Vstup do sezóny 2016/2017 juniorům nevyšel

přidáno: 12. 10. 2016 0:35, autor: Basket Benešov

Královští sokoli - Bc Benešov 109:33

Body: Ifebe 8 (2 trojky), Fučík 8 (1 trojka), Bareš 6 (1 trojka), Hála 5, Suchý 2, Bořil 2, Papírník 2, Loužecký

První letošní zápas benešovští U19 absolvovali v sobotu 8. 10. od 19:00 na horké půdě sokolů z Hradce Králové. Pro mladý tým Bc Benešov hrající ligu U19 to byla velice ostrá zkouška hned na úvod sezony. Tým Hradce Králové, který ještě minulý rok bojoval v extralize, od začátku dominoval na obou stranách hřiště. Tento tým tak ukázal, že v letošní sezoně bude patřit k favoritům celé soutěže a z jejich palubovky se body vozit jen tak nebudou.

Velice smutný poznatek, který vyplynul ze zápasu, byl poraženecký přístup většiny týmu ihned po první čtvrtině, která skončila rozdílem 30 bodů a následovalo smíření s výsledkem zápasu a prakticky nezájem otočit nebo zápas ve prospěch Benešova.

Pozitivní zprávou je, že se poprvé v ostrém zápasu v benešovském dresu představil talentovaný Tomáš Loužecký.

Fauly: (11:13), TH: 6/4

Sokol Josefov - Bc Benešov 77:46

Body: Bareš 18 (2 trojky), Fučík 9 (1 trojka), Ifebe 7 (1 trojka) Papírník 6, Loužecký 4, Suchý 2

V nedělních dopoledních hodinách tým U19 hodlal změřit s týmem Sokol Josefov z Jaroměře. Od prvních minut bylo zřejmé, že tyto dva týmy budou spolu rvát o každý bod v tabulce a výsledek tohoto zápasu bude velice důležitý v konečném součtu. Úvodní desetiminutovka nabídla řadu povedených akcí ale také nepřesností. Po první čtvrtině byli díky úspěšnému trojkovému pokusu v závěru čtvrtiny o 3 body napřed domácí. Ve druhé čtvrtině se oba týmy střídali ve vedení. Opět však díky úspěšné trojce v závěru čtvrtiny hosté odskočili na přijatelných 36:30.

Bohužel po změně stran se z týmu Benešova vytratila lehkost v útoku a dřina v obraně. Úsek 14:6 prakticky rozhodl o vítězi tohoto utkání. Hráči Benešova nepochopitelně ztratili koncentraci, všude byli o dva kroky později, v útoku si nebyli schopni přihrát. Rozdíl 14 hráčům Bc Benešov už zřejmě přišel natolik markantní, že si nechali až do konce zápasu dávat jednoduché koše a jejich soupeřům nechali střílet z otevřených pozic, protože pro ně zápas v tu chvíli skončil.

I přes vyrovnaný první poločas je konečný výsledek bohužel zcela zasloužený. Tento zápas nabídl souboj dvou vyrovnaných týmů po basketbalové, fyzické a kondiční stránce. Psychická síla a odhodlání byly však na straně mužstva Sokola Josefov.

Pozitivum lze shledat v úspěšnosti trestných hody. Z 12 pokusu se hráči mýlili pouze ve dvou případech.

Sezona je teprve na začátku a hráči si musí uvědomit, co vše je potřeba udělat pro to, aby herní projev i výsledky začaly hovořit ve prospěch Bc Benešov.

Fauly: (10:20) TH: 12/10

Autor: David Kratochvíl

Sledujte novinky z týmu na Facebooku

přidáno: 18. 3. 2016 14:59, autor: Tomas Masar   [ aktualizováno 18. 3. 2016 15:02 ]

Vstup do ligy juniorům přinesl zkušenosti

přidáno: 17. 10. 2014 4:57, autor: Basket Benešov

Junioři vstoupili do své historicky první ligové sezony proti jedněm z největších favoritů soutěže. Liberec obhajuje loňský primát a Děčín je bronzovým týmem loňského ročníku.

