Junioři využili domácího prostředí k plnému bodovému zisku

přidáno: 4. 12. 2012 14:41, autor: Basket Benešov
Junioři U19 zvládli na výbornou další zápasy v KP. V sobotu si poradili s houževnatým soupeřem z Nymburka, kterého těsně udolali, v nedělním utkání potom ve velkém stylu vyřídili Kutnou Horu.

Hned od úvodu bylo jasné, že na domácí hráče nečeká procházka růžovým sadem, ale pořádná bitva. Domácí tým od úvodu uchopil otěže zápasu a snažil se rychlými protiútoky nahlodávat sebevědomí soupeře. Ti však projevili velkou dávku sebedůvěry a především díky velmi dobré hře pivotů se po celé první dějství drželi na dostřel. Závěr první čtvrtiny však vyšel lépe domácím borcům a tak se dostali do vedení 16:8. Od druhé čtvrtiny se přidalo ještě více na důrazu, což neslo na obou stranách několik zbytečných faulů. Domácí si však stále udržovali náskok a do poločasu si nesli solidní vedení 33:23. Třetí čtvrtina se nesla v duchu předchozích dvou. Domácí se vždy snažili o trhák, ale velmi dobře hrající hosté se vždy vrátili na dostřel a zuby nehty se drželi často i díky chybám domácích na obranné polovině či laxnímu zakončování. Závěrečná čtvrtina se stala dramatickou podívanou pro diváky. Domácí si stále udržovali mírný náskok, ale hosté svou vytaženou obranou nutili hráče Benešova ke ztrátám, čehož využívali ke snižování manka. Tři minuty před koncem vedli domácí již jen o 5, ale v tu chvíli přišla z rukou domácích úspěšná tříbodová střela, která velmi srazila hosty, neboť bránili takřka 24s,ale těsně před limitem přišla tato trojka. Hosty tento těžký direkt položil, začali kupit chyby a posílat domácí na trestné hody. Ti však přistoupili velmi laxně k takto lehce nabídnutým bodům a v závěrečných minutách měli trestné hody 14/1!! I přes tuto lehkovážnost si domácí připsali vydřenou výhru 66:59. Domácí opět mohli mrzet žalostné trestné hody.

BC Benešov- Basketball Nymburk B 66:59 ( 16:8, 33:23,49:40)

Body: Červený 13, Kurtovič 11, Hoang 9, Hrdý 7, Škoda 7, Říha 7, Marek 6, Růzha 4, Procházka 2

Trestné hody: 40/16!!!!!

Fauly 22:25

V nedělním odpoledním utkání zavítal do Benešova tým Kutné Hory. Dle papírových předpokladů se mělo odehrávat další vyrovnané utkání, ale domácí tým roztrhal všechny predikce a doslova zašlapal svého soupeře do země. Benešovští junioři nastoupili od úvodu s velkou chutí a energií. To dokazovali jak na obranné polovině kde svoji zonovou obranou činili hostům obrovské potíže tak také v útoku kde se nápaditými kombinacemi dostávali do snadných zakončení. Hosté si nevěděli rady a tak podlehli v první části 17:9. V druhé desetiminutovce sebrali hosté dech a začali hrát s domácími vyrovnanější partii. Hrálo se ve stylu koš za koš, ale i tak si domácí výběr udržel poločasové vedení 33:25. Třetí čtvrtina začala velkým náporem domácích, ti přitlačili v obraně, ze které vycházeli do protiútoků. Hostující tým nebyl schopen v této pasáži vůbec konkurovat domácím. Ti hráli velmi kolektivně a především s nadšením. Tato pohoda přešla i do poslední čtvrtiny, která se stala doslova domácí exhibicí. Benešovští junioři zničili svého soka 21:4 a celkově ovládli utkání 74:41. Za tento zápas zaslouží pochvalu celý tým, který konečně pracoval tak jak má. Nebýt opět špatných šestek bylo by to skvělé.

BC Benešov- Sokol Kutná Hora 74:41 ( 17:9,33:25,53:37)

Body: Červený 20, Marek 11, Hrdý 11, Kurtovič 7, Říha 7, Škoda 6, Hoang 6, Český 2, Dinh Huu 2, Růzha 2

Trestné hody: 31/11!!!

Fauly: 16:27

Autor: Tomáš Masár