Turnaj 3.-5. tříd

přidáno: 29. 10. 2014 12:08, autor: Jakub Malý   [ aktualizováno 29. 10. 2014 12:14 ]

Turnaje se zúčastnily všechny benešovské základní školy. ZŠ Karlov(K),

ZŠ Jiráskova(J) a ZŠ Dukelská(D), a to jak v chlapecké, tak i v dívčí kategorii.

Na palubovce se tedy postupně vystřídalo celkem 60 chlapců a děvčat v šesti utkáních.

Kategorii dívek bezkonkurenčně ovládla Základní škola Jiráskova a jednoznačně zvítězila před Základní školou Karlov. Základní škola Dukelská se umístila na třetím místě.

1.     ZŠ Jiráskova

2.     ZŠ Karlov

3.     ZŠ Benešov Dukelská

U chlapců byla všechna utkání velice vyrovnaná, každý z týmů jednou vyhrál a jednou prohrál, takže o závěrečném pořadí rozhodovalo až celkové skóre.

1.     ZŠ Karlov

2.  ZŠ Jiráskova

3.  ZŠ Benešov Dukelská

Všechna družstva dostala za své bojovné výkony poháry, diplomy a sladkou odměnu.

Družstva na prvních místech ještě navíc věcné ceny.

V rámci turnaje byli vyhlášeni, po poradě s trenéry tito „ nejprospěšnější hráči(ky) družstva“:  Bukovaz M.(D), Sojka(K), Svoboda(J), Hebíková(D), Šomoiškoiová(K)

a Rýdlová(J),  kteří obdrželi, kromě medailí a diplomů i pár sladkostí.

Nejvyšší ocenění v jednotlivcích bylo vyhlášení nejlepší hráčky (hráče) celého minibasketbalového klání. V kategorii dívek tuto cenu získala Zuzana Holšánová(J) a v kat. chlapců pak Lukáš Bukovaz(D). Oba si kromě medailí, diplomů a sladkých odměn odnesli i nové basketbalové míče.

Závěrem lze hodnotit tento minibasketbalový turnaj velice kladně, seznámil blíže

s tímto sportem několik desítek dětí, kteří ho jistě v minulosti moc nehrály. Věříme, že založil v Benešově novou tradici, kterou se nám podaří, jak všichni věříme, v příštím roce rozšířit i na okresní úroveň.