Mladší minižákyně U11 - články

TURNAJ DÍVEK U11 VE STRAKONICÍCH

přidáno: 29. 9. 2016 2:32, autor: Basket Benešov   [ aktualizováno 29. 9. 2016 2:33 ]

V sobotu dne 10. září se naše minižačky zúčastnily přípravného turnaje ve Strakonicích. V úvodním utkání nastoupily proti hráčkám z Plzně. Po vyrovnané úvodní čtvrtině ( 2:3 ) se nám podařilo v dalším průběhu zápasu navýšit rozdíl ve skóre a celkem v pohodě vyhrát. V dalším duelu se proti nám postavilo domácí družstvo Strakonic. Po předchozím vítězství jsme velice podcenili nástup do hry. V dalších čtvrtinách jsme již krok se soupeřkami vyrovnali, ale k vítězství se, bohužel, nedopracovali. Poučeni z prohry jsme s výbornou hrou v obraně překvapili družstvo dívek z Klatov. Po velice bojovném výkonu jsme se opět mohli radovat z výhry. V posledním utkání nás čekalo družstvo USK Praha. Úvodní čtvrtina byla opět zcela vyrovnaná, ale v dalších dvou se opět prosadil náš důraz v obraně. Tím se nám podařilo získat dostatečný náskok, že ani menší koncentrace v závěrečné části naše vítězství neohrozila. Tímto závěrečným vítězstvím jsme si upevnili skvělé druhé místo v závěrečné tabulce turnaje. Při vyhodnocení obdržela naše děvčata, od nestora českého basketbalu pana Vondřičky, nejenom stříbrný pohár a diplom, ale také jahodový dort, který „padl“ ihned po příchodu do šatny. Ceny za nejprospěšnější hráčku a za největší bojovnici týmu obdržely Marika Rýdlová a Klára Seidlová.

DBAK Plzeň       –    BC Benešov 16 : 27 ( 2:3, 4:11, 6:21 )

BK Strakonice  – BC Benešov 28:12 ( 18:0, 22:6, 26:8 )

BC Benešov    –    Klatovy 16 : 9 ( 6:2, 12:7, 14:9 )

BC Benešov    –    USK Praha 21 : 16 ( 4:4, 8:4, 17:8 )

Za předvedené bojovné výkony musíme všechna děvčata pochválit a také rodiče, kteří nás v krizových situacích velice důrazně a hlasitě z hlediště podporovali.

MiR

Kladno doma

přidáno: 10. 11. 2015 14:08, autor: Jakub Malý   [ Aktualizováno 10. 11. 2015 14:09 uživatelem Basket Benešov ]

Minulou neděli 25. října předehrávala naše děvčata kategorie U11 další dva zápasy s družstvem

TJ Sokol Kladno. Konečně, po čtyřech těžkých úvodních utkáních s nejtěžšími soupeři v kraji,

se mohly naše svěřenkyně porovnat v duelu s rovnocenným soupeřem. Srovnání dopadlo, až

na malé úvodní zaváhání v prvním zápase, výborně. Přesto, že se podařilo skórovat pouze pěti děvčatům, zaslouží všechny velkou pochvalu za předvedený výkon v obraně. Na obrannných úkolech jsme se domluvili před zápasy a všechna děvčata je plnila s velkým nasazením, díky kterému obě utkání vyhrála.

BC BENEŠOV  - TJ SOKOL KLADNO 39 : 24  ( 5:8, 16:12, 25:20 )

Body (BN) : Vrbová 19, Rýdlová 12, Machačová 4, Seidlová 2, Žákovcová 2

Trestné hody : 19/3 : 10/2

Fauly : 14/18

BC BENEŠOV  - TJ SOKOL KLADNO 34 : 22  ( 10:6, 20:8, 24:14 )

Body (BN) : Vrbová 16, Rýdlová 10, Seidlová 4, Machačová 2,  Hocková 2

Trestné hody : 4/0 : 4/0

Fauly : 6/7

Díky předehraným utkáním mají nyní děvčata tři týdny přestávku, po které 14.listopadu na domácí palubovce přivítají družstvo dívek z Mladé Boleslavi. Závěrem děkuji všem rodinným příslušníků a přátelům basketbalu, že přišli náš tým podpořit z hlediště a srdečně Vás znovu, přijdtě zas! Díky za podporu, hrálo se nám fajn.

