Výkon se podřizoval soupeři

přidáno: 29. 10. 2014 12:02, autor: Jakub Malý
Kadeti vycestovali na svoje první venkovní zápasy do Mladé Boleslavi a Varnsdorfu. Obě utkání nabídla zcela odlišné výkony, výsledky, ale také pohled na benešovské hráče. V sobotu se kadeti protrápili k výhře nad poslední Boleslaví, v neděli potom v okleštěné sestavě a proti prvnímu týmu tabulky se vyšponovali k ohromnému výkonu, kde padli po velmi dobrém výkonu až v prodloužení.

V sobotním utkání nastupovali kadeti, proti týmu Mladé Boleslavi, který okupuje chvost tabulky. Hostující hráči se snad před zápasem nastavili hlavy, že se zápas vyhraje sám a úvod utkání laxně darovali domácím. Po důrazném time-outu se vrátili hráči jako vyměnění. Agresivní obrana, rychlý přechod do útoku a velké množství zakončení dostávalo kadety znovu do hry. Velmi rychle smazali úvodní manko a z 9:2 se vyšplhali k vedení 9:11. Bohužel velmi nízké procento střelby sráželo hosty a nedovolilo odskočit do vedení. Druhá a třetí čtvrtina nabídla reálný obraz poměru sil. Hosté velmi dobře bránili, což jim umožňovalo vyrážet do rychlých protiútoků, kde však až velmi často žalostně selhávali. I přes velké kvantum neproměněných střel si po 30- ti minutách vybudovali benešáci náskok 24:43. Závěrečnou desetiminutovku však kadeti absolutně nezvládli. Pod dojmem vedení si nepřipouštěli kolaps a doslova odchodili závěr utkání. Domácí začali stahovat bod po bodu náskok kadetů a ještě se mohlo odehrávat drama. To však hosté odmítli, zlepšili v závěru obranu a ubráni svůj náskok v poměru 45:54.

AŠ Mladá Boleslav- BC Benešov 45:54 ( 11:11, 16:26, 24:43)

Body: Fučík 19, Bareš 13, Budil 11, Strachota 10

V neděli se role otočili a kadeti cestovali jako outsider na daleký sever do Varnsdorfu. Hostující tým vinou prázdnin a nemocí odjížděl pouze v 7 hráčích s touhou odevzdat co nejlepší výkon a poprat se o dobrý výsledek.

Úvod utkání vůbec nenasvědčoval, že Benešov je outsider. Pohyblivá sestava kadetů s vysokou úspěšností střelby dělala domácím velké problémy. Varnsdorf byl evidentně zaskočen a první čtvrtinu prohrál 11:14. Druhou čtvrtinu zahájili domácí velkým náporem a několika šťastnými střelami se dostali do euforie. Benešáci vůbec nedokázali v druhé desetiminutovce konkurovat domácím a jen přihlíželi, jak narůstá jejich ztráta. V poločase vedli domácí 40:26 a zdálo se rozhodnuto. Ještě v 5 minutě třetího dějství nikdo nepochyboval o osudu utkání, protože domácí Pasovský zvyšoval na 50:30. V tu chvíli však benešáci zapnuli na vyšší obrátky. V okleštěné sestavě limitované fauly začali bránit celoplošně s velkým počtem zisků, obětavost, nasazení a především zlepšená střelba. Najednou bylo benešáků plné hřiště a domácím se rozpadala hra. Vše vrcholilo ve čtvrtém dějství, kdy hosté dotahovali ztrátu až do momentu 72:70 a 3s do konce. V tento moment byl faulován hostující benjamínek Dominik Papírník a dostal možnost dvou trestných hodů. V bouřlivé atmosféře proměňuje chladnokrevně obě šestky a poslal zápas do prodloužení. Zde si hosté dlouho drželi mírný náskok, po vyfaulování dvou klíčových pivotů a nemožnosti střídat si domácí vynutili několik šestek, které proměnili a vyrovnali. Necelou minutu před koncem potom rozhodčí otočil jasný out v neprospěch Benešova a domácí si po dalším získaném fauly již závěr pohlídali díky trestným hodům.

TJ Slovan Varnsdorf- BC Benešov 81:77 pp. ( 11:14, 40:26, 57:48, 72:72)

Body: Hála 23, Bareš 19, Fučík 15, Strachota 11, Papírník 6, Řejha 2, Suchý 1

Odehráli jsme dvě naprosto odlišná utkání s různou kvalitou soupeřů. Bohužel náš výkon je pořád závislý na kvalitě soupeře. Čím lepší soupeř tím roste i náš výkon. Daleko více jsem spokojen s nedělním utkáním, kde zápas snesl velmi přísné měřítko a nás jen může mrzet, že jsme zápas nedovedli k výhře. Můžeme opět hledat problém u sebe nechat si domácí utéct až na 20 bodů je moc a opět stará známá písnička jsou trestné hody. V takovém zápase mít šestky 32/13 je katastrofa a mentální selhání všech kluků. Ale abych kluky jen nekritizoval, musím smeknout a uznat jejich kredit za famozní návrat do utkání!!