Nadstavbová část - Žákyně opět vítězně

přidáno: 18. 3. 2014 3:27, autor: Basket Benešov
BC Benešov U14 – Aritma Praha U15 54-42 (17-9, 12-8, 14-9, 11-16)

Do čtvrteční dohrávky s Aritmou jsme nastoupili ve značně oslabené sestavě. Přesto jsme chtěli potvrdit roli favorita a zápas vyhrát. Chtěli jsme využít naší největší zbraně, kterou je obrana po celém hřišti a následný rychlý protiútok. I když se nám to tentokrát nedařilo tolik jako v předchozích zápasech, pár košů jsme z toho dali. Jako vždy nám velké problémy dělal postupný útok, kdy pořád málo stavíme clony s následným seběhem a vidět akci „hoď a běž“ je bohužel vzácným okamžikem. V prvním poločase jsme se naštěstí mohli spolehnout na naši obranu, což se rozhodně nedá říct o druhém poločase a zvlášť o poslední čtvrtině, kdy jsme opět jako už několikrát v předchozích zápasech dostali stejně bodů jako za celý první poločas. Týmu se nedá upřít bojovnost, která je zvlášť u některých hráček přímo ukázková.

Body: Budilová 25 (4/3), Fučíková M. 10 (2/0), Neprašová 6 (6/0), Svobodová 5 (6/1), Říhová 5 (2/1), Bejblová 2 (2/0), Fučíková 1 (2/1), Kotoučová, Krejčíková

TH: 24/6

Sokol Nusle U15 – BC Benešov U14 54-66 (13-13, 13-6, 9-21, 19-26)

Letos již po čtvrté jsme se utkali s týmem s pražských Nuslí. Domácí lavička doslova praskala ve švech a i z toho bylo vidět, že Nusle nám toužily vrátit dvě předchozí porážky. Nás již na víkend doplnily hráčky, které ve čtvrtek chyběly. Při pohledu na oba týmy, byl znatelný rozdíl především ve výšce a věku hráček. Naše hráčky se ovšem těchto faktorů vůbec nezalekly, ba naopak od začátku zápasu v plné parádě předváděly, že bojovností a disciplinovaností jde odehrát výborný zápas i se staršími a vyspělejšími týmy. Celek z Nuslí se očekávaně prosazoval především z opakovaných doskoků, v postupném útoku soupeř narážel na naší slušnou obranu. Ve druhé čtvrtině se přeci jen ukázala kvalita Nuslí, a tak soupeř o poločase vedl o 7 bodů. Naše hráčky, ale neměly důvod mít hlavy dole, protože předvedly moc pěkný výkon. Trošku panovaly obavy, z druhého poločasu, protože v posledních zápasech ve druhých půlích doslova hoříme v obraně. Ale co pak následovalo na hřišti, nečekal asi nikdo z přítomných. Benešačky doslova vletěly na soupeřky, dovolily jim skórovat až v 6. minutě a samy do té doby vstřelily 11 bodů a zápas otočily. Dobrou obranou, výborným rychlým protiútokem jsme dokázali vyhrát 3. čtvrtinu 9-21 a do závěrečné části jsme šli s náskokem 5-ti bodů. V tu dobu nás už trošku trápila zranění, únava a problémy s fauly. Holky se ale rozhodly, že tento zápas již nepustí a výbornou kolektivní obranou a následnými výběhy do protiútoku vyhrály prvních 5 minut poslední části 24-10. Není se co divit, že po naší nátlakové a náročné hře nám ke konci zápasu docházely síly, ale velice cenné vítězství jsme již uhájili. Všechny hráčky zaslouží pochvalu, protože si plnily přesně to, co po nich chceme jak v útoku, tak především v obraně.

Body: Budilová 22 (7/2), Hálová 19 (7/1), Fučíková M. 12, Neprašová 6 (2/0), Kotoučová 2, Svobodová 2, Bartoňová L. 2, Baroňová T. 1 (2/1), Krejčíková, Fučíková E., Říhová

Za 14 dní zakončíme tuto sezónu na hřišti Aritmy a určitě chceme udělat vítěznou tečku.