Milan Rýdl

U 11 – DÍVKY, POPRVÉ A SE SADSKOU

V sobotu 3. října nastoupily naše svěřenkyně do prvního krajského klání a to hned se soupeřem nejtěžším , přijela k nám děvčata ze ŠBK Sadská. O výsledku už od počátku nebylo pochyb, hostující tým dal domácím hráčkám jen minimum šancí a zaslouženě vyhrál. Vzhledem k tomu, že se naše družstvo ještě stále doplňuje o nové hráčky (v těchto zápasech jich nastoupilo sedm a všichni si zahrály ), postačuje skutečnost, že dokázaly alespoň plnit svěřené taktické úkoly v obraně. Věřím, že při pilném a poctivém tréninku se dokážeme v letošním roce výkonu děvčat ze Sadské přiblížit. A v dalších sezónách je můžeme i občas potrápit.

BC BENEŠOV – ŠBK SADSKÁ 9 :143 ( 4:45, 7:71, 7:101 )

Body domácí: Hocková 2, Seidlová 2, Zvolská 2, Vrbová 2, Rýdlová 1

Fauly : 26/15

Trestné hody domácí : 10/3

BC BENEŠOV – ŠBK SADSKÁ 6 :110 ( 2:31, 2:52, 2:82 )

Body domácí : Vrbová 4, Seidlová 2

Fauly : 10/10

Trestné hody domácí : 6/0

V příštím kole 17.října zajíždí naše minibaskeťačky k dalším zápasům do Brandýsa. Tak držíme palce!

MIR

Zpráva z turnaje v minikošíkové 3.- 5. tříd základních škol

v Benešově dne 6.října 2015

Druhého ročníku benešovského turnaje se opět, stejně jako v loňském roce zúčastnily všechny tři základní školy ZŠ Karlov (K), ZŠ Jiráskova (J) a ZŠ Dukelská (D), a to jak v chlapecké, tak i v dívčí kategorii.

Na palubovce se tedy postupně vystřídalo celkem 60 chlapců a děvčat v šesti utkáních.

Obě kategorie v letošním ročníku ovládla družstva Základní školy Dukelská. V dívčí kategorii se na druhém místě umístilo družstvo ZŠ Jiráskova a třetí bylo družstvo ZŠ Karlov. V chlapecké kategorii si školy místa vyměnila, a tak hoši z karlovské školy skončili druzí a ZŠ Jiráskova zůstala třetí.

3. ZŠ Jiráskova

Všechna družstva dostala za své bojovné výkony poháry, diplomy a sladkou odměnu.

Družstva na prvních místech ještě navíc zlaté medaile.

V rámci turnaje byli vyhlášeni, po poradě s trenéry a rozhodčími tito

„ nejprospěšnější hráči(ky) družstva“:

Dívky - Natálie Machačová(D), Jasmina Jiráková (K) a Marika Rýdlová(J)

Chlapci - Denis Rýdl (D), David Pokorník (K) a David Pechač (J), kteří obdrželi, kromě diplomů i pár sladkostí.

Nejvyšší ocenění v jednotlivcích bylo vyhlášení nejlepší hráčky (hráče) celého minibasketbalového klání. V kategorii dívek tuto cenu získala Klára Seidlová (J)

a v kat. chlapců pak Lukáš Kukura (D). Oba si kromě diplomů a sladkých odměn odnesli i nové basketbalové míče.

Stejně jako v loňském roce lze hodnotit tento minibasketbalový turnaj velice kladně, opět přiblížil košíkovou více dětem, které dostaly možnost se s ním více seznámit.

Založil v Benešově novou tradici, ve které chceme i nadále pokračovat a rozšířit ji na okresní úroveň. Již 26. ledna 2016 chystáme historicky první minibasketbalové okresní klání a věříme v jeho úspěch.

V Benešově 9.října 2015 Milan Rýdl

PŘÍPRAVNÝ TURNAJ U11 G (dívky) V MINIBASKETU

V pondělí 28. září proběhl v hale ZŠ Dukelská dívčí turnaj kategorie U11, do kterého jsme si pozvali blízké Říčany a z Prahy družstvo Slovanky. V prvním utkání začala naše děvčata velice zakřiknutě a trvalo celé tři čtvrtiny, kdy jsme museli dotahovat náskok soupeře. V poslední čtvrtce (21:2) jsme se již probrali a zápas otočili v náš prospěch.

V druhém duelu přehrávala říčanská děvčata družstvo Slovanky a zaslouženě vyhrála.

V závěrečném měření sil nastoupila domácí děvčata proti dívkám z Prahy a kromě třetí čtvrtiny nezaváhala a utkání vyhrála. Tímto vítězstvím si vybojovala i celkové prvenství v našem miniturnaji.

