Devatenáctka vstoupila do finálové části rozpačitě

přidáno: 26. 2. 2013 7:05, autor: Basket Benešov
S rozpaky vstoupili Benešovští Junioři do finálové skupiny. Na domácí palubovce si po nepříliš pohledném výkonu poradili s týmem Vyšehradu. Domácí tým se tedy musel řídit heslem: Výhra je výhra a na průběh utkání se už nikdo neptá.

Domácí tým vstoupil do začátku velmi nervózně. Ve hře domácího celku se až příliš často objevovalo mnoho nepřesností. V kombinaci s podivnou nervozitou to byla voda na mlýn hostujícího Vyšehradu, který dokonale využil slabé první čtvrtiny ze strany domácích a vedl 10:15. Druhá čtvrtina přinesla více energie do hry domácích, ti postupně vyrovnali hru a nebýt velmi špatných trestných hodů mohli si také vybudovat vedení. Bohužel jak je zvykem našich hráčů koncentrovanost nevydržela po celou čtvrtinu a tak domácí povolili Vyšehradu snížení na poločasových 27:26. Do druhého poločasu vstoupil domácí tým velmi razantně. Zvýšený tlak na obranné polovině a rychlá hra dopředu dělala hostům velké problémy, a tak si benešáci velmi rychle vybudovali slibný náskok 40:32. V těchto chvílích držel domácí tým pevně otěže zápasu ve svých rukách a po 30-ti minutách vedl 49:38. Závěrečné dějství přineslo opět do hry domácích více nervozity a nepřesností. To vedlo k tomu, že se Vyšehrad ještě jednou nadechl k náporu. Ten však domácí ustáli a připsali po kostrbatém výkonu výhru 68:60. Stínem utkání jsou opravdu žalostné trestné hody, které domácí připravili o vyšší výhru.

BC Benešov- TJ Sokol Vyšehrad ,,B“ 68:60 ( 10:25,27:26,49:38)

Body: Kurtovič 13, Tomáš Procházka 12, Fučík 9, Proskovec 6, Červený 6, Říha 6, Hoang 5, Marek 4, Škoda 3, Strejc 2, Hrdý 2,