Junioři rázně ukončili sérii proher

přidáno: 4. 12. 2013 7:25, autor: Basket Benešov   [ aktualizováno 4. 12. 2013 7:33 ]
Benešovští junioři se představili na domácí palubovce, kde chtěli zlomit nepříjemnou bilanci dvou proher v řadě. Bohužel v utkání se Spartou fatálně selhali v závěru a prohráli o jediný bod.

Samotný úvod utkání patřil domácí výběru. Ten působil aktivnějším dojmem a především předváděl pohledný basketbal. V obraně byl zdravě agresivní a ve vzduchu kraloval Martin Červený, který jen za první čtvrtinu zaznamenal 6 bloků. Na útočné polovině se domácí prezentovali velmi sebevědomě, když využívali hlavně rychlý protiútok a v postupném útoku hlavně kombinaci pick and roll. Hostující hráči měli v prvním poločase velké problémy a domácí hráči si vybudovali do poločasu vedení 33:25. Když o větší náskok přišli hlavně v poslední minutě svými lehkými ztrátami.

Třetí čtvrtina pokračovalo ve stejném duchu, když si domácí hráči udržovali vedení a s hosty se přetahovali ve hře koš za koš. Čtvrtá čtvrtina začala velmi dobře pro benešáky, když navyšovali na 52:40, zdálo se již zcela rozhodnuto. Jenže od domácích hráčů přišel obrovský kolaps. Takřka 7 minut bez vstřeleného koše znamenalo, že minutu do konce svítil stav 52:52. V té chvíli dostali domácí doslova výhru na zlatém podnose. Hostující hráč si nechal udělit technickou chybu a domácí měli k dispozici 2 trestné hody a míč ze strany. Martin Červený obě šestky s klidem proměnil a dostal Benešov do vedení 54:52. Následný útok sice domácí nezakončili, ale doskočil míč v útoku. V tu chvíli přišel další kolaps, když domácí hráč nepochopitelně vystřelil místo, aby rozehrál další útok. Hosté doskočili a z následného útoku zaznamenali úspěšnou trojku do vedení 54:55. Domácímu týmu potom zbylo přesně 24s na zvrácení výsledku. Po time outu domácí rozjeli vítěznou akci a i když zaznamenali koš, ten bohužel přišel takřka současně s klaksonem. Rozhodčí však koš neuznali a tak hosté v infarktovém utkání urvali výhru 54:55.

BC Benešov- BS Sparta 54:55

Body: Kurtovič 12, Červený 11, Strejc 10, Burian 8,Procházka 5, Hoang 4, Fučík 2, Český 2

Utkání jsme bohužel nezvládli v poslední čtvrtině, kdy jsme totálně propadli ve všech individuálních činnostech. Obrana 1 na 1 a především osobní odpovědnost za výsledek nás stáli výhru. I když bylo v utkání mnoho chyb a nakonec jsme prohráli tak najdeme i pozitiva. Snad poprvé v sezoně jsme rozdělili body mezi více hráčů a nebylo to o individuálním výkonu jedince, za druhé jsme konečně zlepšili osobní obranu a k zónové obraně jsme sáhli jen na určité pasáže. Myslím, že pokud vydržíme v práci, která je poslední dobou tak se zlepší nejenom výsledky, ale především předváděná hra.

V pondělní dohrávce benešovská devatenáctka velmi rázně ukončila šňůru 3 tří proher v řadě. V 10. kola zvítězila na domácí palubovce nad nebezpečným Kladnem.

Kladno sice přicestovalo jen v osmi hráčích, ale svoji soupisku opět ,,naplnilo“ povolenými třemi pendly z ligy. Domácí výběr vstoupil do utkání velmi kostrbatě, když dovolil hned na úvod soupeři minisérii 0:6. Po třech minutách však zavelel k obratu Martin Červený, který sám otočil vedení na domácí stranu 8 body v řadě. Hosté ještě dokázali kontrovat na 8:8. Od této chvíle přebíral domácí tým iniciativu především výbornou střelbou za tři body, když za první čtvrtinu trefili 4 úspěšné trojky. Bohužel ke kvalitní ofenzívě se nepřidala úplně obrana a hosté snížili po 10 minutách na 19:15. Ve druhé čtvrtině pokračoval domácí celek ve výborné práci v útoku, kdy doslova rozebíral hostující celek. Rychlé protiútoky, výborná hra 1 na 1 a také opět velmi dobrá střelba z dálky. Když se k tomuto všemu přidala výtečná obrana, bylo na světě velmi příjemné vedení. Sečteno, podtrženo první poločas domácí jasně ovládli 37:21.

Do druhého poločasu vstupovali domácí s jasným vědomím, že nechtějí připustit podobný kolaps jako v sobotním utkání. Hosté ve snaze zvrátit utkání přešli do zónové obrany a začali hosty nepříjemně trápit. Naštěstí domácí přišli ve třetí čtvrtině s třemi přesnými projektily zpoza tříbodového oblouku a opět hosty srazili v jejich snaze o snížení vedení. Závěrečná čtvrtina se hrála nadále ve velmi svižném tempu a v dresu domácích se postupně k většímu prostoru dostávali hráči z lavičky. I ti však udrželi vysokou úroveň utkání, k čemu velkou měrou také přispívalo dobře hrající Kladno. Domácí si nakonec pohlídali své vedení a zvítězili v jasně nejlepším výkonu letošní sezony nad Kladnem 68:46.

V domácí dresu nejde nepochválit celý tým, který odvedl opravdu nadstandardní výkon. Rozhodně to byl nejlepší výkon v sezoně, protože jsme odehráli kvalitně celých 40 minut a především se na hru dalo konečně dívat.

V domácím dresu zářila především dvojice Červený ( 21 bodů, 5 trojek) a Kurtovič ( 26 bodů, 4 trojky). Avšak nelze nezmínit výkon Honzy Růzhy, který klíčového rozehravače soupeře udržel na pouhých 2 bodech a skvělou obranou mu nedovolil se dostat za celý zápas do hry.

BC Benešov- BK Kladno 68:46

Body: Kurtovič 26, Červený 21, Strejc 8, Český 4, Hoang 3, Burian 2, Procházka 2, Fučík 1, Prchlík 1

Autor: T. Masár