Junioři na své soupeře opět nestačili

přidáno: 18. 3. 2014 3:23, autor: Basket Benešov

Benešovští junioři U19 sehráli o víkendu 8. - 9. března poslední dva zápasy na domácí palubovce, v nichž přivítali své tradiční soupeře BS Sparta a BK Kladno „B“.

BC Benešov - BS Sparta Praha 39:57 (11:16, 8:14, 5:13, 15:14)

Do sobotního utkání vstoupili domácí hráči velmi dobře a po pěti minutách bylo skóre 10:4, nikdo z přibližně dvacítky diváků by v té době nevěřil, že je to v utkání naposledy, kdy benešovští junioři vedou. Domácím se v té chvíli přestalo dařit téměř vše. Přechod od protiútoku vázl, střelba vypadávala z obroučky ven a i to nejjednodušší zakončení z dvojtaktu bylo pro benešáky najednou obtížnou situací. Ani hosté nehráli nijak oslnivý basketbal, ale dařilo se jim alespoň zdárně zakončovat některé své útoky a proto rozdíl ve skóre pomalu narůstal až na poločasových 19:30.

Ve třetí čtvrtině domácí pokračovali ve výkonu z předchozího dějství a v útoku zahazovali i ty nejjasnější šance, za celou čtvrtinu vstřelili pouhých pět bodů a hosté zvýšili svůj náskok na devatenáct bodů (24:43). Ani bojovnost benešovských juniorů a zlepšený výkon v poslední čtvrtině již nedokázali na výsledku nic změnit a hosté si zpět do hlavního města odváželi zaslouženou výhru.

Body: Procházka 11, Český 10, Strejc 6, Červený 4, Hrdý 4, Růzha 2, Burian 2

Fauly: 14:18

Šestky: 14/3 : 18/5

BC Benešov – BK Kladno „B“ 56:59 (10:17, 17:16, 17:13, 12:13)

Začátek nedělního utkání byl z pohledu benešovských hráčů pravým opakem sobotního zápasu, když po šesti minutách domácí prohrávali 2:9. Do konce čtvrtiny již ale benešovští dokázali se svým soupeřem držet krok a tak bylo skóre po první čtvrtině 10:17. V úvodu druhé části se domácím hráčům dařilo svého soupeře přeběhat a díky dobré obraně a sérii několika úspěšně zakončených rychlých protiútoků se na svého soupeře dotáhli a dokonce se dostali do vedení 20:19. Od této chvíle se hrál velmi vyrovnaný basketbal a ani jeden z týmů již nedokázal svému soupeři odskočit na větší rozdíl než šest bodů. A když po třech čtvrtinách svítilo na světlené tabuli skóre 44:46, mohlo se několik málo diváků, kteří si našli v neděli brzy ráno cestu do haly ZŠ Dukelská, těšit na dramatické poslední dějství. V něm bohužel byli šťastnější hosté z Kladna a především díky výbornému výkonu Jana Vohradského, který v utkání zaznamenal 26 bodů a dokonale řídil hru hostujícího celku, si tak z Benešova odvezli těžce vydřené vítězství, když do Benešova přijeli pouze se šesti hráči, čehož však domácí bohužel nedokázali využít ve svůj prospěch.

Body: Fučík 10, Červený 8, Růzha 8, Hrdý 7, Procházka 6, Český 6, Strejc 4, Prchlík 3, Burian 2, Dinh 2

Fauly: 19:13

Šestky: 14/3 : 22/9

Autor: Filip Semerád