50% úspěšnost s Hradcem Králové

přidáno: 7. 10. 2014 3:54, autor: Jakub Malý

K dalším ligovým zápasům jsme nastoupily proti Hradci Králové. V sobotu nás čekalo áčko, které je jasným favoritem naší skupiny a v neděli jsme nastoupily proti minižákyním Hradce Králové, které v této soutěži získávají cenné zkušenosti a jsou vedeny pod béčkem Hradce Králové.

BC Benešov – Sokol Hradec Králové „A“  38-101 (9-27, 25-53, 27-73)

Vstup do zápasu se nám tentokrát povedl, ve 3. minutě jsme vedly 5-4. Poté ovšem favorit z Hradce zapnul na plné obrátky a po celý zápas nám dával školení, jak má vypadat rychlý protiútok. Chvílemi to vypadalo, že se ani nehraje 5 proti 5, protože soupeřky neustále byly pod naším košem samy ve dvou, třech hráčkách a při nejlepším je bránila jedna benešovská. A když náhodou soupeř minul, pohodlně si míč doskočil a koš dal na druhý pokus, protože náš návrat do obrany, opravdu neměl ligové parametry. Nejpovedenějším obdobím zápasu byla 2. čtvrtina, kdy jsme předvedly několik pohledných akcí v útoku. Tento soupeř nám opět ukázal, kolik rezerv stále máme a kolik nás čeká práce. Pokud budou hráčky poctivě pracovat na trénincích a poslouchat pokyny trenérů, tak věřím, že naše hra půjde nahoru a i s těmito družstvy dokážeme sehrát vyrovnanější partie.

Body: Budilová 14, Hálová 12 (4/2), Fučíková M. 6 (4/0), Svobodová 2 (2/0), Fučíková E. 2, Bartoňová T. 2 (1/0), Kotoučová, Bartoňová L., Míková

TH: 11/2

BC Benešov – Sokol Hradec Králové „B“  49-33 (13-8, 10-27, 21-37)

Cílem tohoto utkání bylo, zvednou si pošramocené sebevědomí a ukázat, že dobrý výkon v prvním dvoukole nebyla náhoda. Před zápasem byly holky nabádány k aktivnímu začátku s agresivní obranou. Bohužel nastal přesný opak, a po 5-ti minutách svítil na tabuli stav 3-8. Opět jsme zklamaly v obraně a soupeř nás přehrával driblingem v jedna na jedna a to by se nám opravdu nemělo stávat. Soupeř nám ukázal, jak to vypadá, když má hráčka dribling pod kontrolou a s hlavou nahoře hledá nabíhající spoluhráčku. Na to, že šlo o mladší hráčky Hradce, tak většina hostujících měla lepší dribling než kterákoliv naše hráčka. Soupeřkám nedělalo problém driblovat v rychlosti a bez oční kontroly, na rozdíl od nás. Druhá čtvrtina opět byla nejlepším úsekem v zápase, především v obraně o čemž svědčí pouze 2 inkasované body. Ve druhém poločase jsme pokračovaly v pohodovém tempu z první čtvrtiny, takže soupeř druhý poločas o bod vyhrál.

Celý víkend jsme se trápily jak v útoku, tak v obraně. V útoku vše začíná od toho, že většina hráček stojí a kouká, co udělá driblující hráčka s balonem. Pokud se nám náhodou povedl zisk balonu, tak nám zase dělalo problém driblovat v rychlosti a zároveň koukat po neobsazené spoluhráčce, které by se dalo přihrát. V neděli nám dělala problém zatažená obrana soupeře, kterou jsme opět nedokázaly rozběhat a rychlý protiútok, který by na to platil, jsme prakticky nezahrály. Samotným příběhem víkendu je naše obrana. Nechápu, kam se ztratila agresivní a dobrá týmová obrana z úvodu soutěže. Dalším nepříjemným faktem dvojzápasu byla naše špatná fyzička, pokud nevydržíme běhat dvě minuty v tempu, tak asi není něco v pořádku a budeme muset na tom pořádně zapracovat, ostatně jako na všem.

Body:  Hálová 24 (9/6), Budilová 16 (8/6), Fučíková M. 6, Říhová 2 (4/0), Bartoňová T. 1, Míková 0 (2/0), Kotoučová 0, Fučíková E. 0, Svobodová 0, 0, Bartoňová L. 0

TH: 27/13

Autorka: Jana Strnadová