Sobotní zápas začal velkou školou pro domácí výběr, protože Liberec nám ukázal, jak se hraje basketbal v dorostenecké lize. Hostující Kondoři byli rychlejší, agresivnější a velmi dobře stříleli. Než se domácí vzpamatovali, prohrávali po 5 minutách 0:14. Domácí tým nedokázal najít protizbraň a první čtvrtinu prohrál vysoko 7:27.  Ve druhém kvartálu byli domácí junioři přeci jen důstojnějšími hostiteli. Ač se stále nedařilo v obraně tak útok začínal pracovat a nakonec tuto čtvrtku domácí prohráli jen 16:17. Bohužel zlepšený výkon vydržel jen deset minut. V druhém poločase byl na palubovce přeci jen jasně lepší Liberec, který zúročil dlouholeté ligové zkušenosti a připsal si vysoké vítězství 36:98.

BC Benešov-Kondoři Liberec  36:98  (7:27 23:44 30:73)

Body: Fučík 11, Strachota 6, Hamajda 4, Kukura 4, Vohradský 3, Strejc, Český,Procházka, Hrdý 2

Nedělní utkání s Děčínem bylo opět ve znamení katastrofálního úvodu domácího Benešova. Junioři velmi rychle prohrávali 0:13. Následně však domácí výběr zvedl hlavu, zlepšil obranu a především zrychlili hru a do konce první čtvrtiny zmírnili stav na 13:21. Druhá desetiminutovka byla znovu dlouho vyrovnaná, kdy si favorit z Děčína nevěděl rady s obětavou hrou domácích a v poločase svítil stav ,,pouze“ 22:33. Bohužel stejně jako v sobotu tak ani v neděli domácí tým nevydržel druhý poločas, kdy propadl především psychicky. Po několika laciných ztrátách sklopili hlavy a zbytek zápasu Děčínu darovali, když nakonec padli 45:80.

BC Benešov   -BK Horejsek Děčín  45:80  (13:21 22:33 32:60)

Body: Vohradským 11, Hrdý 10, Fučík 10, Strachota 6, Hamajda 4, Strejc, Procházka 2

Zápasy musím hodnotit ze dvou hledisek. Z hlediska výsledků nemůžeme být určitě spokojeni, protože jsme prohráli dvě domácí utkání a to dosti vysokým rozdílem. Z druhého pohledu hodnotím, že kluci potkali ve své historicky první ligové zkušenosti jedny z nejlepších dorosteneckých týmů v republice. Určitě jsme nabrali spoustu zkušenosti, kluci si zvykli na nové rychlejší tempo hry a věřím ,že již c nejbližších zápasech svoje nově nabité zkušenosti zúročíme a doufám, že již přetavíme v domácí výhru.

Autor:T. Masár

Junioři na své soupeře opět nestačili

přidáno: 18. 3. 2014 3:23, autor: Basket Benešov

Benešovští junioři U19 sehráli o víkendu 8. - 9. března poslední dva zápasy na domácí palubovce, v nichž přivítali své tradiční soupeře BS Sparta a BK Kladno „B“.

BC Benešov - BS Sparta Praha 39:57 (11:16, 8:14, 5:13, 15:14)

Do sobotního utkání vstoupili domácí hráči velmi dobře a po pěti minutách bylo skóre 10:4, nikdo z přibližně dvacítky diváků by v té době nevěřil, že je to v utkání naposledy, kdy benešovští junioři vedou. Domácím se v té chvíli přestalo dařit téměř vše. Přechod od protiútoku vázl, střelba vypadávala z obroučky ven a i to nejjednodušší zakončení z dvojtaktu bylo pro benešáky najednou obtížnou situací. Ani hosté nehráli nijak oslnivý basketbal, ale dařilo se jim alespoň zdárně zakončovat některé své útoky a proto rozdíl ve skóre pomalu narůstal až na poločasových 19:30.

