Dvě domácí výhry

přidáno: 10. 12. 2013 2:08, autor: Basket Benešov

BC Benešov – Aritma Praha 77 – 33 (10-9, 24-5, 20-10, 23-9)

K programu ČTRNÁCTEK o uplynulém víkendu jsme přistupovali s rozdílnými ambicemi. V sobotním utkáni s Aritmou jsme měli po vítězství na hřišti soupeře potvrdit roli favorita. Rozjezd do utkání byl ovšem pomalejší a chvilku nám trvalo než jsme zjistili, že soupeř který přijel pouze se šesti hráčkami, se sám neporazí. Od druhé čtvrtiny jsme ovšem dění na hřišti ovládli a dokráčeli si k pohodlnému vítězství o 44 bodů.

Body: Hálová 16, Budilová 14, Bejblová 12 (1/0), Neprašová 10 (2/0), Fučíková M. 8 (2/0),  Bartoňová T. 8, Říhová 7 (2/1), Bartoňová L. 2., Fučíková E. 0.

BC Benešov - BK Levhartice Chomutov            72-51 (23-15, 25-19, 12-7, 12-10)

Nedělní zápas proti Chomutovu jsme očekávali s větším napětím. Porážka v Chomutově o 10 bodů a absence jedné z našich klíčových hráček družstva – Monči Fučíkové signalizovaly, že půjde o zápas z jiné kategorie. Družstvo však od první minuty demonstrovalo velkou vůli po vítězství, ke kterému se způsobem strart-cíl dopracovalo. I přes střelecké výpadky ve druhém poločase jsme vítězství uhájily na obranné polovině. Výrazný rozdíl 73-53 byl příjemný překvapením, ale zaslouženou odměnou. Objektivně ale musíme přiznat, že nám situaci usnadnila neúčast klíčové hráčky soupeře Škvárové, které nám v prvním zápase nasázela 41 bodů.

Pozitivem uplynulého víkendu je návrat Vendy Bejblové po dlouhém zranění lokte, navíc si o víkendu nevedla vůbec špatně. Vyrovnala se i s několika nepříjemnými okamžiky v zápase (pád na zraněnou ruku a tvrdý úder do oka) a do zápasu se vždy vrátila a týmu chtěla za každou cenu pomoci.

Body: Hálová 26 (7/4), Neprašová 19 (7/3), Budilová 10, Bejblová 7 (3/1), Bartoňová L. 4, Fučíková E. 2, Říhová 2 (4/2), Bartoňová T. 2,

Těmito dvěma zápasy pro nás skončil rok 2013. Je velmi potěšující, že jsme ho zakončili výhrami. Celkově tento rok musíme hodnotit kladně, všechny hráčky udělaly obrovský pokrok a začíná to být vidět i na naší hře. Nám nezbývá nic jiného než si do nového roku přát, aby všechny hráčky zůstaly zdravé, basket je pořád bavil a chtěly na sobě dále pracovat.

Na závěr přejeme hráčkám i rodičům, bez kterých by to nešlo, všechno nejlepší v roce 2014 a těšíme se na další setkání na basketbalových palubovkách v novém roce (doufejme, že i v úspěšném roce).