Devatenáctka za závěr základní části prohrála v Kralupech

přidáno: 11. 2. 2013 23:34, autor: Basket Benešov
Benešovští Junioři utržili po delší době porážku. Bohužel ta přišla v nevhodný okamžik. Zmařila totiž první ze sezonních cílů a to vyhrát základní část KP. I přes prohru si však uchovali naději zvítězit soutěži. Ve finálové skupině si poměří síly s dalšími čtyřmi týmy, kde se utkání dvoukolově o celkové prvenství v KP U19.

Samotné utkání bylo velmi nervózní, hned od úvodu na hostech se projevovaly jarní prázdniny, kdy více jak poloviny týmu místo tréninku lyžovala. Ani domácí však nehráli exkluzivní basketbal a tak po první čtvrtině svítilo na tabuli velmi chudé skóre 8:6. Druhá čtvrtina přinesla zlepšení na obou stranách, ale přeci jen více ze hry začínali mít domácí. Ti si dokázali do poločasu vybudovat mírný náskok 25:20. Toto vedení přišlo po chybách našich hráčů, kteří posílala domácí na trestné hody. Právě fauly byli velmi limitujícím faktorem hry hostů, když si do poločasu udělali klíčoví pivoti po čtyřech faulech. V úvodu třetí čtvrtiny se hostům ještě podařilo snížit na rozdíl jediného bodu (26:27), vzápětí však přišla dvanáctibodová šňůra domácích, kterou se nepodařilo zastavit ani oddechovým časem. Tato pasáž nejspíše rozhodla o výsledku utkání, protože domácí si od této chvíle drželi bezpečný desetibodový rozdíl. V poslední čtvrtině se benešáci ještě snažili obrátit výsledek na svoji stranu, ale vinou několika zbytečných chyb, které Kralupy trestaly lehkými koši, se nepodařilo vrátit do zápasu. V závěru mohli domácí ještě navýšit rozdíl ve výsledku, když stříleli velké množství trestných hodů po našich taktických faulech, které však neproměňovali. Bohužel hosté nedokázali využít zaváhání a tak si domácí hráči pohlídali náskok ze třetí čtvrtiny a zvítězili 63:47.

BK Kralupy – BC Benešov 63:47 (8:6, 25:20,43:33)

Body: Marek 12, Kurtovič 11, Hoang 8, Hrdý 6, Červený 4, Škoda 2, Burian 2, Růzha 1, Český 1, Strejc, Říha, Procházka

Trestné hody: 33/18, 24/10
Fauly: 22 – 30

Autor: Tomáš Masár