Ve třetí čtvrtině domácí pokračovali ve výkonu z předchozího dějství a v útoku zahazovali i ty nejjasnější šance, za celou čtvrtinu vstřelili pouhých pět bodů a hosté zvýšili svůj náskok na devatenáct bodů (24:43). Ani bojovnost benešovských juniorů a zlepšený výkon v poslední čtvrtině již nedokázali na výsledku nic změnit a hosté si zpět do hlavního města odváželi zaslouženou výhru.

Body: Procházka 11, Český 10, Strejc 6, Červený 4, Hrdý 4, Růzha 2, Burian 2

Fauly: 14:18

Šestky: 14/3 : 18/5

BC Benešov – BK Kladno „B“ 56:59 (10:17, 17:16, 17:13, 12:13)

Začátek nedělního utkání byl z pohledu benešovských hráčů pravým opakem sobotního zápasu, když po šesti minutách domácí prohrávali 2:9. Do konce čtvrtiny již ale benešovští dokázali se svým soupeřem držet krok a tak bylo skóre po první čtvrtině 10:17. V úvodu druhé části se domácím hráčům dařilo svého soupeře přeběhat a díky dobré obraně a sérii několika úspěšně zakončených rychlých protiútoků se na svého soupeře dotáhli a dokonce se dostali do vedení 20:19. Od této chvíle se hrál velmi vyrovnaný basketbal a ani jeden z týmů již nedokázal svému soupeři odskočit na větší rozdíl než šest bodů. A když po třech čtvrtinách svítilo na světlené tabuli skóre 44:46, mohlo se několik málo diváků, kteří si našli v neděli brzy ráno cestu do haly ZŠ Dukelská, těšit na dramatické poslední dějství. V něm bohužel byli šťastnější hosté z Kladna a především díky výbornému výkonu Jana Vohradského, který v utkání zaznamenal 26 bodů a dokonale řídil hru hostujícího celku, si tak z Benešova odvezli těžce vydřené vítězství, když do Benešova přijeli pouze se šesti hráči, čehož však domácí bohužel nedokázali využít ve svůj prospěch.

Body: Fučík 10, Červený 8, Růzha 8, Hrdý 7, Procházka 6, Český 6, Strejc 4, Prchlík 3, Burian 2, Dinh 2

Fauly: 19:13

Šestky: 14/3 : 22/9

Autor: Filip Semerád

Junioři dvakrát podlehli Kutné Hoře

přidáno: 6. 3. 2014 3:38, autor: Basket Benešov

Benešovští kadeti zapsali 2 prohry s Kutnou Horou a dále se zmítají v herní a výsledkové krizi.

Sobotní utkání zahájili hosté z Benešova velmi pozvolna a na výsledku to bylo velmi rychlé znát. Domácí výběr hrál s chutí a nasazením a po deseti minutách vedl 17:8. Benešáci však nesložili zbraně a především větší agresivitou a nasazením se snažili s výsledkem něco udělat, ale i tak v poločase vedli domácí jasně 29:19. Třetí čtvrtina neměnila obraz hry a domácí tým si stále udržoval svůj pohodlný náskok. Hosté, kterým se nedala v určitých pasážích upřít snaha, však tvořili až příliš fatálních chyb ve chvílích, kdy se zdálo, že by se mohli dotáhnout na svého soupeře. A tak i 30 minutách vedli domácí jasně 40:27. Závěrečná čtvrtina přinesla přeci jen více vzruchu, když hosté rychle snížili na 42:33 a zdálo se, že domácím se na ruce dostává nervozita. Vše ještě umocnily 2 rychlé trojky z rukou hostů. Bohužel snížení na 44:39 bylo jen labutí písní a hosté již nenašli více sil na zvrat a tak prohráli 53:41.

