Devatenáctka zakončila kalendářní rok výjezdem na venkovní palubovky

přidáno: 18. 12. 2012 8:16, autor: Basket Benešov
Benešovští junioři U19 zakončili o uplynulém víkendu svoji pouť v KP pro letošní rok. K posledním utkáním zajížděli na palubovky Českého Brodu a Peček. Oba výjezdy se v oslabené sestavě podařili a junioři se připsali dvě výhry do tabulky.

Sobotní dopoledne zavedlo benešáky do Českého Brodu ten nebudil respekt tabulkovým postavením,ale už nejednoho soupeře dokázal trápit na své palubovce. Hostující hráči vědomi si kvalit domácích začali velmi zodpovědně a velmi koncentrovanou hrou si zajistili rychlé vedení 2:11. Domácí tým dlouho nemohl chytnout rytmus především díky agresivní obraně hostí. Naneštěstí domácím padli těžké střely z dálky a tak korigovali do konce první čtvrtiny na 14:18. Hosté i v druhém dějství hýřili aktivitou a pomalu začali domácím odskakovat, v tuto chvíli se především činila útočná stránka hry, neboť hosté zaznamenali v druhé desetiminutovce hned 21 bodů, bohužel se nepřidala stejně kvalitní obrana i tak v poločase vedli hosté 28:39. Třetí čtvrtina nabídla vyrovnanější obraz, když se na ruce obou týmů přikradla nervozita a míče spíše končily v zámezí, než v koši z toho nakonec vytěžili hosté, protože stále drželi slušný náskok tentokrát 43:56. Úvod poslední čtvrtiny se proměnil v hostující exhibici. Opět agresivní obrana, která nabízela množství rychlých brejků a důsledné zakončení znamenaly, že v 7.minutě závěrečné desetiminutovky byl stav 47:71. Bohužel závěr hosté hrubě podcenili a nechali stáhnout domácí na rozdíl 60:71. I přes závěrečný výpadek si hosté připsali výhru.

TJ Slavoj Český Brod- BC Benešov 60:71 ( 14:18,28:39,43:56)

Body: Říha 15, Marek 14, Kurtovič 13, Hoang 13, Škoda 8, Červený 5, Růzha 1

Trestné hody: 11/5
Fauly: 16:16

V nedělním brzkém utkání zavítali hosté do Peček. Brzké ranní vstávání poznamenalo výkon hostů v první čtvrtině. Ti působili velmi ospalým dojmem především v obraně, kde nechávali domácím mnoho otevřených střel. Naštěstí hostům fungoval útok a i přes laxní obranu vyhráli v první čtvrtině 16:26. V druhé čtvrtině nastalo zlepšení obrany a udržení domácích na pouhých sedmi bodech k tomu se přidal opět produktivní útok a hosté drželi v poločase vedení 23:46. Třetí čtvrtina zabředla do úvodu utkání laxní hostující obrana a tentokrát bohužel i ztráta střelecké mušky asi takový obraz nabídl hostující tým v třetím dějství. Domácí tým však nevyužil své šance snížit manko a tak hosté vedli i přes výpadek luxusním náskokem 36:61. Závěr utkání proměnili hosté opět ve svůj koncert, velmi dobrá obrana, znovuzrozený útok vedli k navýšení konečného skóre až na 45:87.

Basketbal Pečky- BC Benešov 45:87 ( 16:26,23:46,36:61)

Body: Kurtovič 30, Červený 17, Marek 14, Škoda 8,Říha 7, Růzha 6, Hoang 5

Autor: Tomáš Masár