Devatenáctka vyválčila na domácí palubovce důležité výhry

přidáno: 8. 4. 2013 23:15, autor: Basket Benešov
Dalším kolem pokračovala finálová skupina KP U19. Domácí tým vstupoval do zápasů po Velikonoční pauze v dobrém rozpoložení, neboť si na turnaji v Pražských Letňanech připsal celkové prvenství. I přes tento fakt nevstupovali domácí do zápasů jako favorité, protože nastupovali proti aktuálnímu lídrovi z Kralup a druhému týmu tabulky Příbrami. V obou zápasech rozhodovala bojovnost a odhodlání a těchto vlastností vždy předvedl více domácí výběr i přes fakt, že domácí sestava byla oslabena z důvodů nemocí a zranění.

V sobotním utkání proti Kralupům vstoupil domácí tým do utkání velmi svižně a koncentrovaně, to se odráželo i na skóre, když domácí vedli 6:0 v polovině první čtvrtiny. Hosté byli nuceni reagovat oddechovým časem, kterým se pokusili nápor domácích zastavit. Tento tah se podařil, benešáci vypadli z rytmu a naopak se do zápasu začali dostávat hosté, kteří nakonec zvládli první čtvrtinu v poměru 10:11. Druhé dějství nabízelo více bojovnosti a urputnosti než basketbalové krásy když oba týmy přispívali svou části. Domácí tým neproměňováním košů a lehkými ztrátami hosté zase svoji zataženou zónovou obranou, v které pouze čekali a ucpávali prostor kolem koše. Z této nepohledné hry nakonec vyplynulo smírné poločasové skóre 20:20. Pokud druhá čtvrtina nabídla bojovnost a nepřesnosti, tak třetí čtvrtina byla festival zmaru, chyb a zahozených šancí. Ani jeden tým nebyl schopen se prosazovat a více než dobré obrany dominovali ztráty, a tak po 30-ti minutách viděli diváci velmi chudý stav na body 26:25. Závěrečná čtvrtina přinesla přeci jen zlepšení ze strany domácího týmu, ti ukázali, že umí hrát basketbal. Rychlý přechod do útoku, agresivní obrana a především proměňování lehkých pozic mělo za následek jasnou výhru v poslední čtvrtině v poměru 20:8 a především celkové vítězství 46:33.

Musím říct, že ani pro nás trenéry a ani pro diváky to nebyl pohledný zápas, ale kluky musím pochválit i přes fakt toho, že se nám vůbec nedařilo tak nesklopily hlavy a celou dobu bojovali, což nakonec přineslo kýženou výhru.

BC Benešov- BK Kralupy 46:33 ( 10:11,20:20,26:25)

Body: Procházka Tom 14, Marek 12, Hoang 4, Škoda 4, Proskovec 4, Růzha 4, Říha 2, Hrdý 2

Trestné hody: 9/5
Fauly: 18/11

V nedělním utkání se palubovce Benešova představil další ze silných týmů a to Příbram. Hned od prvních minut utkání domácí tým diktoval tempo hry a dokázal si udržovat mírnou převahu jak na palubovce, tak i ve vedení. Zásluhou dobré hry vedli domácí hráči po 10-ti minutách 16:12. Ve druhém dějství benešáci pokračovali v dobré hře v obraně i v útoku a dokázali pomalu navyšovat svoje vedení. Když už se zdálo, že do poločasu půjdou s dvouciferným vedením přišel krátký výpadek koncentrace, čehož hosté využili ke snížení domácího vedení. V poslední minutě prvního poločasu však domácí zaznamenali minisérii 5:0 a stanovili poločasový stav na 31:22. Vstup do druhého poločasu domácím nevyšel podle představ, rychle inkasovali 5 bodů a hosté z Příbrami se evidentně nadechovali k náporu. Ten však domácí výběr razantně odmítl, rychle odskočil až na 39:29 a zdálo se, že již pevně drží otěže utkání. Bohužel přišel další výpadek a hosté díky obrovským chybám domácích rázem vedli 39:41. V nejhorších chvílích se domácí rychle zvedli, zaznamenali 3 body a vzali si zpět vedení, i když po 30-ti minutách jen nejtěsnější v poměru 42:41. Diváci, kteří byli přítomni na sobotním zápase, mohli v neděli zažít malé deja-vu. Devatenáctka zopakovala sobotní poslední čtvrtinu, a i když tentokrát inkasovala o bod více ( 20:9) dokázala díky zvládnutému závěru slavit druhou víkendovou výhru nad favoritem.

Kluky bych chtěl opět pochválit za příkladnou bojovnost a vůli po vítězství. Třicet minut nám to opět nešlo, ale v závěru jsme znovu dokázali, že basket hrát umíme a,že když se nedaří tak bojovnost nám může přinášet výhry a nebýt zase našich špatných šestek mohla být výhra i vyšší.

BC Benešov- BK Příbram 62:50 ( 16:12,31:22,42:41)

Body: Procházka Tom 16, Říha 14, Škoda 12, Hoang 8, Marek 8, Hrdý 3, Proskovec 1

Trestné hody: 33/13
Fauly: 13/27

Autor:  Tomáš Masár