Sokol Kutná Hora- BC Benešov 53:41

Nedělní odveta v Benešově měla od úvodu opačný průběh než sobotní utkání. Benešov aplikoval rychlý basketbal a velmi dobře bránil, z čehož pramenilo rychlé vedení 10:3. Bohužel domácí hráči se nechali až příliš uspokojit svým výkonem a hosté do konce první čtvrtiny vyrovnali na 10:10. Domácímu výběru nepomohla ani přestávka mezi čtvrtinami a pokračoval ve špatném výkonu, což je stálo drtivou prohru ve druhé čtvrtině a poločasové skóre 15:25. Třetí čtvrtina již byla ze strany domácích důstojnější a znamenala zlepšení nejenom obrazu hry, ale také snížení náskoku hostů na 26:34. Závěrečná čtvrtina se proměnila ve festival zmařených šancí a nepřesností, kdy domácím nervozita a touha z vyrovnání až příliš svazovala ruce, a tak vytvářeli neskutečné množství chyb, které byli voda na mlýn hostů z Kutné Hory. Ty si nakonec pohlídali utrápenou výhru 35:41.

BC Benešov- Sokol Kutná Hora 35:41

Autor: T. Masár

Devatenáctka se z výsledkové krize nezvedla

přidáno: 4. 2. 2014 14:25, autor: Basket Benešov

Junioři Benešova absolvovali další dva zápasy Krajského přeboru. Nejdříve padli na palubovce BS Sparta a následně nedokázali vyzrát na tým Kladna.

Oba zápasy vykazovaly společné rysy. Junioři se nedokázali vyvarovat velkého množství ztrát, které je vždy stáli dobrý výsledek.

V prvním utkání v Praze se hosté trápili od úvodu utkání, v obranné fázi byli konkurenceschopní, ale útok byl z jejich strany opravdu žalostný. Hosté z Benešova se až příliš nadřeli na každý koš. Pokud se jim vždy podařilo ubránit útok hostů tak se sami svoji nedisciplinovaností vždy připravili o možnost jednoduchého zakončení, nebo se až příliš často dostávali do těžkých střeleckých pozic. Bohužel s přibývajícím časem začala chybět v hostujícím výkonu také bojovnost a hlad po vítězství čehož domácí Sparta bohatě využila a v třetí čtvrtině odskočila až na 20 bodový rozdíl. Závěrečnou čtvrtinu již oba týmy dohrály a domácí si připsali další výhru v soutěži.

BSS Sparta-BC Benešov 64:41

V dalším utkání odcestovali junioři na palubovku Kladna, kde toužili prolomit velmi nepříjemnou sérii proher. Hosté dorazili ve velmi zúžené sestavě pouze s 8 hráči, ale ambice zůstávaly stejné. Úvodní čtvrtina se nesla v ofenzivním duchu, kdy se oba týmy střídaly ve vedení. Přítomní diváci museli být spokojeni s ofenzivním pojetím basketbalu, ale už méně trenéři. Kladno nakonec vedlo po první části 19:16. Ve druhé čtvrtině začínalo mít pomalu navrch domácí Kladno, které díky široké rotaci hráčů drželi vysoké tempo utkání. Hosté se sice snažili, ale síly v tomto tempo basketbalu rychle ubývali a tak v poločase byl rozdíl již 38:28.

Do druhého poločasu nastoupili domácí jako uragán a během několika minut odskočili již na rozdíl 50:30. Tato série rozhodla o osudu utkání. Hosté si sice několikrát snažili vrátit do utkání, ale domácí hráli velmi zodpovědně a výhru si s přehledem pohlídali. V závěrečných minutách, kdy hosté odešli nejenom fyzicky, ale také herně nakonec domácí navýšili výsledek až na 75:47.

BK Kladno-BC Benešov 75:47

Je velmi nepříjemné v jaké herní a výsledkové krizi se aktuálně nacházíme. Sezonu jsme začali skvělou bilancí 5:1 a teď to máme již 6:10. Bohužel ve většině prohraných zápasů jsme udělali jednu fatální čtvrtinu a z těchto problémů jsme se již nedokázali zvedat. Určitě nehrajeme špatný basket, ale v zápasech děláme až mnoho základních chyb. Teď nás čekají 2 zápasy na domácí palubovce, kde se budeme chtít určitě zvednout nejen herně, ale také výsledkově takže následujícím zápasům podřídíme úplně vše a snad i kluci přistoupí k zápasům s plným nasazením, které nám v některých zápasech také scházelo.

