Osm statečných

přidáno: 3. 11. 2014 11:40, autor: Jakub Malý

BC Benešov  - BK Žďár nad Sázavou       25-68   (5-12, 2-20, 7-17, 11-19)

Pouze osm statečných vyrazilo k boji s přímým konkurentem o 4. místo, které zajišťuje postup v další fázi soutěže do extraligy. Již před zápasem bylo jasné, že útokem tento zápas nevyhrajeme a budeme muset spoléhat na precizní obranu. Tyto předpoklady se potvrdily a tak v polovině první čtvrtiny bylo skóre 4-2 ve prospěch Žďáru. To byly ovšem poslední dobré okamžiky v zápase. Od 2. čtvrtiny na hřišti bylo družstvo domácích naprosto bez bojovnosti, šťávy a snahy zvrátit vývoj utkání. V této části hry jsme hlavně díky statickému útoku daly pouze dva body, soupeř se uklidnil a v pohodovém tempu proti odevzdaným benešačkám dokráčel k vysokému vítězství.

Bohužel v tomto zápase jsme zklamaly v naší největší přednosti – bojovnosti. Na útočné polovině jsme hrály bez pohybu a aktivity. Soupeř měl spoustu okének v obraně, ale ty jsme nedokázaly díky naší bojácnosti využít a Žďár trošku potrápit. Naopak v obraně jsme se šetřily, nevytvářely jsme na soupeře žádný tlak a ten mohl v poklidu si nahrávat a po té do rozhozené obrany najíždět.

Body: Svobodová 9 (2/1), Říhová 7 (4/1), Míková 4, Fučíková M. 2 (6/2), Bartoňová T. 2 (4/2), Kotoučová 1 (2/1), Fučíková E., Bartoňová L.

TH: 18/7  (39%)

BK Žďár nad Sázavou – BC Benešov                     77-33   (22-15, 18-8, 17-6, 20-4)

V brzkém nedělním ránu jsme vyjeli k odvetě do Žďáru nad Sázavou, s cílem bylo předvést bojovnější výkon než v sobotu. To se v prvním poločase povedlo. Soupeř nás možná i trochu podcenil a my jsme toho dokázaly využít především v 1. čtvrtině. V útoku jsme dravými nájezdy pronikaly až pod koš a jen špatná úspěšnost nás připravila o ještě lepší výsledek v poločase. Soupeř těžil pouze z našich jednoduchých ztrát z driblingu, vyhazování z autu či ze špatných přihrávek a o půli vedl

40-23. Kdyby v ten okamžik zápas skončil, budeme domu odjíždět s pocitem dobře odvedené práce. Zápas ovšem pokračoval a to co se dělo ve druhém poločase dobrý pocit ze hry zkazilo. Nedokázaly jsme ubránit jednoduché náběhy soupeřek, které kdykoliv se rozeběhly, dostaly balón a jednoduše zakončovaly. Domácí nemuseli hrát složité akce, prostě se rozeběhly a daly koš jako při tréninkovém cvičení a když náhodou nedaly, míč si doskočily a na druhý, třetí někdy i šestý pokus už koše docílily. Neustále dobíhání soupeřek nás stálo i spoustu sil, které pak chyběly v útoku a tak zápas skončil podobným rozdílem jako sobotní, i když byl určitě lepší minimálně v bojovnosti.

Vzhledem k počtu hráček a povinnému střídání nám už v neděli chyběly síly. V prvním poločase jsme však ukázaly, že bojovností a týmovou hrou jak v obraně, tak v útoku, můžeme hrát vyrovnaně s většinou družstev. Za první půlku hry zaslouží holky pochvalu, druhá polovina hry pro nás byla další „školou“, ze které se musíme poučit a banální chyby především v obraně už v zápasech neopakovat. Přímý souboj o 4. místo jsme tedy na plné čáře prohrály, ale věřím, že kdybychom byly stejně jako soupeř v plné sestavě, dokážeme s týmem Žďáru sehrát vyrovnanou partii.

Body: Fučíková M. 12 (5/2), Míková 8 (1/0), Říhová 7 (3/1), Bartoňová L. 2, Fučíková E. 2, Svobodová 2 (2/0), Kotoučová 0 (2/0), Bartoňová T. 0

TH: 13/3 (23%)