení a tak byl v polovině první čtvrtiny stav 0:9. Po oddechovém času se domácí hráči zkoncentrovali a začali lépe pracovat jak na obranné polovině, tak se také ,,chytli“ v útoku. I přes zlepšený výkon prohráli první kvartál 15:20. Domácí v první čtvrtině sráželi hlavně trestné hody, když měli ,,úspěšnost“ 18/7. Od druhé čtvrtiny pokračovali kadeti ve zlepšeném výkonu a v 5-té minutě druhého dějství se poprvé dostali do nejtěsnějšího vedení. Bohužel domácí stále dopláceli na velké množství nepřesností a tak se v poločase rozešli se soupeřem smírně 40:40.

Vstup do druhého poločasu se však domácímu výběru vůbec nevydařil. Velké množství ztrát, a především individuální zkraty hráčů, kteří přestali poslouchat taktické pokyny, mělo za následek, že v této části Slaný odskočil až na 61:50, ale v průběhu třetí čtvrtiny vedl už i 16-ti bodovým rozdílem. Do poslední čtvrtiny nastoupili domácí borci s obrovským odhodláním a doslova zamkli Slaný na jeho polovině, i když se neprosazovali střelecky tak aktivita na útočném doskoku nutila hosty k faulům, což stavělo naše hráče na čáru trestného hodu. Bohužel zde benešáci opět hrubě selhávali, a tak místo, aby z faulů těžili jednoduché body, tak se sráželi do kolen tristní bilancí ( 12/3). I přes velkou snahu už domácím nezbyly síly na zvrat, nejblíže se dostali ještě na dostřel 60:63 a následně 63:66, bohužel ale zbytek zápasu domácím vůbec nevyšel a nakonec si kadeti připsali prohru 63:75.

I přes porážku musíme kluky pochválit za bojovnost. Je zde vidět ,že si kluci teprve přivykají na nový herní styl a bude chvíli trvat než si to ,,sedne“. Kluci si musí určitě uvědomit, že je potřeba, aby už brali zodpovědnost i na svoje bedra a ne jen počítali, kdo dorazí a vypomůže. Určitě nás mrzí trestné hody, ty nás opravdu srážely a připravily o lepší výsledek, ale tohle je spíš už v hlavách kluků než otázka tréninků. S tímto jsme bojovali už loni s U19 a teď to tu máme znovu jen o kategorii níž.

My se teď budeme snažit pokračovat v koncepční práci, která by měla nést postupné úspěchy a především jde o provázanost týmů U17 a U19 kde v rámci pendlování zapojujeme hráče z U17 do U19 a naopak.

Teď máme 14 dní na to pořádně se připravit na další utkání, které opět odehrajeme doma a pokusíme se již urvat první výhru.

BC Benešov- SŠK při 3.ZŠ Slaný 63:75 ( 15:20, 40:40,50:61)

Body: Červený 20, Fučík 16, Prchlík 12, Bareš 6, Strachota 5, Papírník 2, Hála 2

Trestné hody: 40/19

Fauly: 27/27

Autor: Tomáš Masár