Devatenáctka vykročila do roku 2014 neúspěšně

přidáno: 23. 1. 2014 12:21, autor: Basket Benešov

V prvním utkání roku 2014 se Benešovští junioři představili na palubovce Kutné Hory.

Papírově patřil Benešov do role favorita, ale sportovní utkání jak již víme, nehledí na předpovědi a tak tomu bylo i tentokrát.

Domácí Kutná Hora vstoupila do utkání s nepříjemnou zonovou obranou, která je v prostředí jejich malé stísněné tělocvičny velkou zbraní. Z té vyráželi aktivně do útoku, kde s nebývalým úspěchem proměňovali svoje pozice. Benešáci se drželi především díky střelbě za tři body, protože dvoubodových košů se dočkali jen velmi zřídka. Když už hostující tým dokázal stáhnout manko na přijatelný rozdíl, vždy přišla největší bolest a to ztráty. Hostující tým vyprodukoval neuvěřitelné množství ztrát a nabízel domácímu celku snadné body a tím i navyšování náskoku. Když svítil v 31. minutě na tabuli stav 50:32, nikdo by si na hosty už zřejmě nevsadil. Kdo však odešel z tělocvičny předčasně, musel být udiven konečným výsledkem. Benešovští hráči se semkli v obraně a také v útočné fázi konečně přidali, a i když se prosazovali velmi těžkopádně tak za 8 minut vyprodukovali sérii 0:15 a 60s do konce svítil na tabuli stav 50:47. Bohužel pro hosty přišla další tvrdá rána a to zahození 4 trestných hodů v řadě. Následně přišli taktické fauly a po nich trestné hody. Domácí oproti benešákům měli pevné nervy a díky šestkám si pohlídali závěr a zvítězili nakonec 53:47.

Sokol Kutná Hora- BC Benešov 53:47

Body: Hoang 14, Fučík 13, Červený 11, Procházka 4, Růzha 3, Burian 2

V nedělní odvetě se role prohodily a domácí tým byl Benešov. Bohužel obraz hry zůstal velmi podobný. Od první čtvrtiny předváděli naši junioři hru se spoustou zbytečných a především laciných ztrát, které dostávali hosty do sedla a po první čtvrtině vedli jasně 8:23. Ve druhé čtvrtině zvedli domácí hlavy a dokázali jasně hosty přehrát a do poločasové přestávky se šlo za stavu 30:31. V prvním poločase řádil především Petr Fučík, který zaznamenal 14 bodů.

Druhý poločas však vrátil domácí tvrdě na zem. Opět zbytečné ztráty, těžkopádný útok a neustále dohánění mírného vedení soupeře. Bohužel jak je zvykem našich hráčů, tak vyráběli značné množství chyb, které hostům opravdu usnadňovali udržení vedení. Kutná Hora si tak nakonec odvezla i výhru z Benešova v poměru 47:44.

BC Benešov- Sokol Kutná Hora 44:47

Body: Fučík 17, Burian 9, Hoang 5, Červený 5, Strejc 4, Strachota 3

Bohužel se jednalo o velmi nepovedený víkend. Zápasy měli až příliš typický průběh po dlouhé Vánoční pauze. Mnoho ztrát, těžkopádný útok a špatná obrana. Všechno by se dalo tak nějak pochopit, když kluci měli skoro 3 týdny volno a před zápasy jen 3 tréninky. Co je však horší, že kluci ukazovali až přílišnou laxnost a neochotu se v některých fázích porvat o výsledek.

Teď máme před sebou 2 týdny a aspoň přesně víme, na čem musíme nejvíce pracovat.

Junioři rázně ukončili sérii proher

přidáno: 4. 12. 2013 7:25, autor: Basket Benešov   [ aktualizováno 4. 12. 2013 7:33 ]

Benešovští junioři se představili na domácí palubovce, kde chtěli zlomit nepříjemnou bilanci dvou proher v řadě. Bohužel v utkání se Spartou fatálně selhali v závěru a prohráli o jediný bod.

