U19 odstartovali do nové sezóny na jedničku

přidáno: 24. 9. 2012 0:07, autor: Basket Benešov
Benešovští junioři představili poprvé v novém ročníku na palubovkách soupeřů a výjezdy to byli velmi vydařené. V sobotním dopoledni dokázali zničit své hostitele z Kutné Hory a v neděli si poté poradili s družstvem Nymburka.

Sobotní dopolední utkání znamenalo vstup do soutěže pro oba týmy. Tomu také nasvědčoval úvod, kdy bylo k vidění několik nepřesností a lehkých ztrát. Po úvodním oťukávání se oba týmy pustili k přetahované o každý koš. V této hře byli přece jen o něco lepší hosté z Benešova, když si dokázali vypracovat nepatrný náskok 14:16. Druhé dějství přineslo vítr do plachet hostům. Ti začali úřadovat v obraně, když nedovolili domácímu týmu žádné jednoduché střely a po kvalitním doskoku sami vyráželi do smrtících brejků, které proměňovali s velmi dobrou úspěšností. V polovině druhé čtvrtiny svítil na tabuli stav 18:29 a domácí trenér byl nucen zastavit tento příval jen za cenu time outu. Tato pauza naštěstí benešáky nijak nezastavila a do poločasu si udrželi slibné vedení 23:33. Třetí dějství začalo ve velkém stylu hostujícího celku nátlakovou obranou nutili soupeře ke ztrátám, které nemilosrdně trestali a když 26-té minutě svítilo na tabuli skóre 25:44 většina přítomných už věřila v jasný výsledek. Bohužel i na hosty padla deka, která znamenala takřka ztracené vedení, ale především novou krev do žil domácí týmu. Ten dokázal zbývající minuty třetí části zcela ovládnout a snížil na 41:48. Kdo však čekal drama v závěrečné desetiminutovce musel být zklamán. Hráči z Benešova se vrátili ke své hře a v posledním dějství zcela ovládli hru. Nejenže svého soka fyzicky uštvali, ale pohlednou hrou dokráčeli k vysoké výhře 57:80. K tomuto výsledku pomohla útočná smršť ve čtvrté čtvrtině v té zaznamenali hosté rovných 32 bodů.

Sokol Kutná Hora- BC Benešov 57:80 ( 14:16,23:33, 41:48)

Body: Procházka 20, Proskovec 14, Hoang 7, Prchlík 7, Marek 7, Říha 7, Český 6, Hrdý 2, Škoda 2, Kurtovič 2, Dinh Huu 2, Červený.

Trestné hody: 15/8

Fauly: 21:24

V nedělním utkání zajížděli hráči Benešova na palubovku Nymburka s cílem připsat si druhou výhru. Již úvod utkání naznačil, že utkání nebude procházkou růžovým sadem a ofenzivní smršť jako v předchozím utkání se konat nejspíše nebude. Již úvodní část naznačila směr utkání stav utkání narůstal jen sporadicky a dominovali spíše nepřesné střely než pohledný basket. Nikdo se tedy nemohl divit nerozhodnému výsledku první části 12:12. Ani druhé dějství nevybočilo z předváděného standardu. Na palubovce bylo možno sledovat hru koš za koš, ztráta za ztrátu. Ani jeden tým nedokázal odskočit na výrazný rozdíl a pokud se již někdo ,,utrhl“ bylo to na rozdíl jednoho či dvou košů. Poločasová pauza tak udala těsné vedení Benešova 23:25. Pokud si někdo z diváků myslel, že v další části již musí přijít pohledný basketbal na, který si vstali v neděli musel být lehce podrážděn. Utkání se vyvíjelo stále konstantním tempem jaké bylo nastaveno hned v prvních minutách. Jen s tím rozdílem, že po většinu třetího dějství vedli o dva body domácí. V závěru čtvrtiny se hostům povedlo několik akcí a i když byla zakončena jen menšina stačilo to na vedení po třiceti minutách 37:38. Hned závěrečná část ukázala, že benešáci nejsou s vývojem spokojeni a pokusí se o co nejrychlejší navýšení vedení. Několik ubráněných útoků domácích a zakončené protiútoky znamenali v polovině závěrečného dějství nejvyšší rozdíl a to 41:51. Domácí tento nápor nezachytili a tak se v koncovce spíše chaoticky snažili o vyrovnání. To však hosté nedopustili a mohli slavit tvrdě vydřenou výhru v poměru 46:52.

Basketball Nymburk- BC Benešov 46:52 (12:12, 23:25,37:38)

Body: Říha 15, Procházka 12, Proskovec 12, Hrdý 4, Český 3, Hoang 2, Červený 2, Marek 2, Růzha,Burian,Škoda…

Autor: TOMÁŠ MASÁR