Tragický start do soutěže

přidáno: 29. 9. 2014 3:18, autor: Jakub Malý   [ aktualizováno 29. 9. 2014 3:19 ]

Týden po mladších žákyních odstartovaly svoji soutěž i starší žákyně, které se po neúspěšné kvalifikaci o ligu představí v krajském přeboru U15, který má letos asi největší kvalitu za poslední léta. Osu týmu tvoří mladší žákyně, které jsou doplněné o 3 starší žákyně.

HB Basket Praha – BC Benešov       87-42  (17-8, 36-25, 55-37)

Po minulém víkendu, kdy mladší žákyně předvedly velmi kvalitní a bojovný výkon, jsme zažili velké zklamání. Ani ne tak z výsledku, ale především z výkonu. Soupeř, který nastoupil pouze s hráčkami hrající ligu mladších žákyň, nás předčil v naší největší zbrani – v bojovnosti a nasazení.  Před zápasem jsme kladli důraz na kvalitní celoplošnou obranu, ale krom tří minut ve 2. čtvrtině jsme prakticky nebránili.  Zmíněná tříminutovka byla jediným světlým okamžikem zápasu, kdy hráčky začaly aspoň na chvilku plnit pokyny a předvádět odpovídající nasazení. Po nepovedeném 1. poločasu jsme si chtěli spravit náladu ve druhém a ukázat, že jsme bránit ani bojovat nezapomněli.  V druhé půli, ale vůbec žádné zlepšení nenastalo a naopak jsme ještě přestali proměňovat ty nejjasnější šance.  Poslední čtvrtina už byla destrukcí našeho týmu a soupeř jí ovládl v poměru 32-5. Může se stát, že se nebude dařit v útoku, ale nasazení v obraně a bojovnost opravdu není o tom, zda se daří nebo ne. Po zápase ovšem bylo vidět, že ani 40-ti bodová porážka od soupeře, kterému bychom mohli být vyrovnaným soupeřem, holkám náladu nezkazila.

Body:  Hálová 15 (9/3), Míková 6 (1/0), Budilová 6 (1/0), Vaníčková 5 (4/1) Fučíková M. 4, Svobodová 4, Neprašová 2, Kotoučová, Bejblová, Bartoňová T., Bartoňová L, Fučíková E.