Autor: MIR

Přehled druhé poloviny sezóny

U11 – MINIŽAČKY  -  S PASTELKOU DVAKRÁT VÍTĚZNĚ

V sobotu dne 22.listopadu odjíždělo v časných ranních hodinách naše nejmenší dívčí družstvo k mistrovským zápasům do Mladé Boleslavi. Dívčí domácí družstvo Pastelka je v současné době na spodní příčce našeho krajského přeboru, dalo se tedy předpokládat vítězství hostů. A ikdyž se v této mini soutěži dá výsledek jen těžko tušit, přesto hostující tým splnil předpoklad a oba zápasy zaslouženě vyhrál. Historicky poprvé se do střelecké listiny zapsala svým prvním košem v mistrovském utkání i naše nejmenší svěřenkyně – Natka Machačová. Tento úspěch oslavila po zápase v šatně všechna děvčata i díky sponzorským čokoládičkám od rodiny Machačových. Díky.

BASKET PASTELKA - BC BENEŠOV MINIŽAČKY 16 : 44 ( 4:12, 8:28, 10:36 )

Body : Róza Kadeřábková 10, Natálie Měchurová 10, Ajša Hadžalič 6, Zuzka Šomoškoiová 4,   Eliška Vrbová 8, Klára Seidlová 4, Natka Machačová 2

Trestné hody : 10/0

Fauly : 8/9

BASKET PASTELKA - BC BENEŠOV MINIŽAČKY 14 : 34 ( 0:10, 4:18, 10:28 )

Body :  Natálie Měchurová 12, Ajša Hadžalič 8, Zuzka Šomoškoiová 4, Marika Rýdlová 4, Róza Kadeřábková 3,Anička Škodová 2, Klára Seidlová 1,

Trestné hody : 8/2

Fauly : 5/9

U11 – MINIŽAČKY  -  NEZNÁMÉ PODĚBRADY

K dalšímu dvojzápasu nastoupila naše děvčata v sobotu 29.listopadu na domácí palubovce ,v hale u ZŠ Dukelská. Dorazil k nám smíšený tým z Poděbrad se kterým v minulém kole naši chlapci těsně prohráli. S velkými obavami jsme tedy vstupovali do utkání, ale vývoj zápasu ukázal, že se s tímto soupeřem dá hrát vyrovnaný duel ( poločas 14:16).  Výsledek se nám do konce nepodařilo otočit v náš prospěch, ale zápas hodnotíme kladně – skončil jen malým rozdílem tří košů.

BC BENEŠOV MINIŽAČKY– BASKET PODĚBRADY 29 : 35 ( 2:6, 14:16, 20:25 )

Body :  Bára Jiráčková 8, Zuzka Šomoškoiová 7, Natálie Měchurová 4, Anička Škodová 2, Marika Rýdlová 2, Klára Seidlová 2,  Eliška Vrbová 2, Róza Kadeřábková 2

Trestné hody : 6/1

Fauly : 16/8

První poločas druhého zápasu soupeře zaskočil a děvčata v jeho závěru vedla 10:5. I přes veškerou snahu v druhé části hry se hostům nedařilo zvrátit stav utkání a domácí se tak mohli radovat z těsného, ale zaslouženého vítězství.

BC BENEŠOV MINIŽAČKY– BASKET PODĚBRADY 15 : 14 ( 9:3, 10:5, 15:9 )

Body :  Bára Jiráčková 6, Natálie Měchurová 5, Eliška Vrbová 3,  Klára Seidlová 1

Trestné hody : 9/3

Fauly : 13/9

K dalším mistrovským zápasům zajíždějí děvčata v sobotu 6.prosince do Brandýsa. A v neděli 14. prosince od 13,30 hod. se družstvo dívek U11 utká v hale ZŠ Dukelská v přátelském duelu s týmem ze Zbořeného Kostelce.

CENNÉ VÍTĚZSTVÍ Z BRANDÝSA

V prvním prosincovém víkendu zajížděla děvčata U11 na horkou půdu do Brandýsa. Úvodní čtvrtina vyšla víc než dobře, hostující tým udržel čisté skóre a soupeři nastříleli 14 bodů. Další dvě části hry byly velice vyrovnané a domácí hráčky je vyhrály o bod. Urputný boj se strhl v poslední čtvrtině, domácí bojovali seč mohli, ale naše děvčata v hektickém závěru těsnou výhru udržela.

