Vyšehrad znamenal stopku vítězné série

přidáno: 21. 10. 2012 12:10, autor: Basket Benešov
Junioři Benešova nedokázali navázat na předchozí vítězství, a tak se poprvé v letošní sezoně museli sklonit před soupeřem. Hráči od Konopiště si tedy po pěti odehraných kolech pohoršili svoji bilanci na 4:1.

Nedělní brzké utkání začalo oboustranně opatrně a bylo možné sledovat úvodní oťukávání. Bylo vidět, že se střetli doposud neporažené týmy, neboť na palubovce se odehrával velmi vyzrálý basketbal. Domácí činili hostům velké problémy svou dresinkovou obranou, kterou nutili hosty ke ztrátám. Ti se však nevzdávali a velmi dobře zvládnutým rychlým protiútokem odolávali náporu domácích. Hráči Vyšehradu však zvládli lépe koncovku prvního dějství a vedli 18:10. Druhá část začala velkým náporem hráčů z Benešova a ti svojí bodovou sérií 4:12 vyrovnali nejen stav, ale také donutili domácího trenéra sáhnout po oddechovém času, neboť domácí borci byli v tu chvíli ve velkém útlumu. Po time-outu se na palubovku vrátit vyrovnaný basketbal z obou stran, ale domácí opět lépe zvládli závěr čtvrtiny a po poločase vedli 36:31. Nástup do třetí čtvrtiny zvládli hráči Vyšehradu ve velkém stylu a již po dvou minutách vedli dvouciferným náskokem v poměru 44:34. Kluci od Konopiště však zachytili tento trhák, zapnuli na všechny obrátky a dokázali zcela smazat vedení a dvě minuty před koncem čtvrtiny již drželi remízu 50:50. V této chvíli přišel výpadek koncentrace, kluci udělali několik zbytečných chyb a nechali si své hostitele odskočit na 61:52. Toto vedení se ukázalo jako klíčové, protože závěrečná čtvrtiny přinesla velmi nervózní obraz hry. Ztráty na obou stranách převažovali nad herními kvalitami a tak si domácí odnesli vybojované vítězství 69:59.

Hostující tým tak poprvé v letošní sezoně poznal hořkost porážky, ale i tak zůstává s jedinou prohrou v čele nekompletní tabulky KP Juniorů.

Sokol Vyšehrad ,,B“- BC Benešov 69:59 ( 18:10,36:31,61:52)

Body: Marek 14, Hrdý 10, Červený 10, Hoang 7, Říha 6, Kurtovič 6, Škoda 6

Trestné hody: 19/10

Fauly: 16:17

Autor: Tomáš Masár