Samotný úvod utkání patřil domácí výběru. Ten působil aktivnějším dojmem a především předváděl pohledný basketbal. V obraně byl zdravě agresivní a ve vzduchu kraloval Martin Červený, který jen za první čtvrtinu zaznamenal 6 bloků. Na útočné polovině se domácí prezentovali velmi sebevědomě, když využívali hlavně rychlý protiútok a v postupném útoku hlavně kombinaci pick and roll. Hostující hráči měli v prvním poločase velké problémy a domácí hráči si vybudovali do poločasu vedení 33:25. Když o větší náskok přišli hlavně v poslední minutě svými lehkými ztrátami.

Třetí čtvrtina pokračovalo ve stejném duchu, když si domácí hráči udržovali vedení a s hosty se přetahovali ve hře koš za koš. Čtvrtá čtvrtina začala velmi dobře pro benešáky, když navyšovali na 52:40, zdálo se již zcela rozhodnuto. Jenže od domácích hráčů přišel obrovský kolaps. Takřka 7 minut bez vstřeleného koše znamenalo, že minutu do konce svítil stav 52:52. V té chvíli dostali domácí doslova výhru na zlatém podnose. Hostující hráč si nechal udělit technickou chybu a domácí měli k dispozici 2 trestné hody a míč ze strany. Martin Červený obě šestky s klidem proměnil a dostal Benešov do vedení 54:52. Následný útok sice domácí nezakončili, ale doskočil míč v útoku. V tu chvíli přišel další kolaps, když domácí hráč nepochopitelně vystřelil místo, aby rozehrál další útok. Hosté doskočili a z následného útoku zaznamenali úspěšnou trojku do vedení 54:55. Domácímu týmu potom zbylo přesně 24s na zvrácení výsledku. Po time outu domácí rozjeli vítěznou akci a i když zaznamenali koš, ten bohužel přišel takřka současně s klaksonem. Rozhodčí však koš neuznali a tak hosté v infarktovém utkání urvali výhru 54:55.

BC Benešov- BS Sparta 54:55

Body: Kurtovič 12, Červený 11, Strejc 10, Burian 8,Procházka 5, Hoang 4, Fučík 2, Český 2

Utkání jsme bohužel nezvládli v poslední čtvrtině, kdy jsme totálně propadli ve všech individuálních činnostech. Obrana 1 na 1 a především osobní odpovědnost za výsledek nás stáli výhru. I když bylo v utkání mnoho chyb a nakonec jsme prohráli tak najdeme i pozitiva. Snad poprvé v sezoně jsme rozdělili body mezi více hráčů a nebylo to o individuálním výkonu jedince, za druhé jsme konečně zlepšili osobní obranu a k zónové obraně jsme sáhli jen na určité pasáže. Myslím, že pokud vydržíme v práci, která je poslední dobou tak se zlepší nejenom výsledky, ale především předváděná hra.

V pondělní dohrávce benešovská devatenáctka velmi rázně ukončila šňůru 3 tří proher v řadě. V 10. kola zvítězila na domácí palubovce nad nebezpečným Kladnem.

Kladno sice přicestovalo jen v osmi hráčích, ale svoji soupisku opět ,,naplnilo“ povolenými třemi pendly z ligy. Domácí výběr vstoupil do utkání velmi kostrbatě, když dovolil hned na úvod soupeři minisérii 0:6. Po třech minutách však zavelel k obratu Martin Červený, který sám otočil vedení na domácí stranu 8 body v řadě. Hosté ještě dokázali kontrovat na 8:8. Od této chvíle přebíral domácí tým iniciativu především výbornou střelbou za tři body, když za první čtvrtinu trefili 4 úspěšné trojky. Bohužel ke kvalitní ofenzívě se nepřidala úplně obrana a hosté snížili po 10 minutách na 19:15. Ve druhé čtvrtině pokračoval domácí celek ve výborné práci v útoku, kdy doslova rozebíral hostující celek. Rychlé protiútoky, výborná hra 1 na 1 a také opět velmi dobrá střelba z dálky. Když se k tomuto všemu přidala výtečná obrana, bylo na světě velmi příjemné vedení. Sečteno, podtrženo první poločas domácí jasně ovládli 37:21.

