Devatenáctka ukončila sezonu na bronzovém stupínku

přidáno: 23. 4. 2013 0:15, autor: Basket Benešov
Benešovští junioři zakončovali předposlední dubnový víkend svoji pouť v krajském přeboru. I když rozlučka byla vítězná, domácí tým se nakonec musel v celkovém součtu spokojit s bronzovou pozicí.

Do posledního utkání proti Kutné Hoře vstupovali domácí hráči již s klidným svědomím a tak si zápas od začátku užívali. Hned pro pětici hráčů to byl konec působení v dorosteneckých soutěžích a nyní je čeká již jen účinkování v mužských složkách.

Úvod nedělního utkání obstaral aktivní nástup benešáků,kteří se do utkání vrhli s velkým nasazením a brzy vedli 13:4. Domácí tým v těchto pasážích své soupeře velmi převyšoval a po první čtvrtině získal komfortní vedení 27:10. Od druhé čtvrtiny se začala hra vyrovnávat, hosté začali být agresivnější a domácí měli v obranné fázi až příliš okýnek. I když Kutná Hora podávala v druhé čtvrtině velmi sympatický výkon, na domácí výběr stále nestačil, a tak i v poločase svítil vysoký rozdíl 49:27. Ve třetím dějství jsme sledovali podobný obraz hry jako v předešlé desetiminutovce. Obrany spíše odpočívaly, a tak skóre rostlo na obou stranách. Domácí si stále udržovali svůj náskok z první čtvrtiny a otázkou bylo, jak bude vysoký rozdíl a zda-li padne i populární ,,kilo“. Když po 30-ti minutách byl stav 70:45. V poslední čtvrtině domácí utáhli šrouby v obraně a nebýt poměrně vysokého počtu neproměněných lehkých košů mohl být rozdíl ve skóre i vyšší. Domácí si, ale závěr zápasu užívali a za potlesku fanoušků došli ke konečné výhře 91:57. Zápas nabídl hned několik velmi zdařilých individuálních výkonů, hned 2 hráči si zapsali ceněný double-double ( Karel Říha 16b + 12 doskoků, Tom Procházka 12b + 10 doskoků), nejvíce se však blýskl kapitán domácích Bronislav Škoda, ten se vybičoval k heroickému výkonu a svůj tým táhl dokonce triple-doublem v zápase doslova kraloval pod oběma koši a zaznamenal 14b+ 14 doskoků a 11 bloků!!!!

Tímto zápas ukončili hráči U19 letošní sezonu v KP se umístili na bronzové příčce a tak mají na příští rok nasazenou laťku, kterou snad budou překonávat.

BC Benešov- TJ Sokol Kutná Hora 91:57 ( 27:10,69:27,70:45)
Body: Kurtovič 24, Říha 16, Škoda 14, Procházka Tom 12, Marek 11, Hrdý 6, Prchlík 4, Český 2, Růzha

Autor: T. Masár