Junioři zvítězili, ale utrpěli ztráty

přidáno: 7. 10. 2013 11:31, autor: Basket Benešov
Stejně jako kadeti U17, vstoupili do nové sezony i jejich starší kolegové z U19. Junioři nastartovali nový ročník zápasem na palubovce Kutné Hory, v nedělním zápase potom nastoupili do odvety na své palubovce.

Sobotní utkání se hrálo v Kutnohorské sokolovně, která svou specifičností (velmi malé prostory) nabízí vždy velkou výhodu domácímu týmu, který je zde o třídu silnější.

Hostující tým se snažil vstoupit do utkání aktivně a především Filip Hoang byl při střelecké chuti a po třech minutách sám vedl na Kutnou Horou 2:6. Postupem se přidávali i další spoluhráči, ale ani domácí tým příliš neztrácel a statečně bojoval. Přetahovaná v první čtvrtině vedla k nerozhodnému stavu 17:17. Druhá čtvrtina navázala na přetahovanou z prvního dějství, ale domácí tým začínal mít postupně navrch především z důvodu častých okének v hostující obraně. Minutu před koncem se domácí tým poprvé dostal do dvouciferného vedení, když zvyšoval na 35:25, naštěstí benešovští hráči pohotově zareagovali, poslední minutu vyhráli 0:6 a do poločasu snížili na 36:31. V třetím dějství začali hosté ukrajovat z vedení domácích a zlepšeným výkonem se sami dostali do dvouciferného vedení 46:36. Bohužel stejně jako domácí tak i hosté naložili s vedením lehkovážně a do konce třetí čtvrtiny si nechali takřka vzít náskok, když dovolili kutnohorským snížení na 46:48. Závěrečná desetiminutovka začala přetahovanou o každý míč a bod. V třetí minutě však přišla pro hosty z Benešova krutá rána, když si nepříjemně poranil kotník první rozehrávač Hoang a utkání bylo skoro na 15 minut přerušeno. Po této pauze se oba týmy vrátily k přetahované a 4 minuty do konce byl stav stále nerozhodný 56:56. V této chvíli dostalo sebevědomí hostujícího týmu další ránu do vazu, když si zranění kotníku přivodil další hráč hostů Kurtovič. Hostující junioři tak museli dohrávat v oslabené sestavě, ale závěr zápasu zvládli skvěle. Semkli se v obranně a především díky trestným hodům Martina Procházky a Honzy Hrdého, kteří udrželi v klíčovém okamžiku nervy na uzdě ( 6/4) a poslali hosty do vedení 58:62. Domácí už se zmohli jen na jeden koš a hosté tak slavili Pyrrhovo vítězství, když zvítězili 60:62, ale stálo je to hned 2 hráče základní rotace.

Sokol Kutná Hora- BC Benešov 60:62 ( 17:17,36:31,46:48)

Body: Hoang 24,Hrdý 11,Kurtovič 9, Červený 6, Procházka 6, Růzha 4

Trestné hody: 19/8

Fauly:17/17

V nedělním utkání se role prohodili a domácí byli tentokrát junioři Benešova. Úvod utkání však nenasvědčoval, že benešáci nastoupili ve své hale, protože vše vypadalo, že se teprve poznávají s koši, halou a především se hledají sami mezi s sebou. Ani hosté však nepředváděli kvalitní hru a tak tyto nepřesnosti měli za následek, že kdo přišel až do sedmé minuty první čtvrtiny viděl na tabuli stav 0:2. Domácí trápení prolomil až Martin Červený těžkou trojkou a poslal domácí do vedení 3:2. To však bylo ze strany domácích na dlouhou dobu opět vše a hosté utekli až na 3:10, domácí alespoň těsně před klaksonem zvedli hlavy a snížili na 5:10.

Druhá čtvrtina znamenala u domácích obrat o 360° . Zlepšený pohyb v útoku, rychlý přechod a především větší nasazení měli za následek, že po polovině druhého dějství domácí opět vedli nejtěsnějším rozdílem 17:16. Závěr druhé čtvrtiny domácí zvládli o něco hůře, ale i tak vedli v poločase 24:20. Třetí čtvrtina pokračovalo z domácí strany v tempu, kdy basketbalovou kvalitu museli nahrazovat neutuchající bojovností a odhodláním. Tohle se dařilo především v obraně, kdy povolili hostům pouhé 4 body a sami dokázali vstřelit hned 14 a získali tak po 30-ti minutách klidné vedení 38:24. Závěrečná desetiminutovka opět přinesla více bojovnosti než basketbalové krásy, ale domácí si stále udržovali vedení a nakonec potěšili své diváky i několika pohlednými akcemi a i v okleštěné sestavě nakonec došli k vysokému vítězství 56:36.

První dvě utkání nám určitě nesedli po herní stránce, tak jak jsme si představovali, ale musíme být rádi za 2 výhry. Na utkáních se určitě podepsalo, že si teprve kluci zvykají na nový koncept hry a ještě to bude chvíli trvat dalším faktorem bylo,že jsme museli využít hned 4 hráče na zápas U17 i U19 takže únava se nám nakupila. Jsem,ale rád jak k tomu kluci přistoupili a,že opravdu bojovali a dřeli co jim síly stačili. Nedělní zápas byl potom spíše o tom, že jsme se dlouho nemohli srovnat, že nastupujeme bez klasického rozehrávače a také střílejícího křídla. Naštěstí tým je dokázal nahradit a semknul se a vybojoval vítězství. Teď máme 2 týdny volno takže se určitě budeme věnovat regeneraci a dalším tréninkům bohužel se nám nejspíš neuzdraví zranění hráči,ale už by se měl do tréninků zapojit další rekonvalescent Richard Český, takže zase budeme o něco silnější.

BC Benešov- Sokol Kutná Hora 56:36 ( 5:10,24:20,38:24)

Body: Procházka 11, Červený 11, Růzha 10, Hrdý 9, Fučík 5, Strejc 5, Dinh Huu 3, Strachota 2