Do druhého poločasu vstupovali domácí s jasným vědomím, že nechtějí připustit podobný kolaps jako v sobotním utkání. Hosté ve snaze zvrátit utkání přešli do zónové obrany a začali hosty nepříjemně trápit. Naštěstí domácí přišli ve třetí čtvrtině s třemi přesnými projektily zpoza tříbodového oblouku a opět hosty srazili v jejich snaze o snížení vedení. Závěrečná čtvrtina se hrála nadále ve velmi svižném tempu a v dresu domácích se postupně k většímu prostoru dostávali hráči z lavičky. I ti však udrželi vysokou úroveň utkání, k čemu velkou měrou také přispívalo dobře hrající Kladno. Domácí si nakonec pohlídali své vedení a zvítězili v jasně nejlepším výkonu letošní sezony nad Kladnem 68:46.

V domácí dresu nejde nepochválit celý tým, který odvedl opravdu nadstandardní výkon. Rozhodně to byl nejlepší výkon v sezoně, protože jsme odehráli kvalitně celých 40 minut a především se na hru dalo konečně dívat.

V domácím dresu zářila především dvojice Červený ( 21 bodů, 5 trojek) a Kurtovič ( 26 bodů, 4 trojky). Avšak nelze nezmínit výkon Honzy Růzhy, který klíčového rozehravače soupeře udržel na pouhých 2 bodech a skvělou obranou mu nedovolil se dostat za celý zápas do hry.

BC Benešov- BK Kladno 68:46

Body: Kurtovič 26, Červený 21, Strejc 8, Český 4, Hoang 3, Burian 2, Procházka 2, Fučík 1, Prchlík 1

Junioři nezvládli dvojičku s Kutnou Horou

přidáno: 18. 11. 2013 4:43, autor: Basket Benešov

Benešovská U19 nezvládla víkendové zápasy s Kutnou Horou a připsali si 2 porážky.

I když Junioři odehráli oba zápasy z různých důvodů v nekompletní sestavě, měli v obou případech vítězství ve svých rukách. Bohužel individuální chyby a laxnost v posledních trénincích se podepsali i v zápasech a Junioři odešli dvakrát poražení.

Sobotní utkání byla z pohledu obou týmů přetahovaná a spíše nepohledná hra. Domácí tým využívala své malé tělocvičny a úzké rotace hostů k celoplošnému presinku. Benešáci si s ním však dokázali v mnoha případech velmi dobře poradit a v poločase drželi těsný rozdíl 21:19. Třetí čtvrtina vycházela hostům na výbornou. Zlepšená obrana a také bodový přísun všech hráčů znamenali odskočení až na 36:26. Když se zdálo, že hosté zasadí domácímu týmu poslední úder, přišel nepochopitelný kolaps. Hosté ztratili v poslední minutě několik míčů a doslova darovali domácím návrat do zápasu na 34:36. Domácí tým povzbuzen touto minisérii přejel hosty i v poslední čtvrtina, když využil nepozornosti v hostující obraně. Jednoduché koše se špatnou střelbou měli za následek poslední čtvrtinu v poměru 21:11. Domácí tým si tedy nakonec připsal výhru 55:47.

Sokol Kutná Hora – BC Benešov 55:47

Body: Hoang 11, Český 10, Růzha 9, Procházka 8, Proskovec 3, Dinh Huu 2, Strejc 4

Nedělní odveta se konala tentokrát na palubovce Benešova. Bohužel obraz hry se vůbec nezměnil. Kutnohorští v nedělním utkání překvapili zónovou obranou, která dělala domácímu týmu velké problémy. Špatné procento střelby, nulový obranný doskok měly za následek, že hostující tým si udržoval po celý zápas vedení. Je až zarážející, že junioři drželi po celý zápas naději na vítězství, protože žalostná obrana s katastrofálním útokem měli za následek potupnou domácí prohru 37:42.

BC Benešov- Sokol Kutná Hora 37:42

Body: Červený 13, Burian 8, Hoang 5, Strejc 5, Růzha 4, Český 2