Devatenáctka přivezla z palubovek soupeřů jednu výhru

přidáno: 21. 10. 2013 2:27, autor: Basket Benešov
Junioři pokračovali dalšími zápasy, když se představili na palubovce BSS Sparty a Kladna.

Do zápasu na palubovce Sparty vstoupili junioři velmi aktivně a hned v úvodu se jednoduše prosazovali do zónové obrany domácích. K velké škodě však nepřidávali kluci stejnou aktivitu i v obraně kde hořeli jako papír a první čtvrtinu prohráli o 2 body 16:14. Druhá čtvrtina byla festival trápení útoků na obou stranách. Ani jeden tým se nedokázal střelecky výrazně prosazovat. V této přetahované byli opět úspěšnější domácí o 2 body a v poločase vedli 26:22. Úvod třetí čtvrtiny se nesl v duchu zvýšené aktivity benešovských juniorů, kteří se snažili aktivní hrou na obou koncích překlopit vedení na svoji stranu, ale bohužel až příliš často zapomínali na obranu a tak si domácí drželi těsné vedení 41:39 i po 3 čtvrtinách. Závěrečná čtvrtina jasně ukázala jak důležité je mít rozehrávače. Hosté, kteří do zápasu nastupovali vinou zranění bez klasického hráče na pozici 1, v poslední čtvrtině absolutně vyhořeli, když ztráceli jednoduché míče a domácí toho bohatě využili k rychlým protiútokům, kterými prakticky rozhodli zápas. V poslední čtvrtině zvítězili hráči BSS jasně 22:8 a celkově tedy 63:47.

BSS Sparta- BC Benešov 63:47 ( 16:10,26:22,41:39)

Body: Červený 15, Fučík 13, Procházka 9, Prchlík 4, Český 2, Strachota 2, Strejc 2

V druhém víkendovém zápase se junioři představili na palubovce Kladna. Domácí tým se k utkání vybavil i ligovými hráči, ale ani to jim úspěch proti bojujícím benešovským hráčům nestačilo. První poločas však ničemu jako je výhra hostů nenasvědčoval. Kladno velmi dobře bránilo, když hostům nedávalo vůbec prostor a sami naopak v útoku hýřili aktivitou. Hráči Benešova se jen velmi ztěžka prosazovali a v poločase prohrávali 26:16. Úvod třetího dějství znamenal obrat o 360°. Hostující tým přišel s agresivní zonovou obranou se, kterou si domácí hráči nebyli schopni vůbec poradit. Domácí tým se nemohl střelecky prosadit dlouhých 9 minut. Naopak Benešov poctivě ukrajoval z náskoku domácích až se po 30-ti minutách přiblížil na 30:28. Závěrečná čtvrtina měla opět napínavý průběh. Domácí tým jen ztěžka útočil do pohyblivé zóny ze, které vyráželi k rychlým brejkům. Když si následně připsali 2 rychlé trojky za sebou, dostali domácí tvrdý direkt, ze kterého už se neprobudili. V závěru Kladno kosmeticky upravilo výsledek pěti rychlými body, ale i tak hostující tým slavil obrat a výhru 39:45.

BK Kladno – BC Benešov 39:45 ( 16:7,26:16,30:28)

Body: Červený 16, Růzha 10, Procházka 7, Strejc 5 , Burian 3, Prchlík 2, Český 2

Autor: T. Masár