Devatenáctka vykročila do roku 2014 neúspěšně

přidáno: 23. 1. 2014 12:21, autor: Basket Benešov
V prvním utkání roku 2014 se Benešovští junioři představili na palubovce Kutné Hory.

Papírově patřil Benešov do role favorita, ale sportovní utkání jak již víme, nehledí na předpovědi a tak tomu bylo i tentokrát.

Domácí Kutná Hora vstoupila do utkání s nepříjemnou zonovou obranou, která je v prostředí jejich malé stísněné tělocvičny velkou zbraní. Z té vyráželi aktivně do útoku, kde s nebývalým úspěchem proměňovali svoje pozice. Benešáci se drželi především díky střelbě za tři body, protože dvoubodových košů se dočkali jen velmi zřídka. Když už hostující tým dokázal stáhnout manko na přijatelný rozdíl, vždy přišla největší bolest a to ztráty. Hostující tým vyprodukoval neuvěřitelné množství ztrát a nabízel domácímu celku snadné body a tím i navyšování náskoku. Když svítil v 31. minutě na tabuli stav 50:32, nikdo by si na hosty už zřejmě nevsadil. Kdo však odešel z tělocvičny předčasně, musel být udiven konečným výsledkem. Benešovští hráči se semkli v obraně a také v útočné fázi konečně přidali, a i když se prosazovali velmi těžkopádně tak za 8 minut vyprodukovali sérii 0:15 a 60s do konce svítil na tabuli stav 50:47. Bohužel pro hosty přišla další tvrdá rána a to zahození 4 trestných hodů v řadě. Následně přišli taktické fauly a po nich trestné hody. Domácí oproti benešákům měli pevné nervy a díky šestkám si pohlídali závěr a zvítězili nakonec 53:47.

Sokol Kutná Hora- BC Benešov 53:47

Body: Hoang 14, Fučík 13, Červený 11, Procházka 4, Růzha 3, Burian 2

V nedělní odvetě se role prohodily a domácí tým byl Benešov. Bohužel obraz hry zůstal velmi podobný. Od první čtvrtiny předváděli naši junioři hru se spoustou zbytečných a především laciných ztrát, které dostávali hosty do sedla a po první čtvrtině vedli jasně 8:23. Ve druhé čtvrtině zvedli domácí hlavy a dokázali jasně hosty přehrát a do poločasové přestávky se šlo za stavu 30:31. V prvním poločase řádil především Petr Fučík, který zaznamenal 14 bodů.

Druhý poločas však vrátil domácí tvrdě na zem. Opět zbytečné ztráty, těžkopádný útok a neustále dohánění mírného vedení soupeře. Bohužel jak je zvykem našich hráčů, tak vyráběli značné množství chyb, které hostům opravdu usnadňovali udržení vedení. Kutná Hora si tak nakonec odvezla i výhru z Benešova v poměru 47:44.

BC Benešov- Sokol Kutná Hora 44:47

Body: Fučík 17, Burian 9, Hoang 5, Červený 5, Strejc 4, Strachota 3

Bohužel se jednalo o velmi nepovedený víkend. Zápasy měli až příliš typický průběh po dlouhé Vánoční pauze. Mnoho ztrát, těžkopádný útok a špatná obrana. Všechno by se dalo tak nějak pochopit, když kluci měli skoro 3 týdny volno a před zápasy jen 3 tréninky. Co je však horší, že kluci ukazovali až přílišnou laxnost a neochotu se v některých fázích porvat o výsledek.

Teď máme před sebou 2 týdny a aspoň přesně víme, na čem musíme nejvíce pracovat.

Autor: T. Masár