BK BRANDÝS NAD LABEM - BC BENEŠOV MINIŽAČKY 34 : 38 ( 0:14, 8:21, 21:33 )

Body : Bára Jiráčková 8, Ajša Hadžalič 6, Zuzka Šomoškoiová 6, Marika Rýdlová 6, Eliška Vrbová 6, Natálie Měchurová 3,  Klára Seidlová 2, Róza Kadeřábková 1

Trestné hody : 28/6 - 14/4

Fauly : 16/27

Do druhého utkání nastoupila naše děvčata pouze po 5 minutové přestávce. To se také projevilo v dalším průběhu hry. V první části jsme ještě drželi se soupeřkami krok a vyhráli ji 4:10. V druhé však nastal ohromný propad a domácí otočili výsledek na 18:10. Druhý poločas byl již vyrovnaný, ale další obrat už nenastal a domácí tým tak zaslouženě vyhrál.

BK BRANDÝS NAD LABEM - BC BENEŠOV MINIŽAČKY 29 : 18 ( 4:10, 18:10, 12:24 )

Body : Zuzka Šomoškoiová 6, Eliška Vrbová 4, Natálie Měchurová 4, Róza Kadeřábková 2, Bára     Jiráčková 2

Trestné hody : 12/5 - 5/0

Fauly : 13/18

K dalším zápasům vyrážíme až v novém roce, a to k favoritkám naší soutěže do Sadské. Děkujeme všem příznivcům, hlavně rodičům a našim sponzorům a přejeme všem šťastné a veselé Vánoce a hodně zdraví, mnoho osobních a sportovních úspěchů v novém roce 2015.

10.1.2015

ŠBK SADSKÁ - BC BENEŠOV U11 DÍVKY 135 : 10 (18:4, 61:6, 97:8)

Body :  Zuzka Šomoškoiová 4, Marika Rýdlová 2, Natálie Měchurová 2, Klára Seidlová 2

Trestné hody : 2/0

Fauly : 5/17

ŠBK SADSKÁ - BC BENEŠOV U11 DÍVKY 97 : 4 (22:0, 52:2, 98:2)

U11 – MINIŽAČKY - S NYMBURKEM DVAKRÁT JINAK

V sobotu se naše nejmladší svěřenkyně utkaly na domácí půdě s chlapci z Nymburka, kteří v průběžném pořadí drží druhé místo naší krajské soutěže. Dalo se očekávat, že průběh zápasu bude jednoznačný ve prospěch hostí. V prvním střetnutí však domácí hráčky velice pěkně zabojovaly a soupeři dost zatápěly. I přes prohru chválíme naše děvčata za to, že nedala svou kůži zadarmo a bojovala až dokonce.

BC BENEŠOV – BA NYMBURK 26 : 51 ( 6:10, 16:23, 22:40 )

Body : Natálie Měchurová 8, Ajša Hadžalič 6, Barbora Jiráčková 6, Róza Kadeřábková 2, Klára Seidlová 2, Eliška Vrbová 2

Fauly : 17/7

Laxní přístup hráček v úvodu druhého zápasu zavinil, že se soupeř ihned ujal vysokého vedení a o výsledku tak již bylo rozhodnuto v první čtvrtině. Zvýšenou snahou benešovských hráček se alespoň v závěru podařilo zkorigovat výsledek, a v poslední části utkání uhrát remízu 4:4.

BC KOLÍN - BC BENEŠOV 12 : 44 (2:15, 6:25, 8:40 )

Body : Natálie Měchurová 4, Ajša Hadžalič 4, Barbora Jiráčková 2, Eliška Vrbová 2

Trestné hody : 4/0

Fauly : 11/5

V příští kole odjíždíme hrát do Mladé Boleslavi, kde nás čeká dívčí tým z konce tabulky. Ale nejdříve se na domácí palubovce tuto sobotu v 10 hodin utkáme v přátelském souboji se smíšeným družstvem ze Zbořeného Kostelce.

MIR

U11 – MINIŽAČKY - PRVNÍ VÝJEZD

Na první sobotní výpravu do Kolína jsme se vydali společně jen s 9 hráčkami. Úvod prvního dějství se vyvíjel slibně, podařilo se nám vstřelit první koš a dostat se tak do vedení 0:2. Pak se ale kolínští chlapci probudili a bylo po vedení. S narůstajícím časem nám docházely síly a prohluboval se i rozdíl ve skóre. Děvčata je potřeba pochválit, že i v oslabené sestavě bojovala až do konce a v závěrečné čtvrtině nastřílela nejvíce bodů.

BC KOLÍN - BC BENEŠOV 58 : 19 ( 14:2, 18:2, 32:8 )

Body : Róza Kadeřábková 6, Zuzka Šomoškoiová 6, Klára Seidlová 3, Natálie Měchurová 2,Ajša Hadžalič 2

Trestné hody : 4/3

Fauly : 9/5

V druhém utkání se už jasně projevila fyzická převaha domácích chlapců. Ti měli také záviděníhodnou výhodu v tom, že jich byla plná střídačka a trenérky tak mohly v klidu a pohodě vystřídat postupně všech 15 svěřenců. I přesto,že jsme prohráli, věříme, že i tyto zápasy přinesly našim hráčkám nové zkušenosti do dalších duelů krajského přeboru.

