Junioři se vyhoupli do čela KP

přidáno: 30. 1. 2013 2:25, autor: Basket Benešov
Benešovští Junioři se vyhoupli do čela Krajského přeboru. Pomohli jim k tomu především dvě poslední těžké výhry. Před dvěma týdny pokoření Vyšehradu nyní si vyšlápli i na silnou Příbram, které vrátili prohru z první poloviny sezony.

Úvod utkání však vůbec nenaznačoval na prodloužení vítězné série domácích hráčů. Ti se úvodu zápasu pouze zúčastňovali, ale nehráli vůbec svoji hru. V obranné fázi snesli domácí hráči přísnější měřítka, ale útok byl velkou slabinou. Nulový pohyb míče, statičtí hráči a žádné zapálení mělo za následek prohranou první desetiminutovku v poměru 8:12. Druhé dějství se neslo ve znamení zlepšených útoků na obou stranách. Bohužel domácí tým k tomu nedokázal přidat obranu jako v první čtvrtině a tak si hosté stále udržovali mírný náskok, který v poločase byl 26:31. První koš druhého poločasu sice vsítili domácí, ale poté se dostali na dlouhou dobu do těžkého útlumu. Naopak hostující tým se dostal pevně do sedla a dominoval na obou stranách palubovky. A když na tabuli svítil po sedmi minutách třetí čtvrtina stav 30:44, nevypadalo s domácím týmem vůbec růžově. Naštěstí v tuto chvíli přepnuli domácí hráči na vyšší rychlostní stupeň. Přitáhli šrouby v obraně a v útoku se začali prosazovat se zdravou sebejistotou. Hostujícím hráčům se na ruce začala vkrádat nejistota a po domácím tříminutovém náporu vedli už jen 42:48. Závěrečné dějství nabídlo pohled na odhodlaný domácí tým, který chtěl dovést utkání do vítězného konce. V této pasáži působili hosté velmi bezradně, neboť si absolutně nevěděli rady s nátlakovou obranou domácích. Ti nepovolili hostům za prvních pět minut ani koš a naopak sami srovnali stav na 48:48. Hned následující minutu však hosté opět odskočili tentokrát na 48:52. To byl však ze strany hostů konec. Domácí tým opět přidal v obranně a především se dokázali v těžkých chvílích prosazovat také v útoku. Závět utkání si tedy domácí pohlídali a mohli slavit těžkou výhru nad kvalitním týmem Příbrami.

Z výhry mám obrovskou radost hlavně z toho, že to kluci nezabalili, ani ve chvíli kdy jsme prohrávali až o 14 bodů. Výkon nebyl úplně ideální, především nás opět sráželi špatné šestky a skoro třicet minut jisté nekoncentrovanosti. V závěru jsme naštěstí ukázali, proč jsme nahoře v tabulce a že právě obrana je naše silná zbraň.

BC Benešov - BK Příbram 56:52 ( 8:12,26:31,42:48)
Body: Kurtovič 16, Hoang 9, Červený 9 , Hrdý 7, Škoda 6, Marek 6, Růzha 3

Trestné hody: 28/11
Fauly: 16:22

Autor: T. Masár