Devatenáctka po boji padla na Vyšehradě

přidáno: 25. 3. 2013 13:18, autor: Basket Benešov
Benešovští junioři nastoupili o víkendu na palubovce Vyšehradu. I přes jeden z nejlepších letošních výkonů nakonec devatenáctka nestačila na domácí tým,který udržel výhru i díky svým ligovým posilám.

Vstup do utkání vyšel lépe domácímu týmu ten velmi rychle získal vedení 8:0. Velmi dobře pracoval jak v obranné tak útočné fázi a dokázal velmi efektivně využívat svoji převahu. Hostující tým působil v těchto chvílích místy až bezradně a především jakoby hledal správnou rychlost jakou jít do zápasu. Naštěstí hostující tým rychle chytil tempo zápasu následný úsek 5-ti minut získal šňůrou 0:11. Po první čtvrtině,která byla pro oba týmy jako na houpačce nakonec svítili příznivější skóre pro hosty v poměru 10:13. Druhou čtvrtinu odstartovala trojka z rukou hostů a zdálo se, že nápor benešáků bude pokračovat. Bohužel opak byl pravdou hostující tým opět upadl do útlumu a dovolil Vyšehradu nejenom zvednout hlavy a návrat do zápasu,ale také výrazné odskočení ve vedení až na 29:20. Závěr prvního poločasu však opět zvládli hráči Benešova na jedničku a především díky aktivnímu Mirzovi Kurtovičovi ( 16b za poločas) svítil na tabuli poločasový stav 31:31. Vstup do druhého poločasu byl velmi vyrovnaný a oba týmy si pečlivě hlídali svoje ztráty tak, aby soupeři nenabídli možnost jednoduchého koše. I přes opatrnou hru se dokázali hostující hráči pomalu vzdalovat soupeři především díky precizně zvládnutému rychlému protiútoku,který dělal domácímu výběru velké problémy. Když zvyšovali hosté už na 39:47 zdálo se, že zlomili odpor domácích. Jenže Vyšehrad se doma jen tak nevzdává a předvedl to i tentokrát. Ve třetí desetiminutovce to byli domácí kdo zvládl závěr a mohli se těšit z vedení 49:48.V závěrečné čtvrtině hráli prim útoky nad obranami. K velké smůle hostů to byli právě oni komu dříve zvlhnul střelecký prach. Vyšehrad přestřílel v poslední desetiminutovce Benešov 23:16 a ve velmi atraktivním utkání si připsal vybojovanou výhru 72:64.

I když prohra je nepříjemná musím kluky pochválit, že v utkání předvedli co v nich je a utkání odmakali. Pozitivum také bylo,že se do utkání opět zapojila celá rotace 12-ti hráčů a každý se po svém příchodu hned zapojil a byl platným článkem. Doufám,že navážeme na vzestupnou tendenci svých výkonů i po Velikonoční pauze a v posledních 3 zápasech na domácí palubce budeme sbírat výhry.

Sokol Vyšehrad- BC Benešov 72:64 ( 10:13,31:31,49:48)

Body: Kurtovič 20, Procházka Tom 17, Marek 8, Říha 8, Proskovec 4, Hoang 4, Škoda 3
Trestné hody: 23/13
Fauly: 24/28