BC KOLÍN - BC BENEŠOV 40 : 3 ( 10:0, 14:0, 22:1 )

Body : Natálie Měchurová 2,  Klára Seidlová 1

Trestné hody : 4/1

Fauly : 10/2

V příští kole nás čeká tuto sobotu na dukelské palubovce družstvo chlapců z Nymburka.

MIR

Turnaj 3.-5. tříd

Turnaje se zúčastnily všechny benešovské základní školy. ZŠ Karlov(K),

ZŠ Jiráskova(J) a ZŠ Dukelská(D), a to jak v chlapecké, tak i v dívčí kategorii.

Kategorii dívek bezkonkurenčně ovládla Základní škola Jiráskova a jednoznačně zvítězila před Základní školou Karlov. Základní škola Dukelská se umístila na třetím místě.

1.     ZŠ Jiráskova

2.     ZŠ Karlov

3.     ZŠ Benešov Dukelská

U chlapců byla všechna utkání velice vyrovnaná, každý z týmů jednou vyhrál a jednou prohrál, takže o závěrečném pořadí rozhodovalo až celkové skóre.

1.     ZŠ Karlov

2.  ZŠ Jiráskova

3.  ZŠ Benešov Dukelská

Družstva na prvních místech ještě navíc věcné ceny.

V rámci turnaje byli vyhlášeni, po poradě s trenéry tito „ nejprospěšnější hráči(ky) družstva“:  Bukovaz M.(D), Sojka(K), Svoboda(J), Hebíková(D), Šomoiškoiová(K)

a Rýdlová(J),  kteří obdrželi, kromě medailí a diplomů i pár sladkostí.

Nejvyšší ocenění v jednotlivcích bylo vyhlášení nejlepší hráčky (hráče) celého minibasketbalového klání. V kategorii dívek tuto cenu získala Zuzana Holšánová(J) a v kat. chlapců pak Lukáš Bukovaz(D). Oba si kromě medailí, diplomů a sladkých odměn odnesli i nové basketbalové míče.

Závěrem lze hodnotit tento minibasketbalový turnaj velice kladně, seznámil blíže

s tímto sportem několik desítek dětí, kteří ho jistě v minulosti moc nehrály. Věříme, že založil v Benešově novou tradici, kterou se nám podaří, jak všichni věříme, v příštím roce rozšířit i na okresní úroveň.

Milan Rýdl

U11 – MINIŽAČKY - PRVNÍ VÝHRA

V sobotu dne 25.října nastoupilo proti domácím na benešovskou palubovku družstvo z Českého Brodu. V sestavě mělo pouze dva chlapce, takže jsme konečně mohli svést vyrovnaný zápas. První dvě čtvrtiny byly vyrovnané, poločasové skóre bylo pouze o jeden koš v náš prospěch 10:8.

O výsledku rozhodl až další poločas, kdy jsme soupeře jasně přehráli 22:3. Poprvé jsme se radovali ze zaslouženého vítězství.

BC BENEŠOV MINIŽAČKY– TJ SLOVOJ ČESKÝ BROD 32 : 11 ( 4:1,10:8, 20:9 )

Body : Natálie Měchurová 16, Ajša Hadžalič 6, Zuzka Šomoškoiová 4, Bára Jiráčková 2, Róza Kadeřábková 2, Klára Seidlová 2

Trestné hody : 8/0

Fauly : 14/4

Po krátkém odpočinku jsme nastoupili ještě plni eufórie z předchozí výhry do druhého duelu. Hned v úvodní části se velice projevilo podcenění soupeře.Dovolili jsme totiž jejich nejdelšímu hráči Kosíkovi, aby nám nasázel v této části 7 z celkových 9 bodů . A přesto, že v dalším průběhu hry došlo k vyrovnání, nepodařilo se našemu, už dost vysílenému týmu, zápas obrátit v náš prospěch. Soupeř si tedy ve velmi dramatickém závěru po právu odvezl oba body za výhru.

BC BENEŠOV MINIŽAČKY– TJ SLOVOJ ČESKÝ BROD 22 : 25 ( 4:9, 8:15, 15:21 )

Body : Róza Kadeřábková 6, Natálie Měchurová 6, Eliška Vrbová 4, Ajša Hadžalič 2, Zuzka Šomoškoiová 2, Bára Jiráčková 2