Junioři dvakrát podlehli Kutné Hoře

přidáno: 6. 3. 2014 3:38, autor: Basket Benešov
Benešovští kadeti zapsali 2 prohry s Kutnou Horou a dále se zmítají v herní a výsledkové krizi.

Sobotní utkání zahájili hosté z Benešova velmi pozvolna a na výsledku to bylo velmi rychlé znát. Domácí výběr hrál s chutí a nasazením a po deseti minutách vedl 17:8. Benešáci však nesložili zbraně a především větší agresivitou a nasazením se snažili s výsledkem něco udělat, ale i tak v poločase vedli domácí jasně 29:19. Třetí čtvrtina neměnila obraz hry a domácí tým si stále udržoval svůj pohodlný náskok. Hosté, kterým se nedala v určitých pasážích upřít snaha, však tvořili až příliš fatálních chyb ve chvílích, kdy se zdálo, že by se mohli dotáhnout na svého soupeře. A tak i 30 minutách vedli domácí jasně 40:27. Závěrečná čtvrtina přinesla přeci jen více vzruchu, když hosté rychle snížili na 42:33 a zdálo se, že domácím se na ruce dostává nervozita. Vše ještě umocnily 2 rychlé trojky z rukou hostů. Bohužel snížení na 44:39 bylo jen labutí písní a hosté již nenašli více sil na zvrat a tak prohráli 53:41.

Sokol Kutná Hora- BC Benešov 53:41

Nedělní odveta v Benešově měla od úvodu opačný průběh než sobotní utkání. Benešov aplikoval rychlý basketbal a velmi dobře bránil, z čehož pramenilo rychlé vedení 10:3. Bohužel domácí hráči se nechali až příliš uspokojit svým výkonem a hosté do konce první čtvrtiny vyrovnali na 10:10. Domácímu výběru nepomohla ani přestávka mezi čtvrtinami a pokračoval ve špatném výkonu, což je stálo drtivou prohru ve druhé čtvrtině a poločasové skóre 15:25. Třetí čtvrtina již byla ze strany domácích důstojnější a znamenala zlepšení nejenom obrazu hry, ale také snížení náskoku hostů na 26:34. Závěrečná čtvrtina se proměnila ve festival zmařených šancí a nepřesností, kdy domácím nervozita a touha z vyrovnání až příliš svazovala ruce, a tak vytvářeli neskutečné množství chyb, které byli voda na mlýn hostů z Kutné Hory. Ty si nakonec pohlídali utrápenou výhru 35:41.

BC Benešov- Sokol Kutná Hora 35:41

Autor: T. Masár